Отговори
  • Мнения: 53
Направо не е за вярване  Shocked Но вчера малката яде сутринта и до края на деня едва я накарах да цокне съвсем малко на 2 пъти. По принцип й слагаме ръкавички в началото за да не се дере, а сега заради особения афинитет към палчетата на ръцете. Имаме горчив опит с батко й, който и до сега си суче палеца на заспиване и решихме да не допускаме и при нея това. Напоследък преценихме, че вече е прекалено горещо, а и бебето трябва да свиква с пръстчетата си и махнахме ръкавичките. Тя започна да си цока палчето и да не желае гърдата. В началото го отдадох на това че не е акала и по всяка вероятност не е гладна. С нейното не сукане неусетно си навлякох запушени канали, невероятна болка и температура. Снощи мислех че умирам  Cry Убедих се че е заради палеца, защото се усетих и надянах ръкавичките при което спокойствието свърши и тя започна да се дере от плач. Тогава вече се нацока. Аз обаче не мога да се оправя  Cry Cry Cry Налагах компреси, цедях готова съм на всичко, но болката в гърдата ми не мина. Гинеколожката ми каза че спасението е окситоцин, но вече не го внасят. Моля ви посъветвайте ме какво да правя. Всичко което знаех е вече изчерпано. Слагам малката с брадичка към болезненото място когато суче, но уви  Cry

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
В полузаспало състояние опита ли да кърмиш? Лецитин потърси ли в аптеките?
Ако си бях сега в БГ/Монтана можех на място да ти помогна, ама... Sad

# 2
  • Мнения: 851
Чакай, от един път няма да се махне болката и запушването. Аз съм получавала две запушвания и двата пъти ми минаваше само от сукането на детето и то след три четири кърмения поне. Но в никакъв случай не й давай повече да си суче пръстчето. Нека поне възпалението ти мине.Успех и не се отказвай! Hug

# 3
  • Мнения: 53
За едната гърда точно кърменето даже в заспало положение ме спаси. Видях я че докато спи си примлясква и се възползвах. За този летицин в аптеките не знаеха  Shocked (изобщо възможно ли е това!?) Докторката ми твърди че окситоцина няма аналог, но преди малко ходих в болницата и там ми удари една ампула окситоцин (за болниците явно има за разлика от аптеките) и ми даде 2 за после. Силно се надявам, че нещата ще вървят към добро, защото още една такава кошмарна нощ ще ме направи напълно неспособна да си гледам бебчето  Sad
Започва да ми минава през главата дали това не е било кърмаческа стачка  newsm78
Пепеляшка благодаря ти, може и аз нещо да съм объркала името на Лецитина и затова да не са ме разбрали в аптеката. Какво е неговото действие и на хапчета ли е?

Дидиана благодаря, наистина всеки съвет от вас ми е безкрайно ценен  Hug

# 4
  • Мнения: 1 100
Здравей, Дес!
В петък за втори път се борих със запушени канали и висока темперура. Едва успявах да се грижа за бебето и направо ми идеше да се откажа от кърменето. През декември пак имах подобен проблем, но доста усложнен, защото тогава известно време не знаех какво да правя. Сега изпробвах предишния метод и той подейства отново: компреси със студена вода на болното място, масаж, за да се отпушат каналчетата, често сукане на бебо или изцеждане с помпа. А за температурата - оксилококцинум. Заради температурата слагах компреси и на челото и врата си. Всичко започна в петък следобяд и в събота сутринта бях ОК. Миналият път се оправих пак за толкова време след прилагане на метода, въпреки, че тогава цялата ми гърда беше станала огромна и твърда като буца, а бебо нямаше желание да суче толкова много в този период.
Често съветват да се слагат топли компреси, за да се разнесе млякото, но при мен точно топлите компреси влошиха положението. Лекарят ми беше казал да слагам студени, но аз се уплаших да не ми намалее кърмата и не го послушах.
Дано да се оправиш бързо! Hug

# 5
  • Мнения: 108
Топли компреси преди да суче и студени след това или аз пробвах и залеви листа, които облекчават. Може да си вземеш и топъл душ преди да я кърмиш. Лецитин има на различни фирми, потърси пак. Съветвам те да не си вземаш българския, защото е само 100 мг, а дозировката е 1000- 1200 мг  3 пъти дневно, след което постепенно намаляваш. Виж и в Библиотеката има доста инфо. При мен каналчетата се отпушиха след почти 48 часа. С масажа нещо не се справих, болеше ме. А гинеколога ми каза да не се опитвам да се масажирам, за да не травмирам каналите. А и също ми каза да си правя някакви нагревки, апарата се казвал радар ( оправих се преди да стигна до там) . Като цяло има доста неща, които могат да се направят. А и при мен като че ли първо частично се беше отпушил канал и докато се успокои травмираното място трябваше малко време.
Успех ти желая Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 242
Абсолютно вярно- Лецитин (на Валмарк от 1200мг) по 3 на ден докато отшуми проблема и после още няколко дни по 1 на ден. Лецитин е полезна (напълно безвредна) хранителна добавка, разпределя мазнините правилно, именно така възпрепятства запушванията.
Компреси от пресни зелеви листа в сутиена, размачкваш или начукваш, идеята е да си пусне сока, и налагаш в сутиена без да покриваш зърното, сменяш на 2-3 часа.
Топли компреси (с памперс напоен с топла вода става чудесно) преди кърмене, студени след това за облекчаване на болката.
Цеди се ако можеш. Старай се да наблягаш на по често кърмене особено от тази гърда. Ако даваш залъгалки или биберони ги ограничи.
Масажирай с опакото на дланта от основата на гърдата към зърното, с лек натиск за да не травмираш каналите.
И най важното се успокой, ако си стресирана отделяш адреналин, той неутрализира окситоцина и в крайна сметка кърмата се задържа в гърдите (окситоцина я кара да потече контрахирайки каналите), няма как да оправиш запушването така. Успокой се, поспи, вземи душ или вана, хапни нещо вкусно, гледай хубав филм, ти си знаеш какво те отпуска, всичко ще е наред!

# 7
  • Мнения: 53
Днес си взех и Лецитин, а вече имам и 5 инжекции окситоцин. Малката е по къс ръкав и ръкавички  Laughing Всички ни се смеят, но това е спасението иначе лошо. Види ли гол палец и приключваме с яденето.
Момичета, благодаря ви за куража и съветите. Гърдата ме боли значително по-малко. Снощи нямах температура, но внимавам и продължавам с топлите компреси и масажа, защото и днес нещо ми се върти главата, а така се чувствах точно преди да вдигна температурата.
Мери, наистина този форум се нуждае много от теб. Сега около малката Емма ще се радва на присъствието ти по-дълго време.  Hug

# 8
  • Мнения: 2 631
Понеже и двете ми деца си смукаха палците  Close - да се включа със съвет, как да ги откажеш, а относно кърмата - са ти казали.

Та!
Синът ми смука почти 5 г., докато от форума научих за Daum Exol - горчив лак за нокти от аптеките.
Мажеш и забравяш! Twisted Evil
Верно, дъщеря ми я щадях допреди месец, но точно 3 намазвания й бяха достатъчни, да забрави тази функция на палците си. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт