Тайната на дългата и здрава коса - 35

  • 27 219
  • 396
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 496




МОЛЯ, ПРОЧЕТЕТЕ ПРЕДИ ДА ПОПИТАТЕ
Във всяка една от темите многократно са коментирани съставките и начина на приложение, честотата на използване и взаимозаменяемите продукти
Забележка: Витамин А е тератогенен (опасен за плода) в големи дози!!
Хубав и ефикасен, но не бива да се използва от бременни и кърмещи дами.

Тема 1    Тема 2
Тема 3    Тема 4
Тема 5    Тема 6
Тема 7    Тема 8
Тема 9    Тема 10
Тема 11  Тема 12
Тема 13  Тема 14
Тема 15  Тема 16
Тема 17  Тема 18
Тема 19  Тема 20
Тема 21  Тема 22
Тема 23  Тема 24
Тема 25  Тема 26
Тема 27  Тема 28
Тема 29  Тема 30
Тема 31  Тема 32
Тема 33  Тема 34

Препоръчително, дори задължително е, ако дадена съставка не Ви понася, да я замените  с друга по - подходяща. Маската не е патентована, закони за използването ́и няма. Grinning

Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....  ИНФО ТУК
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ -  за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Съставките, които може да добавите по свое усмотрение към оригиналната маска, по своето действие се делят условно на два вида: регулиращи омазняването и изсушаващи.

Регулиращи:
Всички видове масла
- бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса);
- масло от гроздови семена (силен антиоксидант, подходящо за мазна коса и кожа)
- масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса - нанасяйте предимно в краищата)
- масло от шеа/карите
- масло от жожоба
- кокосово масло
- маслиново масло
Изсушаващи:
- кисело мляко - за еластичност на косъма
- мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
- жълтък -  подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
- аспирин – за растеж и п-в пърхот
- хума - има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.ИНФО ТУК) - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.

Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.


Маската може да се редува с готови маски. След измиване, при желание се нанася подходящ балсам в краищата на косата. За по - лесно разресване може да се втрият две-три капки кристали/масло от жожоба/карите. Против цъфтящи връхчета е подходящо втриването на пшенично масло (има лек "мокър" ефект).

Какво съдържа тривитаминолът?


VITAMIN AD3E

Активни вещества:
Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil

След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.
Пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол, те знаят и го дават. Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл. Отдолу има снимки на разни животни. Няма значение, че пише, че е за овце, най- често се купува за маски.
 
Какво съдържа Виалитонът?


ВИАЛИТОН

Активни вещества:
Вит. А, Д3 и Е,

Помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

*Обърнете внимание, че А, Д, Е са мастноразтворими витамини, т.е усвояват се от организма само в случаите, когато се използват с някаква мазнина /растителна или животинска/ - във вода не Ви вършат работа Peace

(Моля, не считайте маската за панацея, тъй като причините за проблеми с косата са наистина много. Дамите, които нямат ефект, могат спокойно да я спрат, а тези, които имат, да продължат с употребата ́и по свое усмотрение. )

     Най-общо казано, човек може да има такова окосмяване, каквото е закодирано в неговия генотип. С природата не може да се спори: наследствеността определя цвета, гъстотата и растежа на косата.

Структура на косъма
    Космите се част от живия организъм, чиято структура и функция трябва да се познават добре. Освен естетична, космите имат и защитна роля – те предпазват скалпа от различните агресивни фактори на заобикалящата среда (физични, механични, химични, слънчеви и др.). Косъмът има две части:
- стъбло – видимата част и
- корен – разположен в скалпа и съдържащ космения фоликул, от където нараства косъма


Космен цикъл
    Космите растат от корена и имат цикъл от три последователни фази: Анаген – активна фаза на растеж (от 3 до 6 години) Катаген – фаза на обратно развитие (приблизително 3 седмици) Телоген – косъмът умира и отпада, а после се замества от нов косъм. Космите във фаза анаген съставляват 85% от цялата коса. Нормално, на ден отпадат от 50 до 100 косъма. В живота на човека се редуват 25 космени цикъла.

