Унгарски кокосови кубчета

  • 5 082
  • 11
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По магазините продават един такъв - много мек, почти разпадащ се, какаов и с много-много кокос, на големи правоъгълни парчета. Много е вкусен и ми се иска да мога да го правя у дома - но не откривам рецепта за него в чичко Гугъл. Във форума излиза една рецепта за унгарски сладкиш с бисквити, но не е това, което ми трябва. Някой сеща ли се за какво иде реч и каква е рецептата?

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 15:54 от hedra

# 1
  • София
  • Мнения: 607
Казва се Унгарска наслада, много го обичаме в къщи  Laughing
Обаче не знам рецепта, за съжаление...

# 2
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
НАМЕРИХ ТОВА:Щрудел “Ракоци”
Необходими продукти за 12 порции: 1 пакет кори, 1 кг извара, 400 г сметана, 5 яйца, 400 г захар, 300 г стафиди, 50 г грис, 150 г краве масло, кората на 1 лимон, 2 пакета ванилия.
Начин на приготовление:
Отделяме жълтъците от белтъците на петте яйца. Объркваме жълтъците със захарта, сметаната, стафидите и изварата. С дървена лъжица разбъркваме с разбитите предварително на сняг белтъци. Взимат се по две кори, намазват се с малко олио и се слага малко от плънката, след това се навива. Нарежда се в тава и се пече при температура 250 градуса до златисто. Когато стане готов, се нарязва и се поръсва с пудра захар.

Взето от тук :http://www.novinar.org/?act=news&act1=mnenia&mater=MTkyNjszOQ== а също и това/от "нож и виличка"/:Продукти:

1 пакет фини кори
500 гр. извара
100 мл. заквасена сметана
100 гр. захар
3 жълтъка
1 щедра шепа стафиди
настъргана кора от един лимон
2 пакета ванилия
масло
пудра захар

Ако искате да се получи по-фин “крем”, добре е да прекарате изварата през цедка, не отнема много време. Към изварата се прибавят останалите продукти за плънката и се оставя да престои десетина минути, за да се стопи захарта. През това време се загрява фурната на около 180 градуса и с разтопено масло се намазва дъното на тавата, в която смятате да печете щрудела. Налагат се 4-5 пласта кори, като между тях също се поръсва по малко масло. Когато блатът е готов, върху него се изсипва сместа, така че да е равномерна, и после налагате още 4-5 слоя кори и масло. Пече се около 45 минути на 180 градуса, така че да се стегне плънката и да се опекат добре корите. Поръсва се с пудра захар, нарязва се и се сервира.



не съм пробвала рецептите, но си ги копирах.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря ти, но не е това Confused

# 4
  • Мнения: 187
Да се казва Унгарски добуш  newsm78-ето тук има снимка http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.maksoft.net/we … official%26sa%3DN
,но няма рецепта  Wink тук намерих една рецепта за нещо подобно http://www.receptite.com/recepta.php?r=1706 това да е?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря на всички - мисля, че открих въпросната рецепта, и на вид го докарва даже Laughing Като не стана на бг, пробвах на английски с няколко комбинации и ми излезе (съмнявах се, че рецептата е оригинална унгарска, затова не бях пробвала досега - но се оказва традиционна тяхна):

Унгарски кокосови кубчета

Тесто:
250 g грис
200 g захар
2 с.л. мед
30 g маргарин или масло
1 яйце
100 мл мляко
щипка сода

Заливка:
300 g захар
150 g маргарин или масло
3 с.л. какао
100 мл мляко
5 ч.л. ром
кокос за овалване

Смесете съставките за тестото и ги разстелете в намаслена и набрашнена тавичка. Печете на силна фурна 10-15 мин. Нарежете тестото на кубчета. Смесете съставките за заливката без рома и кокоса. Варете до сгъстяване. Прибавете рома. Потопявайте парчетата сладкиш в заливката и овалвайте в кокоса.
Ако заливката е прекалено сгъстена, прибавете мляко - лъжичка по лъжичка до необходимата гъстота. Ако ви остане от заливката, може да се смеси с кокос и да се хапне на следващия ден.

Ето тук има друга вариация на рецептата (клик върху снимката), но явно е за по-голямо количество и с твърде много масло, така че си избирам да пробвам първо горната, която преведох:

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
А къде се продава по магазините у нас готовият вариант или по-скоро за каква опаковка да се оглеждам?

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Ами това е като една от най-известните форумски рецепти- шоколадови кокоски.

         

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При нас го продават на килограм в кмарталното магазинче, заедно с други сладки на килограм на една гръцка фирма в големи стиропорени тавички и си взимаш на бройка. Няма го в малки опаковки.
Биляна, подобно е наистина - ама продуктите тук са доста по-икономични Laughing (за тези кокоски по името винаги съм мислила, че са от рода на целувките, ама с кокос - и понеже не тача такъв тип сладки, не ги бях заглеждала).

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Хедра, сещам се за кой вид сладки говориш. Виждала съм ги и аз, ама никога не съм ги заглеждала по-подробно. Ще взема да надзърна. Мерси!

# 10
  • Мнения: 2 199
И аз много го харесвам този сладкиш  Embarassed
В БМБ го продават де...
Но си мисля, че се казва нещо негърско...  Blush  Embarassed

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само да кажа, че по тази рецепта не се получава изобщо това, което очаквах - с гриса става сбито и кофти. Ще го пробвам по друг начин и ако уцеля точната рецепта, ще я пусна.

Общи условия

Активация на акаунт