Благотворителност за сираците от Варна

  • 4 140
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Ехо  Hug Ей ни на, живи сме, макар да сме малко несериозни  Mr. Green
Вчера най-после ходихме с Гвен да връчим наградите за есетата и рисунките. В крайна сметка имаме 10 рисунки и 2 есета. ЛИчно аз очаквах по-голяма активност и даже се надявах на такава от по-големите, ама - тц  Mr. Green Но то си е техен проблем мисля. Макар да ми се струва, че сега като разберат, че има стимули /подаръци  Mr. Green/, другия път ще се включат.
Та имаше 2 рисунки от които става ясно, че децата искат да стават полицаи, други двама тенисисти, 1 певец, двама футболисти, един пък беше нарисувал кораб с човек на него /ние предположихме, че иска да става капитан, но един от съучениците му твърдеше, че може да иска да става чистач на палубата  Crazy/. Имаше и други от които не става много ясно какви искат да бъдат, за тях се консултирахме с възпитателите какво би ги зарадвало като награда. Едното есе беше на четвъртокласник, който иска да става психолог. Другото само Гвен го чете, аз нещо го пропуснах  Embarassed
Естествено купихме поощрителни награди за всички - хилки за тенис, футболни топки, мини радио със слушалки, блокчета и боички. Голямата награда беше йоника, взе я един първокласник, който иска да става певец. Рисунката му беше наистина стрнахотна! Дадохме и награда за най-добро есе на четвъртокласника - хем хилка за тенис, хем радио със слушалки /намаза/  Mr. Green
Купихме им и един общ подарък за всички участвали - едно малко джаги. Дано само малките се доберат до него  Tired
КАто цяло останаха много доволни. Имаше само един от по-големите дето мрънка нещо, ама той винаги нещо недоволства.
А да, и шоколади купихме за всички.
Нашата умница Гвенка е намислила нова тема, но предполагам тя сама ще ви пише за това  Grinning
Мислим да тръгнем и по домовете извън града. Там наистина имат нужда от помощ. Ако някой има възможност да идва с нас, да свирка  Whistling 
lavender ми даде списъци на всички домове във Варненска област и ще трябва да ги мятаме. КОлкото сме повече, толкова по-добре, че много е труден контакта с тези деца. Аз лично много се затруднявам, хем в Надежда са големи и са момчета, а ако трябва да отида при малки деца, или при деца с увреждания изобщо не знам дали ще се справя  Tired
Много се разписах. Сега ще пусна още един постинг със сметките на парите.

# 1
  • Мнения: 2 839
Та значи ...
До мен са стигнали общо 465лв.
От тях сме харчили-
бельо 77,72,
пак бельо 28,62
трета фактура бельо 39,60
тетрадки и блокчета, които купувахме първия път от АБВ 28,55
сладки за почерпка 3,50
банани 10,00
джагито 100,80
хилки 46,00
радио 2бр. 14,50
йоника 28,10
блокчета, топки от АБВ 13,80
шоколади 39,00

Та значи общо 430,19лв.
Нямам фактури само за бананите и радиотата, защото са взимани от разни сергиики пазарски.
Остават ни даже 35 лв.  Grinning

# 2
  • Мнения: 8 769
Закачам темата за около седмица, за да може мамите, участвали в операцията да я видят.
И едно въпросче: какво е това джаги? EmbarassedТъпо, ама нищо не ми говори....

# 3
  • Мнения: 2 839
Пропуснах нещо. Директорката на дома е организирала някакъв цирков артист да учи децата да жонглират. Трябва да му се плащат часовете, което излиза 50-60лв на месец. ТА питаше дали бихме се наели с това. За първия месец сумата е поета от Сдружение на българските жени /ако не се бъркам със заглавието на организацията  Embarassed/, но от там нататък не е ясно плащането.
Децата и преди са учени да жонглират и директорката дори твърди, че са много добри. Тези които са ги учили преди искали да ползват децата да помагат в някакво заведение, но директорката не разрешила и онези се врътнали и вече не се появили. Дори ако не се лъжа става дума за фамилия Йоргови - доста известни цирокови артисти.
Та това както и да е. Въпроса е дали ние се наемаме да плащаме обучението на децата?