Косопад
    Засиленият косопад, който най-често е сезонен или при мъжки тип оплешивяване (Alopecia androgenica), засяга както мъже, така и жени, и има за резултат по-бързо или по-бавно разреждане на косата в областта на темето. Различни фактори участват в този процес:
- вътрешни фактори: генетично предразположение и наличие на рецептори за тестостерон в космения фоликул. Космите стават все по-фини, като мъх и впоследствие изчезват
- хранителни фактори: недостиг на протеини, витамини и аминокиселини, съдържащи сяра ,
- психологически фактори: психически стрес

    Имайте предвид, че косопад не започва няколко апликации на маска/ампула/шампоан, както и няма да изчезне с няколко апликации.


*Маста в рецептата трябва задължително да е обезсолена.

Обезсоляване на свинска мас 
Взема се известно количество  свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас  става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата. 

От къде да закупя тривитаминол?


София"Ветеринарна клиника и зоомагазин - Зоопланет".
                       Адрес: гр. София, Зона Б18, бл.11
                       тел: 02/8220326
                       
                        Ветеринарна аптека в автогарата на Овча Купел
                       
                        В Студентски град- ветеринарен лекар и аптека в кооперацията след 7-мо районнно ,гледа към Икономическия 

                        бул. Витоша №125  Цената - 9,00 лв.

Варна - "Обединена ветеринарна клиника" - бул. Ген. Колев срещу Електрон
                          Ветеринарни аптеки - до хали "Шипка", до подлеза на Ж.П. гара

Пловдив - клиника ПРОВЕТ в ж.к. 'Тракия', ул."Княз Борис I" (до у-ще "Ч.Храбър")
                           
                  - клиниката на бившето АПК, по пътя за с. Труд.

                  - ул. Ген. Данаил Николаев 43 , магазин за храни за животни
________________________________________________________________________________
 Нашите резултати:

Парола: 7878
Ако искате снимката Ви да бъде включена в албума, моля, пишете на лични на Фрау Зазин, като посочите точен линк.




Последна редакция: вт, 27 май 2008, 00:58 от мис арк

# 1
  • Мнения: 1 248
Първа, първа.   reverance
МисАрк,притеснявам се за твоя скалп, как няма. newsm62
Аз от извесно време гледам да ползвам по натурални продукти (вие сте виновни, и по специално Игуанка), и трябва да кажа, че има ефект, заедно с маските и грижите естествено.  newsm03
Но,признавам моя скалп  не е мазен, дори ми се струва че мнооого бавно ми се омазнява...неестествено бавно. newsm12

Джиджа,моите витамини ги няма в БГ, но Ревалид са идентични. Peace


Последна редакция: вт, 27 май 2008, 00:58 от tony_t

# 2
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Цък и аз тук, да ви следя изкъсо!
Да дам отчет - правя маската вече трети път  Flutter Супер ми е косицата!!!

Ще си закупя /ако не забравя/  Mr. Green Орхидеено масло от Елитис!!!! Мис арк, ако купуваш искам и аз..... Laughing

# 3
  • Мнения: 2 673
Айде и аз в новата тема! Вчера си купих италианската маска с плацента, от години не съм я ползвала. Надявам се да ми оправи сухата коса ooooh!Връхчетата доста ми цъфтят, а косъма се къса..

чудесни коси имате момичета!

# 4
  • Мнения: 5 173
Какви пари е това масло и как изглежда?

# 5
  • Мнения: 1 165
Орхидеено масло от Елитис- това масло за първи път го чувам и аз Thinking. От какво ли не правят вече масла...
Аз в момента съм в почивка от маските, но сигурно ще закупя или гореспоменатото масло или някакви ампули, за да се мажа с тях от време на време и да не губя тренинг.

# 6
  • Мнения: X
Момичета, а при маски само с масло (бадемово), мед , ракия, трябва ли да се правят почивки? Естествено, ако видя, че косата ми не се чувства добре, ще спра. Имам предвид сега , в началото, когато ми влияят много хубаво - трябва ли да давам почивка от време на време? Аз не слагам тривитаминол и никакви витамини, само бадемово масло.

