Как заспивате вечер, след като направихте годинка?

  • 1 361
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами, ние сме на 1г.4м. и заспиваме вечер със шишето с млякото. По принцип съм доволна от това, защото това е начин да приема достатъчно мляко, пък и заспива сама, никога не съм я приспивала-взема си шишето, ляга, загасяме лампата и докато го изпие е заспала. Започвам, обаче, да се чуда как ще се отучим от това и дали е време да започваме или все пак си е още мъничка и дая оставя така да си заспива.
Ще очаквам да споделите как е при вас, приспивате ли се и давате ли АМ на тази възраст или предпочитате киселото мляко. За протокола - ние сме на Nestle Junior, всяка вечер по 210мл, кисело давам 2-3 пъти седмично, като десерт или за закуска с още нещо. Нещо нямам доверие на производителие на кисели млека и предпочитам АМ засега.
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Още няма годинка бебока ми, но възнамерявам да продължавам с АМ (след месец става на 1!!!!!!!!!!!), кисело - малко по - късно и по малко, де да знам какво има вътре... Но не заспива с шише. Сам си заспива след банята, от малък вечерята му е преди това (иначе докато се набаня озверяваше от глад). Добра идея е да направиш опит за смяна на режима, заради зъбите,не че иначе е лош начина на приспиване. Обаче... така цяла нощ остава храна за гадинките, дето развалят зъбки.

# 2
  • Мнения: 1 896
Нямам спомени как съм заспивала аз на тази възраст.
Но никога не съм оставяла сина си да заспива с шише мляко, без да го наблюдавам.Страхувам се от задавяне и развалени зъби.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Заспиваме по същия начин.Оставям го сам в кошарата с млякото и излизам от стаята.Заспива като си изяде млякото.Въобще нямам намерение да го отучвам насила.Като се откаже сам добре.Все пак АМ е до 3  год. нали  Wink

# 4
  • Мнения: 770
НИе сме на същата възраст.  Вечеряме Нестле Джуниър към 20 часа и заспиваме след 21 часа. Те сами показват кога им се доспива и отиваме в спалнята, лягат в креватчетата, и след 10-15 минути са заспали, но аз седя при тях докато заспят. Ние отказахме АМ на шест месеца и започнах да давам кисело, но не им се отразяваше добре на стомахчетата (особено на Криси) и след годинка започнахме отново с АМ. Сега го пият без проблем.

# 5
  • Мнения: 959
Дъщеря ми е на същата възраст, и заспива по същият начин, както и вие.
И през ум, не ми е минало, да започвам да я отучвам. Кисело мляко, почти не близва, и за мен е много важно, вечер да си изпива поне АМ. До 2 годишна възраст, няма да се притеснявам, след това ще видим. Може до тогава, сама да го откаже.

# 6
  • Мнения: 3 306
пие си АМ и заспива  Hug 

# 7
  • София
  • Мнения: 259
И Ема пие АМ и заспива едновременно, засега не смятам да променям нещо. Може да изчакам, докато започна да и чета приказки за заспиване и тогава да го махна  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 121
Моят бебок още няма годинка, но вечер заспива по следния начин: слагам го в столчето за хранене и започвам да го возя напред-назад, напред-назад и след 5 минути е заспал. Преди заспиваше само на гърда (кърмя), докато яде, но за мое огромно щастие успях да го отуча от този навик.

# 9
  • Мнения: 2 960
синът ми е на 1г. 2м.Вечер заспива така-изпива си АМ,но аз съм си го гушнала в мен.Като го изпие го слагам в кошарата му.Той се върти,става ,ляга и така от 15 до 20 минутки...после се кротва и заспива.

# 10
  • Мнения: 2 090
На 11 месеца вече бях махнала шишето.Вечер давах кисело мляко.
А за приспиването на тази възраст вече си имахме ритуал,с който детето беше свикнало-вечеря,баня,миене на зъбките,обличане на пижамката,загасяне на лампата,гушкане преди сън,песничка smile3524

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
И моят син заспива с мляко вечер, не го смятам за ненормално. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
От 9 - 10 месечен си заспива сам с шишето с малко водичка в него. Wink

# 13
  • Мнения: 405
Нямам спомени как съм заспивала аз на тази възраст.

Laughing   и аз не си спомням  Joy

# 14
  • Мнения: 375
На адаптираните млека си пише че се дават до три годишна възраст,какво има да се чудите,на всичко отгоре , млякото е много важна храна поне до 2 години,да не кажа през цялото време на растеж на детето.Дали ще давате адаптирано ,прясно(след годинка) или кисело си е ваш избор.Моето дете и досега си пие вечер по 1 шише адаптирано мляко преди заспиване-до скоро изпиваше 260 мл.,но от седмица-две по 140 мл,може би ще го отказва ,но това детето ще си го покаже,нямам намерение да я отучавам.

Общи условия

Активация на акаунт