летище Варна - как се оправихте

  • 4 493
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте,

Идва лятото - време за България;
На отиване пътуваме цялата чета -аз, малкия/ще бъде 9 месеца/ и таткото, но на връщане - само аз и бебчо/таткото се прибира по-рано/; та въпросът ми е - как се оправяте, малко ми е притеснено - с бебчо сама да се прибирам, но много ми се иска да погостуваме повечко на баба и дядо:)
Помагат ли в самолета? До къде може да сте с бъгито? Бъгито в самолета ли го качват или в багажното?
Моля ви, споделете опит!

Калина

# 1
  • Мнения: 285
Здравей, и мен тая "треска" ме тресе.... само 4е аз ще пътувам от Варна за Америка. Полета ми е около 17 часа общо и всяка подобна информация ще ми е много полезна и на мен!

# 2
  • Мнения: 216
и ти ли ще пътуваш сама?
доста дълъг път, треската ти е напълно разбираема

# 3
  • Мнения: 295
И аз съм така..на отиване сме всички,но на връщане сме само с малкото(тогава ще е на 2,7 год)и направо не ми го попбира ума как ще мине това пътуване и как въобще ще се укротяваме,но и на мен ми се иска да погостуваме по-дълго в Бг та затова..,имаме и смяна във Франкфурт.Дано мине по-леко от колкото си го представям,желая го и на вас момичета..
Kalina I,когато бяхме на вашата възраст(9 месеца) летяхме до Бг и обратно и нямахме никакъв проблем нито на отиване нито на връщане..Вярно е ,че бяхме тогава и тримата в двете посоки,но детето не е създавало проблеми..заглеждаше се,спеше си,заиграваше се..тогава не ходеше още ,не правеше поразии, а сега само за бели мисли..

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 00:35 от Мейпъл

# 4
  • Мнения: 707
Няма страшно бе жени, успокйте се  Grinning! Аз пътувам с детето сама от 6-месечната й възраст. Бъгито обикновено се взима на входа на самолета и се получава с другия багаж. Като по-малка я носех с кошницата (столчето) за кола, стюардесите го взимаха и като кацнехме пак ми го връщаха.
Ако са свестни служителите (при чекирането) и има свободни места, седалката до вас "случайно" не е заета  Wink. Така има място и за детето да поспи , поседи или поиграе.
Служителите по летищата винаги/обикновено помагат при нужда - държали са ми бебето, багажа или количката. Понякога са ме пускали през служебен вход, за да не се редя на големи опашки с детето.
Всеки полет е различен, но то това му е хубавото  Mr. Green.
Лек полет!

# 5
  • Мнения: 3 880
Няма страшно бе жени, успокйте се  Grinning!
Присъединявам се към този призив Wink Много се шашкате от тези летища.
Калина, предполагам вашите ще ви изпратят до летището, ще имаш помощ докато предадеш багажа. Сама с детето ще си само в салона за чакащи и после в самолета- не е страшно. Буташ си детето с количката до самолета, там ще ти я вземат (няма да си единствена с количка, вероятно ще има поне още 7-8 и товарачите си знаят работата Wink). Като пристигнете сигурно пак ще ви чака някой, така че няма място за никакви притеснения. А и на отиване все пак ще видиш как става това с количката и пътуването, така че няма да си съвсем неподготвена на връщане.
Лек полет

# 6
  • Мнения: 216
когато никога не си пътувал така, нормално е да се притесняваш;
освен това моето момченца - бая тежи, а аз съм дребничка; на всичкото отгоре ще трябва и лаптопа да е с нас, най-важното за бебето за път и така...
ще видим, няма друг начин, защото на таткото не му се седи цял месец Sad

# 7
  • Мнения: 1 550
Калина, аз всеки път имам различни изживявания Rolling Eyes Дори и да съм отишла с количката до самолета, после не знам дали ще ми я дадат на слизане от самолета или ще си я получа с багажа Crazy
Ако пътуваш директно до Варна е по- добре да слезеш без количка. С дете и количка да слезеш по стълбите, после автобус и т.н. Rolling Eyes Никой не ми е полагал, така че си карам на мускули ooooh!
Подготви се за всички варианти и дано ти мине леко полетът Hug

# 8
  • Мнения: 3 880
....С дете и количка да слезеш по стълбите ....
Аз не съм виждала на някой да му дават количката горе на стълбите. Количките ги държат в багажното, а не в кабината и можеш да си я получиш най-рано като слезеш от стълбите, а в повечето случаи направо на лентата или до нея....

# 9
  • Мнения: 216
аз съм виждала от Амстердам да качат бъгитата в самолета..., ама от Варна не знам как процедират!

# 10
  • Мнения: 2 617
Не се притеснявайте  Peace
Ще видите, че повече драматизираме, отколкото има място за притеснения.
Пътувах с двумесечната ми дъщеря с прикачване (на второто лтище стояхме няколко часа) без проблеми (пристигнахме в сняг и силен дъжд в София).
Има услужливи пасажери навсякъде  Peace освен екипажите  Wink

# 11
  • Мнения: 7 605
аз съм виждала от Амстердам да качат бъгитата в самолета..., ама от Варна не знам как процедират!


Ка4ваШ се с бъгито в автобуса и преди да се ка4иШ в самолета, го предаваШ да го ка4ат в багажното. МожеШ и да го 4екираШ, ако искаШ.

# 12
  • Мнения: 1 294
Аз съм от тези, който не са с кой знае колко положителен опит, не и отрицателен де...
Не са ми помагали, не са ме пускали през служебни или други входове, не са ми давали допълнителна седалка. Чакала съм си по опашките и съм си плащала свръх багаж за кошницата докато Мартин беше малък. Единствено ако някоя услужлива пътничка е искала да ми помогне, това е... ааа даже се опитваха да ме прередят на паспортната проверка няколко каки при ревящо с цяло гърло бебе в ръце, кеф.

# 13
  • Мнения: 216
Хора всякакви има... Как могат да прередят майка, с малко бебенце - не мога да си обясня..
Всичко значи зависи от ситуацията, персонала на самолета, пътниците и т.н....

# 14
  • Мнения: 295
Така е,да.Всичко зависи от ситуацията и от заобикалящите те хора в този момент..
Аз по-горе забравих да напиша ,но при предното ни пътуване Слава Богу не съм се сблъсквала с такива,които да ме изпреварват ,а и персонала на самолета бяха доста любезни и услужливи-сгъваха ни и ни разгъваха количката,преди качване и слизане от самолета,пуснаха ни да влезем с детето по-бързо ,за да не чакаме на опашката..В общи линии много добре се държаха хората не мога да се оплача от нищо..Дано и сега да е така и при вас също.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 19:22 от Мейпъл

Общи условия

Активация на акаунт