И да ви се похваля от водата с морска сол - стана ми лъскава и с обем косата, даже не съм слагала балсам.

# 7
  • Мнения: 3 695
да се запиша и аз  Peace

oblacheto hey , обливаш косата с вода и морска сол накрая ли  Thinking

# 8
  • Мнения: 338
Здравейте!
Много сте писали, едвам смогвам да ви чета. Нагледах се на хубави коси!
Относно козметиката против накъсване на  на косъма .. - най-много ми харесва на Глис. Преди три седмици бях в Испания и си купих от там шампоан и балсам на Лореал ( в момента го рекламират - жълт) п/в накъсване и не съм доволна. Е на някой може да му действа по-добре. Това е моя опит.
Относно маслото от орхидея -  каква марка е. Защото  в София нямаме такъв склад като във Варна. (Винаги съм завиждала (благородно)на братовчедка ми, която е от Варна за складовете, кото имат, а и магазините са по-хубави от тези в София)
В събота си правих маската, но без тривитаминол. Сложих бадемово масло, кокосово, масло от Крите, стимулант на "Икарв", розова вода и алкохол. Много добре ми се отразява на косата.
От мен приятен и усмихнат ден!  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 631
Пу за мен!  Mr. Green
Аз съм уж на тривитаминолен период, но този път съм адски несериозна!  Rolling Eyes
Онзи ден една приятелка ми каза, че косата ми много била пораснала, и че пак ми е до кръста!  Crazy

# 10
  • Мнения: 4 496
Цък и аз тук, да ви следя изкъсо!
Да дам отчет - правя маската вече трети път  Flutter Супер ми е косицата!!!

Ще си закупя /ако не забравя/  Mr. Green Орхидеено масло от Елитис!!!! Мис арк, ако купуваш искам и аз..... Laughing


Аз вероятно събота или неделя ще отида. Ще ти звънна да не би да си ме изпреварила. Mr. Green

jorjeta, дали ще може една снимка на това масло? Че да знам за какво да се оглеждам. Flutter


С морската сол аз не бих опитала. Като знам морската вода колко изсушава косата...На  по-мазните коси би се отразило добре предполагам. Thinking

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 10:28 от мис арк

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Веднага щом намеря ще покажа...лошото е, че не намирам обаче  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 179
Момичета, а при маски само с масло (бадемово), мед , ракия, трябва ли да се правят почивки? Естествено, ако видя, че косата ми не се чувства добре, ще спра. Имам предвид сега , в началото, когато ми влияят много хубаво - трябва ли да давам почивка от време на време? Аз не слагам тривитаминол и никакви витамини, само бадемово масло.


Щом ти се отразява добре на косата няма проблем, особено сега по жегите мисля, че е добър вариант да се слага някакво масло за подхранване.

# 13
  • Мнения: 279
Здравейте , момичета!
От доста месеци я следя темата ви - обаче сега ще направя едно записче и аз!
Много искам да го пробвам тоя тривитаминол, ама след като родя, че сега е вреден.
Кaril, ти беше попитала за уринотерапията. Аз съм чувала, но също зная, че за да ти помогне трябва да си напълно здрава.
Това го четох всъщност някъде.
Аз мога да ви похваля за блъсък една ампула на Керастаз, имаше я до скоро в златнарибка.ком , ама гледам са я изчерпали и не мога да ви я покажа.
Косата ми наистина беше станала като по рекламите Heart Eyes

ПП. Облачето, аз знам,че не е хубаво много често. Един път в седмицата е достатъчно!

# 14
  • Мнения: X
Добре, благодаря!!  bouquet
ru_, след като я измих с шампоан, я облях с много наситен разтвор на морска сол, след 20 мин измих с вода. Но наистина ми е много мазна косата - трябва да я мия на два дена. Знам, че ако издържа да не я мия начесто, ще се пооправи. Обаче изглежда толкова ужасно, просто не мога аз да я гледам, камо ли така да отида на работа или да стоя вкъщи пред домашните.

Общи условия

Активация на акаунт