На девет години спим с играчка

  • 4 435
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Хайде майчета, кажете има ли за какво да се притеснявам. Синът ми е на девет почти, а още спи с любимата си играчка от бебе. И вместо да го оставя, му намира и нови приятелчета и вечер като си ляга ги подрежда всички до него в леглото. Аз не го тормозя за кучето, само отвереме навреме му казвам, че вече е малко голям, а той се натъжава, че ще трябва все някой ден да остави Съни. Казва, че никога няма да се раздели с него, дори да стане на 30. Има ли за какво да се тревожа, или е абсолютно нормално.
Търсих подобна тема, но не открих. Ако е имало нещо подобно, моля кажете, за да проследя темата.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 108
Няма за какво да се тревожиш.  Simple Smile Синът ми е почти на десет и пак вкарва в леглото си по някоя играчка отвреме-навреме. В един момент ще го израсте.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 373
И моята Гергана спи с едно кученце - Джеки.  Simple Smile Толкова е мекичко и симпатично, че и аз бих се гушнала в него докато заспя.  Laughing

Не мисля, че има за какво да се тревожиш. Нека децата сами решат кога ще изоставят играчките си. ... или ги сменят с такива, като за възрастта им.  Wink

# 3
  • Мнения: 1 210
Дъщеря ми е на 13 и спи с пет играчки.Всички са и любими, но неизменен е един мечок, който получи, когато навърши  една годинка. Той е и най парцалив вече, но така се познават най- обичаните играчки- уморени от многото гушкане  Heart Eyes Не мисля, че има от какво да се страхуваш. Децата понякога търсят сигурност и без обяснима причина. Или не искат да нарушават статуквото на леглото си, градено с години. Или имат нужда да се грижат за някого.Или просто търсят мека и топла прегръдка...различна от тази на мама.  Hug

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 22:40 от didkapitka

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Детето е само на 9 години, още не е влязъл в пубертета. Ако продължи да спи с любимата си играчка и като пубер, тогава вече може да започнеш да се чудиш дали е нормално.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
О, и аз като ученичка спях с един голям мечок Simple Smile Мама го купила 2г преди да забременее с мен и ми беше любимата играчка. Шит много пъти, най-често ушите му сме скубали като малки. До скоро беше здрав, но мина през ръцете на Дияна...

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Става въпрос за момче. Момичетата могат да си спят с играчки докато родят и стаите им може да са пълни с плюшени играчки. Но момчетата са по-различни.

# 7
  • Мнения: 1 210
Мислиш ли? Всъщност, като се позамисля, може би си права... Хм...интересно. Синът ми беше изключително привързан до преди две години към един Ийори...и той парцалив.  Laughing Сам го прогони от леглото си и го настани на бюрото си, където е и днес. Но за сметка на това започна да  заспива на светлината на нощната си лампа. Не мога да си спомня точно момента, от който започна да го прави, но със сигурност, докато Ийори беше до него, загасях лампата без умолителни погледи. Сега измисля какво ли не- обикновено чете, независимо, че непрекъснато се разправяме за "легналото" четене. Явно "гони" страхове някакви...

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят на 10 и все си слага играчка около него вечерно време, на нощното шкафче или над главата си.

# 9
  • Мнения: 7 263
Няма за какво да се тревожиш.  Simple Smile Синът ми е почти на десет и пак вкарва в леглото си по някоя играчка отвреме-навреме. В един момент ще го израсте.
Боби навърши 11 преди седмица, все още не си дава част от плюшките. Е вече не ги гушка чак като спи, но и дума не дава да се дадат на брат му или на някое друго дете Simple Smile

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не виждам нищо притеснително. Какво като е момче  Thinking
Ето моят син сутринта ми поръча да му купя нова кукла, защото тази, с която играе е много счупена и не може да я преоблича непрекъснато.

# 11
  • Мнения: 2 401
Моя скоро ще стане на 8,  не си ляга без играчката никога, и никъде  не заминава без нея.  Чудела съм се и аз докога ще бъде така, но не съм била притеснена от това.

# 12
  • varna
  • Мнения: 676
Не се притеснявай,все пак още са деца.Моят е на почти 8 и пак спи с две любими мечета.За мене е нормално.

# 13
  • Мнения: 205
Аз до 17-18 годишна си спях с две плюшени патета Laughing Спокойно, едва ли има възрастен, който да си ляга с играчки вечер, ще го израсте

# 14
  • Мнения: 3 622
Синът ми е на 10 и спи не с една, а с няколко играчки и не виждам нещо притеснително

Общи условия

Активация на акаунт