Контактен дерматит или?

  • 7 261
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
След раждането получих една особена чувствителност - при ползването на дамски превръзки и даже тампони, както и от всякакви изкуствени материи получавам нещо средно между сърбеж, дразнене и парене. Много неприятно усещане  Sick Сигурна съм, че не са гъбички. Ето вчера например мъжът ми купи тоалетна хартия, която е силно парфюмирана и след като я ползвах получих ужасно смъдене и дразнене  Tired
Моля ви, ако имате подобен проблем, споделете как се справяте - мажете ли се с нещо? То е ясно, че трябва да се избягват горепосочените неща, но след като вече се е получило, как да облекча положението?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 845
В такива случаи аз ползвам Тантум роза.На мен също ми се е случвало от тоалетна хартия. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
В такива случаи аз ползвам Тантум роза.На мен също ми се е случвало от тоалетна хартия. Peace

Това какво е? Предполагам, че в аптеките го продават.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 845
Това е прахче,разтваря се във вода и се правят промивки.Може да се ползва и с дамски душ,но аз лично не съм пробвала така.Много е подходящо при подобни състояния-облекчава доста.Питай в аптеката точно по колко пъти на ден може да се ползва.На мен лекарката го е изписвала и при дъщеря ми,когато беше на 4 г и имаше подобно усещане,предизвикано от незнайно какво.С две измивания и всичко беше ок.Оттогава не се е случвало при малката,аз обаче съм ползвала доста пъти.

# 4
Имам същия проблем! Придобит също след раждането и от тогава та до днес вече години наред Смених 100 лекари, диагнозата е същата като твоята. Не понасям превръзки и не ползвам, защото ще умра направо от тях, а само тампони. Бельо от микрофибър или някаква там синтетика ме побърква. Също и ароматизираните и уж луксозни тоалетни хартии. Това състояние може да те докара до лудост! Sad Дерматолог ми изписа Клобедерм, но с пет намазвания преминава и се появява пак. Гинеколог ми изписа Тридерм - същата история. Сега и аз си купих Тантум роза и го ползвах вече два пъти, до момента няма разлика. Ужасно е мъчително и неприятно и си мислех, че е кой знае какво, но се оказа, че няма гъби, бактерии, вируси... нищо! Просто ужасен контактен дерматит, който е едно от най-упоритите заболявания и се лекува много трудно или никак!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097

Благодаря, ще пробвам обезателно  Simple Smile

Имам същия проблем! Придобит също след раждането и от тогава та до днес вече години наред Смених 100 лекари, диагнозата е същата като твоята. Не понасям превръзки и не ползвам, защото ще умра направо от тях, а само тампони. Бельо от микрофибър или някаква там синтетика ме побърква. Също и ароматизираните и уж луксозни тоалетни хартии. Това състояние може да те докара до лудост! Sad Дерматолог ми изписа Клобедерм, но с пет намазвания преминава и се появява пак. Гинеколог ми изписа Тридерм - същата история. Сега и аз си купих Тантум роза и го ползвах вече два пъти, до момента няма разлика. Ужасно е мъчително и неприятно и си мислех, че е кой знае какво, но се оказа, че няма гъби, бактерии, вируси... нищо! Просто ужасен контактен дерматит, който е едно от най-упоритите заболявания и се лекува много трудно или никак!

При мен положението става по-зле с времето  Rolling Eyes Също не ползвам превръзки, но вече и от тампоните започна дразнене - там, където връвчицата има контакт с кожата, на моменти имам чувството, че ще полудея. Циклите ми вече се превръщат в кошмар  Tired
Явно най-сигурно е да се избягват причинителите на това ужасно дразнене, но се оказва доста трудно  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 640
Да вметна за споменатия тук Клобедерм-това е кортокостероид и е нормално да помогне само временно,докато се мажете с него, а после отново да има изостряне на проблема.Бъдете внимателни и само за кратко ползвайте кортикостероиди.
 За съжаление,с друг съвет не мога да помогна.
При мен след раждането пък се появи сухота и лющене на кожата /челото най-вече/.

# 7
При мен положението става по-зле с времето  Rolling Eyes
Явно най-сигурно е да се избягват причинителите на това ужасно дразнене, но се оказва доста трудно  ooooh!
И при мен Rolling Eyes  Ама какво говориш!? Как ще стане това с избягването, че аз трябва да ходя гола, за да не се докосвам до изкуствени материи doh Не се издържа вече, случва се да се събуждам от това нощем...
ФЕЯТА, знам за кортикостероидите и наистина го ползвам рядко, именно по тази причина, но има моменти, когато просто не се изтрайва...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Ама какво говориш!? Как ще стане това с избягването, че аз трябва да ходя гола, за да не се докосвам до изкуствени материи doh Не се издържа вече, случва се да се събуждам от това нощем...

Ооо, аз това изобщо не го броя. Вечер, като се върна от работа и се съблека, така започва да ме сърби цялото тяло, че колкото и да се опитвам да не се разчесвам, редовно имам разранени участъци. Това обаче ми е още преди раждането.

# 9
Разрешението е :бяло памучно бельо,прано със сапун бебе;измиване само с ТРИКЛОБАКТЕР, купува се от аптека; може първите 3 дни да се мажеш с кловейт крем 2 пъти дневно ; дамски превръзки с чисто памучно покритие.Опитай това  на мен ми помогна .Аз  проведох това лечение при кожната лекарка в 8 поликлиника в София.  Тя ми  прави изследване на място за гъбички ,за 10 минути беше готово ,нямаше гъби ,а е нещо като контактен дерматит.С тази рецепта се оправих,Триклобактер продължавам да ползувам за миене вместо сапун.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Разрешението е :бяло памучно бельо,прано със сапун бебе;измиване само с ТРИКЛОБАКТЕР, купува се от аптека; може първите 3 дни да се мажеш с кловейт крем 2 пъти дневно ; дамски превръзки с чисто памучно покритие.Опитай това  на мен ми помогна .Аз  проведох това лечение при кожната лекарка в 8 поликлиника в София.  Тя ми  прави изследване на място за гъбички ,за 10 минути беше готово ,нямаше гъби ,а е нещо като контактен дерматит.С тази рецепта се оправих,Триклобактер продължавам да ползувам за миене вместо сапун.

Триклобактер и аз ползвам, но с него не бива да се прекалява, доколкото знам. Не може да се ползва ежедневно. Аз го ползвам, когато положението е нетърпимо, защото ме облекчава наистина.

Общи условия

Активация на акаунт