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Пропуснах нещо. Директорката на дома е организирала някакъв цирков артист да учи децата да жонглират. Трябва да му се плащат часовете, което излиза 50-60лв на месец. ТА питаше дали бихме се наели с това. За първия месец сумата е поета от Сдружение на българските жени /ако не се бъркам със заглавието на организацията  Embarassed/, но от там нататък не е ясно плащането.
Децата и преди са учени да жонглират и директорката дори твърди, че са много добри. Тези които са ги учили преди искали да ползват децата да помагат в някакво заведение, но директорката не разрешила и онези се врътнали и вече не се появили. Дори ако не се лъжа става дума за фамилия Йоргови - доста известни цирокови артисти.
Та това както и да е. Въпроса е дали ние се наемаме да плащаме обучението на децата?

zdraveite momicheta.

radvam se,che pak ste na linia :)I tuka bistrim situatziata s vechite vaprosi:kade,kakvo,kak i t.n.

Ei,toia aktior tolkova li ne moje da dade bezplatni urotzi na detzata.Tova prosto go kazvam shtoto ot takiva se draznia ,ne e kam vas nasocheno Wink

imate li maiki ot raiona na Dobrich?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Браво на Дива и Гвен! Страхотни сте!
Свършили сте чудесна работа!  smile3525 newsm51


Тоя актьорин наистина, що не дава безплатни уроци?! Пък може човека да го е закъсал много пък. Трябва проучим въпроса. Иначе колко деца са се обучавали в жонглиране?

# 6
  • Мнения: 3 042
Джагите май са онези игри на футбол с многото ръчки и човечета от панаирите. Mr. Green
Значи ще събираме пари - пишете ме в сметката. Пък за ходенето извън града - като обявите датата ще видя дали има кой да гледа човечето и да дойда с вас.  bowuu

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм за. Въпреки, че се чудя това с жонглирането дали ще ги храни, но пък какво ли разбирам от този бизнес?
Вече сме мобилни-адски съм щастлива, че сте такива инициативни, мога да участвам, ама не карам кола, иначе кола има.
С парите-ОК, за съм-пишете ме.
И хайде да се съберем отново-вече е идеално навън.

# 8
  • Мнения: 3 042
Мдааа, защо да не си спретнем една среща - тъкмо ще посъберем парички.

# 9
  • Мнения: 1 290
Среща ли? Кога? Къде? Simple Smile Там съм Wink

Всеки ден след 17:30 около входа на морската ДиВА бяга след близнаците, а понякога и аз се тупордисвам около тях - така, че може и там да се видим някой ден Wink

А Джаги е точно това което са обяснили по-горе момичетата - зарадваха му се доста Simple Smile

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ние още не бягаме, но принцът предпочита движението, така че мога да се включа в обиколката на Франция.
Може да уговорим нещо около събота или неделя за по-представителна извадка.

# 11
  • Мнения: 532
За паричките , за срещата. Ако има новини свиркайте. newsm74

# 12
  • Мнения: 532
Има ли нещо ново по темата? Кой ще събира парички и кога? Кога ще се ходи по домовете? Аз също съм мобилна и можете да разчитате за превоз. Обаче съм с малка  newsm56  ladyuu постоянно ( няма на кой да я оставям ).

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Момичета, да не разваляме добрата идея.
Нека се срещнем и решим как ще продължаваме, без постояноство това, което стана няма да бъде с нищо по-различно от онези организации, които се сещат за децата по празници.
Аз съм заета в неделя, защото ще правим питка на "Гошко", но всеки друг ден ми е свободен.
Пускам предложение, което не е обвързващо, а дава тема за дискусии:
Какво ще кажете за среща в събота или някой друг почивен ден, за да могат да дойдат и майки, които работят, а искат да участват?

# 14
  • Мнения: 1 290
С ДиВА мислим да идем в Домовете около Варна съвсем скоро.
Имам предложение за всички нетърпеливи мами обаче.
Понеже паричките които събрахме изразходвахме за мом4етата от дом "Надежда" и те знаят много добре, че аз и ДиВА сме само представителки на много момичета от БГ-МАММА, предлагам следното:
Организирайте се щом има желание и някой ден просто отидете да ги видете - ще се зарадват, кажете им, че сте от бг-мамма и досега не сте имали възможност да отидете, но сте в течение на всичко.
Седнете с тях в двора и ги попитайте как са?
Как е края на срока?
Очакват ли нова тема за домашно?
Играят ли на джагито?
и каквото се сетите още...

Общи условия

Активация на акаунт