мамите с деца, как си намерихте работа?

  • 10 240
  • 98
  •   1
Отговори
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
чета обяви за работа, но нещо все не ме устройва...или работата е до 18-18.30, или се работи в събота....
http://jobs.bg/f497390 - тези поне директно са си написали, "без ангажимент с малко дете"
а тези пък дават цели 220 лв...
http://jobs.bg/f497337
Никой никъде май не иска майки с две деца, дето нямат баби....

# 1
  • Мнения: 934
С едно трудно, с две чист късмет направо.

# 2
  • Мнения: 673
  Това е част от "пронаталистичната политика" на министър Масларова. Mr. Green newsm11

# 3
  • Мнения: 920
чета обяви за работа, но нещо все не ме устройва...или работата е до 18-18.30, или се работи в събота....
http://jobs.bg/f497390 - тези поне директно са си написали, "без ангажимент с малко дете"
а тези пък дават цели 220 лв...
http://jobs.bg/f497337
Никой никъде май не иска майки с две деца, дето нямат баби....
Направо съм възмутена! Ако в нашата страна нещата бях наистина европейски и държавната администрация си гледаше работата както трябва, такива дивотии като "без ангажимент с малко дете" щяха да попадат директно в Комисията по дискриминация и да им се жулят яки глоби на тези фирми #2gunfire
Сега ще я изпратя тази обява директно на техния сайт на КЗД, защото тия плачат за глоба Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 743
Пълен абсурд. Каква държава е това????????????????????????????

# 5
  • Мнения: 5 370
Нямам никакъв проблем да си намирам работа, дори и да я сменям. Да не казвам, че често това да имаш избор .....води до ошашавянето ми. Crazy
За статистиката-едно дете, семейство, гоня 40 г.

# 6
  • Мнения: 920
Пълен абсурд. Каква държава е това????????????????????????????
Не знам каква държава сме, но не трябва да се примиряваме с подобен тип обяви и да ги смятаме за нещо нормално  Crossing Arms Трябва да се борим срещу това!

# 7
  • Мнения: 673
  То само обявите да са проблем... Това е принципна практика. Дори да не е обявено предварително /а тези поне са коректни/ подобно отношение никак не е рядкост. Изобщо не е тайна ,че майки с деца не са търсени на пазара на труда , ако ще Харвард да са завършили. Това е безумие!

# 8
  • Мнения: 5 370
  То само обявите да са проблем... Това е принципна практика. Дори да не е обявено предварително /а тези поне са коректни/ подобно отношение никак не е рядкост. Изобщо не е тайна ,че майки с деца не са търсени на пазара на труда , ако ще Харвард да са завършили. Това е безумие!
Това ВЪОБЩЕ не е вярно!!!! Поне не и за София. Stop

# 9
  • Мнения: 673
  Аз съм от София.

# 10
  • Мнения: 5 370
И какво, ще кажеш, че в София е трудно да се намери работа, ако си с дете???
Ама това въобще вече не е така. Само в моя екип сме 3 майки с деца. Никой не го интересува тук семейното ти положение, а това, че си ценен ресурс и си вършиш свястно работата.
П.С. Не съм завършила Харвард, а СУ. Това-за статистиката.

# 11
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
аз съм получавала предложения за работа, но съм отказвала защото се работи в събота или до N часа, а всички знаем кога трябва да си вземаме децата от градини и ясли....може би аз съм много претенции newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 830
Как?
Чрез обява, явих се на интервю, спечелих мястото, наистина ме попитаха кой ще гледа децата ми, казах: "Държавата" - имайки предвид, че ходят на ясла и детска и с това въпроса беше приключен. Признавам си без бой, че за болести на децата взимам платен отпуск и чак като намалее отпуската, започвам да вземам болнични. С мъжа ми сме си поделили болестите.
За справка: Калина беше на 10 месеца, когато тръгнах на работа, не съм работила квалифицирана работа и 4,5 години съм била по майчинство. Никога не съм криела тези факти, но аз съм си блестяща, плюс всичко мразя да се оплаквам, за неща, за които никой не ми е виновен. Mr. Green

Хайде не им се впрягайте толкоз на работодателите. От тях какво ще чуете за кандидатите, свят да ти се завие: колко сме неквалифицирани, лъжем в CV тата и т.н.

Само да не си помислите, че съм ударила някакво бинго, дето се казва 1 на милион. Работно време от 8,30 до 17, не се закъснява, не се излиза по-рано. Ако ти се налага да закъснееш до 10 часа, си взимаш отпуска. Ако се налага да гледаш детето, си вземаш болничен. Всико е по закон, но фирмата е етична и служителите отговарят със същото.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 15:01 от Elspet

# 13
  • Мнения: 673
 Аз също.
  Защо тогава детските градини са пълни с болни деца? Обяснението на техните майки е ,че НЕ МОГАТ ДА ВЗИМАТ БОЛНИЧЕН, защото ще излетят от работа. Каква друга причина би имал един работодател иначе да не предпочита майки с деца, освен честите отсъствия.
 Такива са ми наблюденията, не считам ,че мнението ми е меродавно.

# 14
  • Мнения: 920
аз съм получавала предложения за работа, но съм отказвала защото се работи в събота или до N часа, а всички знаем кога трябва да си вземаме децата от градини и ясли....може би аз съм много претенции newsm78
Не си с претенции, много от колежките ми плащат на жени да им вземат детето от градина и да го гледат докато се приберат от работа, примерно някоя съседка на която имат доверие. Варианти има много, но че доста от работодателите се държат арогантно по темата с децата и кой ще ги гледа е факт. Аз имах случай в който бях на интервю, където ме попитаха дали съм омъжена и имам ли дете. Фирмата е доста голяма и чесно казано не очаквах такова отношение от тях #Crazy Много се ядосах, като ги попитах защо ми задават такива въпроси почнаха да мрънкат нещо и да увъртат newsm78

Общи условия

Активация на акаунт