Лекостепенна хидронефроза

  • 2 939
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
 Здравейте!
 Детето ми е с хипоспадия, която вече е оперирана. Преди операцията правихме необходимите изследвания, според който се установи, че детето е с двустранна хидронефроза. Водихме го след операцията при друг специалист, според който дето има лекостепенна хидронефроза на единия бъбрек. Бихте ли ми ми разяснили какво следва - лечение с лекарства или операция? Дали има възможност да се израсте? Възможно ли е това да има връзка с хипоспадията?
 Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Има връзка с хипоспадиас и хидронефрозата. Добре е да се приеме в детско нефрологично отделение и да се направят разширени изследвания- ехография, снимки на бъбреците, за да се уточни точно големината на хидронефрозата и функцията на бъбреците. Лекостепенните хидронефрози подлежат на консервативно лечение, а не оперативно. Уговорката е да няма друга аномалия по хода на уретралната система, която да е пречка за пълното отделяне на урина и това да е причината за хидронефрозата.
Подходящо място за уточняване на точното състояние на бъбреците е нефрологичната детска клиника в София към Института по педиатрия.

# 2
  • Мнения: 93
 Благодаря Ви!
 След втората операция за хипоспадията задължително ще посетим клиниката!

Общи условия

Активация на акаунт