Препоръчайте ми читава банка за неголям потребителски кредит

  • 6 222
  • 33
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Предстои ни теглене на потребителски кредит /около 3 000 лв./. Но нямам никакъв опит с банките и кредитите.  newsm78
Моля, препоръчайте ми "читава" банка. То е ясно, че ще ида да поразпитам за условията, предлагани на няколко места, но все пак.. Thinking
Всяко инфо би ми било от полза. Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 54
Здравей bendji и аз около седмица обикалях де що има банка в града,но ми разрешеха кредит само от УникредитБулбанк.Кредита се взима само срещу лична карта(ако е до 3000лв.)След като служителката попьлни данните,за около 1-1:30ч. ти се обаждат от Софийският клон на банката,задават ти още няколко вьпроса и веднага ти казват дали си одобрена.Ако решиш да се спреш на това предложение искай кредита ти да е за 3 години(с лихвата ще вьрнеш около 4 500),за 5 години не се сьгласяваяй защото аз като сметнах взимам 3000,врьщам 6000(без малко).Иначе хубав кредит дават от Райфайзен-не ти отежняват кредита с разните му там обработка ,обслужване на кредита и т.н.Но аз неможах да взема кредит оттам,защотоработя вьв фирмата на сьпруга си,това него разрах,но повече не мисля да работя с тази банка.Дано сьм ти била от полза.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
И аз обикалям седмица вече по банките...
Но проблема при нас е, че искаме да го върнем за година или година и половина, за 3000 лв. става дума, не щем да го влачим, но по банките не дават, отпускат ни за 2г. или за повече.
Ще пробваме и други варианти - "служебен", т.е. от фирмата, дето работи мъжо, или от приятели... newsm78

# 3
  • Мнения: 54
Ами вие попитайте в банката,ако вьрнете кредита предсрочно,например след около година каква ще е наказателната лихва,сметни си и ще видиш дали ти изнася или не.Аз сьщо ще го погася по рано,мисля казаха,че наказателната лихва е 4% от оставащата сума.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Ок. И мен ми хрумна да питам, ама днес... Blush
Ако нищо не стане с другите варианти, пак ще пробвам с банките и тогава вече ще знам, кво да питам...  bouquet

# 5
  • Мнения: 128
Не мога да дам препоръка за по-читава или по-нечитава банка. От всяка една такава институция има както доволни, така и недоволни клиенти /както с лекарите, например/. За това е най-добре да си пообиколиш по банките и да си разпиташ на място. Ще си позволя да дам съвт на какво да обърнеш внимание - 1) лихвен поцент-колко е, фиксиран ли е или плаващ, ако е плаващ-от какво зависи; 2) оскъпяване - отражение върху стойността му дават - такса за отпускане, такса за управление, месечна такса за обслужване на сметка и всякакви там други месечни и годишни такси; 3) такса при предсрочно погасяване
Успех!

# 6
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
ЦКБ /Централна Кооперативна Банка/.  Peace Засега са най-ниски лихвите. До 3 000 лв. дават без поръчител, ако си на трудов договор.

# 7
  • Мнения: 1 150
Разгледай тук, http://www.moitepari.bg/ мисля, че ще ти е от полза    Peace

# 8
  • Мнения: 3 826
какво значи читава ?

# 9
  • Мнения: 183
Питай и в ОББ и в ДСК,но освен лихвите гледай и наказателният процент или такса,не знам как се води,на всяка една от банките-какъв е ако върнеш парите по-рано Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Благодаря на всички, които се включиха.   bouquet
От голяма полза ми е това инфо, щото никога не сме теглили никакъв кредит досега, и не съм се разправяла с банки. Наистина не бях наясно, кокво точно да гледам...   Wink

# 11
  • Мнения: 157
ПроКредит Банк

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Пощенска или Прокредитбанк....

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 202
Питай и в ОББ и в ДСК,но освен лихвите гледай и наказателният процент или такса,не знам как се води,на всяка една от банките-какъв е ако върнеш парите по-рано Peace
За съжаление не мога да ти кажа читава, но мога да ти кажа НЕ ДСК. По-отвратителна банка, с по-лошо обслужване и отношение към клиента не съм срещала. Не ти дават пълната информация, товарят те с такси и таксички тихомълком. Имах при тях 2 потребителски кредита (поради мястото, на което работя). Най-малкото заради лошото им обслужване и криенето на инфо никога не бих ги избрала.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Точно затова и питам, заради т.н. скрити такси. Да не излезе на края, че уж лихвата е ниска, а те товарят с допълнителни и неясни такси.
Благодаря за инфото за ДСК.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт