ядът ли децата ви солено ?

  • 2 497
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
обикновенно съм виждала малки деца които ядът захар от захарниоцата или пакет4етата които дават с кафето,но моите са то4но обратнотот-ядът сол  #Crazy,зимат солницата и запо4ват да ближат сол.
Има ли и други като тях ,и на какво се дължи това  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако я оставя и тя налита на солено, но не й слагам допълнително сол в яденето, нито има достъп до солницата. Старая се да я свикна да яде по-безсолно.

# 2
  • Мнения: 3 804
и аз не слагам допълнително сол и държа солницата на високо,нио каката която е 13 я сваля и ги намирам и 2те да ядът сол

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята дъщеря налита на солено, но аз се старая да я уча да яде по безсолно. Със солницата не я оставям да борави.

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ох, много се дразня от този факт, но е истина, че и Ивайло налита на солта. Понякога иска и захарче да му отворя, но аз съм категорична и не му разрешавам. Само при мисълта, каква е на вкус захарта в пакетчета за кафе, ми се повдига  Sick. Аууу, много гаден навик...

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Така сме създадени. В природата сладкото и соленото са дефицинти ресурси. Затова и всички боклучави храни са или сладки, или солени, или мазни - разчита се на инстинктите ни за оцеляване.
Няма смисъл да се ядосвате. Просто обяснявайте на децата, че не е хубаво да ядат допълнително сол и захар и не оставяйте въпросните продукти на достъпно място.

# 6
  • Мнения: 7 201
Не-колкото съм сложила в яденето.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 840
Яде солено синът ми.

P.S. Оправи грешката поне в заглавието!
И в чест на отминалия празник, ще ти кажа, че в българския език -ът е членна форма за имената от мъжки род, единствено число. Няма място при глаголите.

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не яде нито сол нито захар за сметка на това налита на кисело (кис крастави4ки ) Simple Smile

# 9
  • Мнения: 132
Предпочита солено.И също ближе сол от солницата,когато я хване.Не мисля,че се дължи на нещо, за което трябва да се притеснявам.

# 10
  • в баира
  • Мнения: 861
dtti: Я си оправи заглавието, "ядът" е членуваната форма на "яд".

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Моята дъщеря също яде солено.А за това ближене от солницата просто полудявам.Само да успее да вземе солницата и започва.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И дъщеря ми ближе солницата, но тя и оцет пие...

# 13
  • София
  • Мнения: 8 931
И моето малкото е така. Дебне ни да вземе солницата, посослява си на масата и топи пръсти. Не смятам, че нещо и липсва, просто въпрос на вкус, на сладко не налита, даже напротив.

# 14
  • Мнения: 2 090
Само обича да соли със солницата,или да разсипва сол по масата Crazy(естествено когато за малко го изпуснем от очи ooooh!).но не и да я яде.В ястията,които приготвям слагам съвсем малко сол,така че няма как да яде солено.
Между сладко и солено обаче(шоколад или соленки примерно) ще избере соленото Wink

Общи условия

Активация на акаунт