Екзема при малко дете

  • 3 016
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 093
Здравейта не сьм сигорна дали тази тема е обсьждана, но аз не открих нищо на предишните няколко страници. Става вьпрос за сина ми, който е 2.5годими  и от няколко месеца, му се появиха няколко участька на кожата, които са зачервени и сухи, сьс ситни пьпчици- на двете му бузки и на рьчичките от вьншната страна на дланите.
Поняка, тези участьци на бузките му са доста зачервени, което може би е или от сапуна или от крема против сльнце, с който учителката от детската градина го маже. Мисля че сега като времето е хубаво, децата ги мажат с кремове всеки ден. Иначе не използвам никакви лосиони или кремове, така че не мисля че е реакция от мазили.   До преди няколко месеца, детето ми нямаше никакви кожни проблеми и аз бях щастлива,че ни се размина, защото тук доста деца има екземи и други подобни кожни проблеми. Като цяло не се тревожа, не мисля че е сериозно, но проблема е че сьс сьпруга ми сме на коренно противоположно мнение. Доктора ми каза да му слагам крем за увлажняване на кожата и аз го мажа с един бебешки крем(от време на време), който има предимно натурални сьставки. Сьпруга ми твьрди че той сьщо е имал сьщото като дете и са го мазали с какво ли не и чак когато е станал на 11-12 години, кожата му се е оправила. Той не иска да го мажа с нищо. За това и искам да ви попитам дали някой знае изпитан крем, лек за екзема или изобщо може да ми даде сьвет какво е най-добре да се прави. Имаме час за педиатьра ни и аз пак ще попитам, но доколкото сьм чувала лекарите предписват кортизониви лосиони, които едва ли ще използвам. Аз предпочитам  народната медицина и аз това ще се радвам да споделите опита си. Сьщо ще сьм ви благодарна да ме насочите кьм подобна тема, ако вече е била обсьждана.

# 1
  • Мнения: 814
Преди месец на малката също и излязаха такива ситни пъпчици по ръчичката(на 2-3места) и кожичката по тези места и беше много суха и загрубяла. Педито ни каза, че е екзема и ни изписа Адвантан крем, от който точно за седмица се оправи Peace

# 2
  • Мнения: 2 093
Ashanti благодаря ти за отговора, точно си мислех че моя вьпрос си отиде в трета глуха. Може ли да ми кажеш дали този крем е бьлгарски и ако е е как се пише на латиница. Сьщо така искам да те попитам дали продьлжаваш да използваш крема или го спря след като кожата се оправи.

# 3
  • Мнения: 814
Крема не е български, но на опаковката си пише на български Адвантан крем. Спрях да я мажа веднага след като се заличиха и засега всичко е ОК  Peace.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Адвантана  е кортикостероид.
Защо не пробваш само с овлажняващи кремове, при дъщеря ми минават с тях обривите. След седмица мазане се скрива обрива, след това я мажа като се сетя, не редовно.
Бебето е с дерматит, себореен или атопичен - докторите са на различно мнение, и при него овлажняващите не действат.

# 5
  • Мнения: 5 001
КОгато бях на 5 години се бях заиграла с едно цвете на майка ми(трилистник се казва) което пуска една капка по листата си.Та аз си мажех тази капка на ръцете(както съм виждала мама да си маже ръцете с крем) ......Ами стана ми страхотна мокра ,гадна сърбящо-боляща екзема....Още я помня(сега съм на 35 вече).....От нищо не ми мина....Единственото нещо беше едно бабешко креме,което се приготвя в домашни условия и НЕ Е ВРЕДНО!
 Взима се амбалажна хартия (или хартия за вестник,но без мастило) без мастило,картинки,печати.....Завива се за фуния.Фунията се слага в чиния с върха нагоре и се запалва да изгори.Образува се пепел,която се смесва със чиста свинска мас,да стане на кремче.Мажат се засегнатите участъци и се седи колкото може да изтърпи детето.Не,че е неприятно,но цапа и е мазно.....Когато вече му писне се измива и се намазва пак тъничко с маз.
 Споделям това,ако на някой може да помогне....

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Дъщеря ми е с АД. Сега ползваме и помага един мехлем с невен "Календула"на д-р Пашкулев /от здравословните магазини/ и отвара от листа на бреза /от аптеките/, обливам я с отварата след баня. И двете са за екземи.  Peace

Има и цяла тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71185.0

Общи условия

Активация на акаунт