Как да облекча болка при уриниране?

  • 3 218
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 132
Здравейте.

От няколко дни дъщеря ми, на 1г. и 7 м., плаче като пишка. Изследвахме кръв и урина и резултатите на урината са много лоши - има много високи нива на левкоцити, еритроцити и разни други, които не разбирам. Пуснаха й стерилна урина в петък, но понеже са почивни дни, а и се чака резултатите ще са готови чак в сряда. А малката така пищи всеки път като пишка, направо ми се къса сърцето. Cry

Правя й бани със смрадлика, мажа я с някакво мазило "Универтан", което ни изписа докторката, давам и 2 пъти по половин но-шпа. Вече не иска да сяда на гърнето (памперсите сме ги махнали отдавна), слагам я да пишка в леген с топла вода, но и там пищи. Sad

Моля ви, ако някой е имал подобен проблем да сподели какво още може да се направи, за да я облекча?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Високите нива на левкоцити обиковено са знак за наличие на инфекция и с тях организмът се бори срещу нея. Отиди налекар още утре, има дежурни лекари. Аз съм пишкала дори кръв и болката е неописуема, а явно при вас е и от няколко дни. Аз те съветвам още утре на лекар.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 132
Ходихме на лекар, при личната лекарка. Тя й пусна изследванията и каза да мажа с кремчето и да давам но-шпа. Въпросът ми е дали може да се направи нещо друго, докато станат готови резултатите от изследването за бактерии?
Да я водя на уролог ли? Не знам какво да правя. Sad

# 3
  • Мнения: 585
Имате цистит много е несериозно инфекция която е тръгнала навътре нагоре по уретрата /тоест вече е вътрешна инфекция и може да стигне и бъбреците ако вече не е станало /да се лекува като   се маже външно с универтан търси други лекари да не ти изхабят детето а и ще се мъчи много като се влошат нещата , наистина е доста боленено казвам го от опит .Можеш да и даваш много ама много течности направо да я наливаш с чай или вода мен ме е облекчавало при цистит . Отвара от царевична коса помага при инфекции на пикочните пътища мисля че е безвредна ,но се консултирай с аптекарката за малко дете става ли  и търси по-бързо друг лекар че такива инфекции се развиват много бързо и стават сериозни.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давай много минерална вода, чай от липов цвят а може и неоринал-билкови са. Това , което описваш ми прилича на цистит. Многото течности дано помогнат на детето.

# 5
  • Мнения: 556
И с моето дете миналата година като тръгна на градина се получи нещо поодбно - плачеше при уриниране, казваше че я боли пипето. Изследванията показаха бактерии в урината. Пихме АБ, но известно време след това продължаваше да я дразни. И сега като тръгна на градина пак взе да се чеше. Един от начините който съм установила че я поуспокоява е да я накисна за около 5 минути да постои в леген с вода с разтворени 15 капки Цитросепт. Ако искаш пробвай дано поне на първо време ви поуспокои

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
може и да е цистит, но преглед при уролог няма да навреди, аз се оправях с мноооооооооого вода

# 7
  • Мнения: 704
 И 4ай от ме4о грозде помага , но незнам дали може за дете, трябва да питате в аптеката  Peace

# 8
Но-шпа трябва да успокои малко болката, наливай я с вода - колкото може повече. Мечо грозде съм давала на тази възраст на детето ми, дозата беше двойно по-малка от написаното на плика с билката, а и го правех 3пъти по-разредено. Загрявай много дупето, прави тоалет задължително след всяко пишкане. Няма да спре симптомите, надявам се да ги намали малко. Поне докато стане стерилната урина.

# 9
Сега видях, че темат а е стара, нямате нужда от повече съвети.
Леко оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт