Отбива се... мастит ли направих?!

  • 534
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Мамчета, тъй като кърмата ми доста намаля, което съвпадна с нежеланието на Ели да суче напоследък... та  1 юни вече не се кърми. бяхме минали само на сутрешно кърмене, обаче и него вече отказва, явно няма нищо вече. И така, вчера направих първите 48ч без кърмене, обаче... .стори ми се че се образува буца в едната гърда и сякаш доста голяма... все имам чувството че има нещо вътре..... вчера цяла вечер се киснах в банята на топло... масажирах с топлия душ... стисках, мачках, да излезе ако има нещо... ама напарво не ще и не ще - направо нищо вече не пуска тая гърда... а все имам чувството че вътре има мляко...... ужас.... направо ме е страх да не направя някоя беля.....
кажете знаете ли нещо за тези маститни истории....
сега ми се зачерви едно петно на гърдата, ама си мисля, че може да е и от мачкането вчера-  аз направо се пощурих да я масажирам... с цел да изкарам нещото....
и ме боли като синка... отвътре нямам бодежи и дърпане ... не знам-  внушавам ли си или има нещо?! направо се стреснах.
Помогнете с някой съвет... че ще се побъркам.......

# 1
  • Мнения: 1 391
да доуточня - значи 1 седмица преди да спрем, се хранеше само сутрин.. в гърдите ми нямаше повече от 20мл общо!
вчера пък като се изтисках... ама аз май се престарах... въпросната гърда не пускаше нито капка!! само след много зор, по някоя микроскопична... и аз все се чудя - толкова ли няма никаква кърма, или просто тя седи вътре и не иска да излиза....
другата гърда като я стисна и изхвърча по някоя струйка....
препълнени гърди не съм имала сигурно от 2 месеца и повече...... /като прочетох  в библиотеката за отбиването, че то може да става и когато човек има много кърма.... , направо ми изглежда невероятно да имам проблем, при положение че почти нямаше нищичко .../

# 2
  • Мнения: 4 915
Ето една статия по въпроса ти:  Запушени канали и мастит
Мисля, че е възможно да имаш запушено каналче, но не е мастит. А зачервеното място най-вероятно е от масажирането - и на мен ми се случи и стоя червено няколко дни, тъй че не се тревожи.

# 3
  • Мнения: 1 391
благодаря ти! изчетох статията - но тя е повече за майки с много кърма... а при мен почти я няма...... нищо не излиза почти като стисна... възможно ли е да се говори за застояло мляко или не?
Зачервеното още го има, но сякаш аз съм го причинила с масажирането... не зная сега какво да правя - да се пробвам ли пак да цедя... с това силно натискане се опасявам че ще повредя млечните жлези...  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 161
Пробвай пак да даваш на детето. Когато имах запушени канали, с цедене нищо не излизаше (то нали затова са запушени). Но с топла баня и после детенце на гърда цяла нощ на сутринта бях ОК (и супер благодарна на малкото човече, че ми помогна доброволно - просто се будеше през 2 часа и си искаше). Дано и твоето разбере, че може да направи и то нещо хубаво за мама! Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 592
Collibri , на мен ми се е случвало да ми се образува бучка и с топъл душ за една нощ ми мина, но тогава Саши сучеше все още нощем. Ти както казаваш, че ти е намаляла кърмата и нищо не изтича може и да е запушване. Ели никак ли не иска да суче, пробвай да и предлагаш по-често, на всеки час или половин дори. Може да прояви интерес. Но ако и днес не се оправи те съветвам утре да отидеш на лекар.
Целувки на Ели и дано се оправиш бързо  Heart Eyes и пиши какво е станало

# 6
  • Мнения: 1 391
сякаш нещата се пооправят... може би е внушение по-скоро, и след зверското масажиране.... като оставих 1.5 ден почивка на гърдата и взе да ми минава... явно сама съм се давардисала така...
когато не я пипам усещането е никакво - т.е. нищо не ме притеснява.
когато пипам - вече по-малко боли ... и кой знае какво не се напипва... ще се наблюдавам тези дни и ще видя какво ще става

А Ели е болна в момента много - висока температура 39гр. и е леко вкисната, та не й се яде, ни пие нищо.... камо ли пък да суче от празна цица...

Мерси за подкрепата!

# 7
  • Мнения: 204
Колибри, и моя младеж се отби сам. Няколо дни (около 3-4) гърдите ме боляха, но не събираха мляко. И аз имах усещането за подуване, но като опипвах внимателно и бавно, усещах че гърдата е празна и не редприех нищо. На около 10 тия ден след отбиването гърдите ми се успокоиха. Просто имай търпение.

# 8
  • Мнения: 1 391
Да, Били, така изглежда става и при нас.  Grinning
Сякаш просто се притесних, защото за пръв път ми се събра по-дълго некърмене, а сега вече не ме притеснява толкова.
А тя изобщо вече не иска да захапе - днес няколко пъти й предлагах - нула внимание...
Кога се отби Митко? Дай да го видим на някоя нова снимчица и трябва да вземем да се видим! как хубаво си бременеехме заедно само!  Flutter

# 9
  • Мнения: 1 194
Здравей, и ние вече не се кърмим от 31 май. Беба сучеше само веднъж през нощта и просто един добър ден казах-стоп. От месеци го мислех това отбиване, очаквах големи драми-от нейна страна и от страна на гърдите ми. Да но тя май не разбра какво стана. WinkДве нощи се събуди , но някак си пак я преспах. И от три дни вече не се буди и през нощта, за което съм страшно доволна. Аз също първите дни непрекъснато опипвах гърдите -съвсеем малко по-пълни бяха, но за един ден омекнаха и сега вече все едно не съм кърмила. Просто невероятно.Сигурно и при теб от внушение е била тази "бучка", като си спомня колко и аз ги опипвах и се ослушвах... Дано всичко бързо влезе в ред  при вас и най-вече бързо да оздравява бебка. какво е хванала сега посред лято? Sad

Общи условия

Активация на акаунт