Програма "Подкрепа на майчинството"

  • 1 818
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте мами!Чух ,че имало някаква програма за подкрепа на майчинството,според която ако някоя от бабите гледа детето,до навършването му на 3 год.,тя  получава майчинство.Въпросът ми е има ли мами ,които са се сблъскали с бюрокрацията и са си прехвърлили майчинството, и ако да- къде трябва да се ходи и кои а нужните документи.

# 1
  • Мнения: 4 965
Може да се възползваш, ако въпросната баба не е пенсионерка и е регистрирана на борсата. Тогава я наемаш по тази програма и тя получава заплащане от държавата в размер на майчинството до 2 г. възраст на детето. Така ще й тече и трудов стаж.
Иначе, ако бабата не е пенсионерка и работи на трудов договор, можеш директно да й прехвърлиш майчинството, но това не е свързано с програмата.
 Peace

# 2
  • Мнения: 56
Благодаря за отговора ,но аз разбрах че имало такова нещо,но до 3 -тата година на детето,т.е.платено майчинство 3 год.Та ме интересуваше дали е вярно ,или не. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 168
Съмнявам се да е до третата година - не съм чула такова нещо, пък и се съмнявам държавата чак толкоз да се бръкне. Ама това, че аз не съм чула не означава че не съществува.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Въобще не съм чула такова нещо до 3 год. платено.Би било много добре, но едва ли  Wink

# 5
  • Мнения: 86
Има тема специално по твоя въпрос едната мама се занимава с програмата и може да ти даде отговори.Пускам ти линк към темата.От тази година го приеха по тази програма децата да се гледат до 3 годинки.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269263.0

# 6
  • Мнения: 1 428
Благодаря за отговора ,но аз разбрах че имало такова нещо,но до 3 -тата година на детето,т.е.платено майчинство 3 год.Та ме интересуваше дали е вярно ,или не. Simple Smile
Правилно си разбрала.
Въобще не съм чула такова нещо до 3 год. платено.Би било много добре, но едва ли  Wink
Е,да но е факт  Wink

# 7
  • Мнения: 173
Ами до 3 години е, аз съм в програмата, и бабата може да го гледа само ако е регистрирана в бюрата по труда. Ако те интересува нещо по-конкретно пиши на лични или тук. Сравнено с други процедури в държавата ни, тук няма много бюрокрация.

# 8
  • Мнения: 1 931
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.

# 9
  • Мнения: 3 621
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.

 Peace

# 10
  • Мнения: 2 131
Само да вметна нещо, което донякъде има връзка с темата. Майка ми слушала да се коментира, че се обмисля вариант майчинството да може да се прехвърля  на пенсионери. Някой чул ли е и дали наистина има такава вероятност?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.

 Peace
точно така Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
Да преди това беше до навършване на 2 години на детето, но от тази година го удължиха до 3 години. И не е задължително да е баба, а просто човек регистриран към бюрото по труда.
Peace
точно така Peace

т.е. може изобщо да не е роднина ли?

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
т.е. може изобщо да не е роднина ли?
да Peace

# 14
  • Мнения: 173

Попринцип програмата не е за роднини, но все пак ако има безработна баба в семейството, няма да ти забранят да назначиш нея.

Общи условия

Активация на акаунт