До колко е опасно?

  • 1 145
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте,искам  да попитам за лимфните възли
 Синът ми е на 1г. и 6м. и беше с една  упорита  хрема  3  седмици.Сега  хремата мина  но започна  една  кашлица и  му се поду  главичка  от  лявата  страна  зад  ушето.Заведохме  го  на  доктор и  той  каза, че  гърлото  му  е  зачервено и затова са му  се  подули  лимфите.Пусна кръвна картина  и чакаме резултатите в понеделник.Давам сироп  за кашлицата  ,обаче подутата лимфа е  там  и  не се  маха.Дали  е опасно  и дали е сериозно.
  Ако някой  знае нещо  нека  да  пише newsm78е.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не е опасно, не се притеснявай. При болест, възпаление и болно гърло винаги се подуват. И аз имам един, дето си ми стои от много години така подут, пък нищо ми няма  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се притеснявай, щом детето оздравее и подутината ще спадне. Аз наскоро карах гнойна ангина и цялата ми шия беше на болезнени подути топчета. Не можех главата си да мръдна от болка. Като оздравях и лимфите се успокоиха.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не се притеснявай често когато гърлото е възпалено се подуват и лимфните възли.

# 4
  • Мнения: 7 201
Не е опасно, не се притеснявай. При болест, възпаление и болно гърло винаги се подуват.
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 11 704
Предполагам не е нищо опасно.При мен лимфите се подуват още когато съм на път да се разболея.
Последно миналата седмица карах ангина с подути и болезнени лимфи,направо си ме болеше като въртях главата си.

# 6
  • Мнения: 458
Както са ти казали и другите момичета не е опасно .Голямата ми дъщеря при боледуване така и се поду и не искаше да спадне близо месец и половина .Профилактично  правихме 2 пъти изследване на кръвта ,щом там няма нищо притеснително всичко е на ред Hug

# 7
  • Мнения: 3 929
Мисля, че не е притеснително. На сина ми през зимата, когато често боледуваше, му се появи такава издутина на лимфния възел, която изчезна с оздравяването му.

# 8
  • Мнения: 217
Само да допълня,че не спадат много бързо,дори ,като оздравее ще минат дни ,а може и седмици преди да изчезнат напълно.Характерно е и подуването на тези лимфив основата на главичката.

# 9
  • varna
  • Мнения: 676
Да не се окаже паротит?!

# 10
  • Мнения: 101
Всичко е наред с малчо.
 Правихме изследвания,защото се съмняваха за инфекциозна монуклеоза-ЗА ЩАСТИЕ НЕ Е ТОВА.
Просто е настинал и затова са се подули лимфните възли.Сега вече съвсем леко се виждат.
   Благодаря на всички,които писахте.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт