Буци в гърдите?

  • 531
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Здравейте!
Извинявам се предварително, ако такава тема е пускана, но времето ми е крайно ограничено.
Проблемът общо взето се състои в следното. Майка съм на бебе на една седмица, което се роди малко- 2350. За мой късмет имам кърма и бебо суче, но от външната страна на дясната ми гърда се появиха буци. Изобщо тази гърда дори и след кърмене си стои доста напрегната. Нямам температура, кърмата  си тече нормално. Опасни ли са тези буци?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебче Grinning
Ако всичко друго е нормално,нямаш чувството,че гърдите ти са на камък,прекомерно напрежение в гърдите,болки,темп,втрисане и т.н. и кърмата си тече,най-вероятно просто усещаш много разрасналите се млечни жлези Grinning Тъкмо сега работят с пълна пара и са по-големи от обичайното заради излишъка на пролактин - но това скоро ще отзвучи Grinning

# 2
  • Мнения: 3 161
А нан какъв режим кърмиш?

Аз бих била много внимателна с тези буци, а и е добре от време на време гърдата да се изпразва, защо ще е постоянно напрегната? Може и да има някакъв проблем, така че без шаш и паника, но внимателно.

# 3
  • Мнения: 7 106
Възможно е бебка да суче вяло и да не успява да изпразни хубаво гърдата, затова я слагай по-честичко да суче на тази гърда, докато хубаво омекне. Щом се е родила мъничка, вероятно бързо се изморява и заспива, затова прави всичко възможно да я държиш будна докато се храни, а ако след като е сукала още чувстваш гърдата напрегната, я поизцеди малко, колкото да омекне. По-лесно ще стане с топъл компрес и лек масаж на гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт