Хапче с хиалуронова киселина

  • 208 643
  • 274
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 044
Пуснали са нови хапчета на Актавис с хиалуронова киселина и си ги поръчах преди малко при една позната аптекарка,някой да ги е пил?? CrazyНа свекърва ми една приятелка ги пиела от два месеца и се била опънала видимо,ама ми се ще и друг да сподели ако ги е пил и има видим резултат Rolling EyesИначе познатата ми аптекарка каза че ще са много добри за кожата,ама все пак... ConfusedИначе се бях юрнала да си слагам разни филъри,че не съм се сбръчкала кой знае колко ,но имам все пак по челото и пачи крак CrazyТова го копирах от сайта на Актавис -HyaVita – beauty продукт, който спомага заличаването на бръчките. Съдържа хиалуронова киселина и витамин Е - формула, която гарантира цялостно действие срещу стареенето на кожата (мимическите линии, фините и дълбоките бръчки). Хиалуроновата киселина е основна съставна част на съединителната тъкан, която има уникалната способност да поддържа водния баланс на кожата и спомага за нейното младежко излъчване. Тя играе решаваща роля в транспортирането на хранителните вещества към външните слоеве на кожата, улеснява изхвърлянето на токсините и спомага за регулиране и удължаване на жизнения цикъл на кожните клетки. Витамин Е е мощен антиоксидант, който забавя всички процеси на стареене в организма. След редовната употреба на HyaVita лицето изглежда преобразено. Kожата възстановява плътността си и изглежда по-млада.


Хранителните добавки от серията АctaStyle се произвеждат от един от най-големите производители на хранителни добавки в света Soft Gel Technologies – Los Angeles, САЩ по заявка на Актавис. Два от продуктите са иновативни за българския фармацевтичен пазар – ХодрониК и ХиаВита, съдържащи нискомолекулярна хиалуронова киселина, която е подложена на ензимно разграждане по Японска патентована технология за намаляване на молекулното й тегло. Това прави възможно резорбирането на хиалуроновата киселина през стомашно-чревния тракт след прием през устата.
Хранителните добавки от серията АctaStyle ще се предлагат под формата на меки желатинови капсули. Това осигурява много предимства за пациента в сравнение с твърдите капсули и таблетки:

• Лесно поглъщане
• Не се усещат неприятни вкусове и мириси
• Много по-бързо освобождаване на активното вещество в организма и следователно по-бързо действие.
• Висока стабилност и чистота – активните съставки са защитени от окисление, влага и микробно замърсяване

Продуктите от серията АctaStyle ще намерите в аптеките в страната.


# 1
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Simple SmileТова звучи чудесно..... LaughingНа каква цена са въпросните хапчета?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 044
20 хапчета педесет и няколко лв.,после като ги взема ще ти кажа със сигурност PeaceПият се по едно,две на ден,поне два,три месеца

# 3
  • Мнения: 630
20 хапчета педесет и няколко лв.,после като ги взема ще ти кажа със сигурност PeaceПият се по едно,две на ден,поне два,три месеца
150 лв на месец Sick, три месеца-450 лв. За по- възрастни дами вероятно си заслужава, ако има човек възможност и има резултат, би било страхотно

# 4
  • Мнения: 3 641
Ако са с по-дълготраен ефект от инжекциите става, защото не  излиза никак евтино Rolling Eyes

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
аз пък не мога много да си обясня как става този номер и как организмът я усвоява тази киселина под тази форма и не се ли разгражда и изхвърля  много бързо newsm78

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 21:21 от karmacoma

# 6
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Утре и аз ще разпитам в нашата аптека Crazy

# 7
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Даниела ,благодаря!  bouquetЩе чакаме за повече информация.... Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Добре звучи,само да не стане така,че като ги спреш и да се сбабичосаш още по бързо. Thinking

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Добре звучи, но се чудя как хиалуроновата киселина ще разбере кои бръчки да ми запълни. Да не се насочи към тези на корема...
 Mr. Green Пък и дали нямат някакви странични действия...
Ще чакам отзиви преди да рискувам,

# 10
  • София
  • Мнения: 2 044
Добре звучи, но се чудя как хиалуроновата киселина ще разбере кои бръчки да ми запълни. Да не се насочи към тези на корема...
 Mr. Green
JoyВсички бръчки пълни:35:Пинах си едно хапче вече пък ще видя какво ще става CrazyЩе ги пия по 1 ,два три месеца.51 лв.струва кутията с 20 хапчета.А бе не знам ,но имам крем с хиалуронова киселина и наистина  ми изпълва бръчките

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Какъв крем ползваш?

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
.А бе не знам ,но имам крем с хиалуронова киселина и наистина  ми изпълва бръчките
извинявай но не6то не разбрах 6том крема ти ги запълва за6то 6те пие6 хап4ета newsm78
и какви бръ4ки има6, като си на 31 ?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 044
.А бе не знам ,но имам крем с хиалуронова киселина и наистина  ми изпълва бръчките
извинявай но не6то не разбрах 6том крема ти ги запълва за6то 6те пие6 хап4ета newsm78
и какви бръ4ки има6, като си на 31 ?
А имам си бръчки-не са големи,ама аз си ги забелязвам CrazyХапчетата ще ги пия,защото си бях наумила да си инжектирам филъри,но в интерес на истината предпочитам естествено хапчетата,още повече че познатата ми аптекарка ми каза че били супер за клетките на кожата,а и няма да ми навредят FlutterКрема е HYALURON-FILLER на  EUCERIN,очен и дневен,но  в интерес на истината не го ползвам често защото ми идва малко тежък,предпочитам хидратиращи серуми,но иначе като се намажа с него видимо ми опъва бръчките някакси отвътре ooooh!как го обясних само...

# 14
  • Мнения: 120
аз пък не мога много да си обясня как става този номер и как организмът я усвоява тази киселина под тази форма и не се ли разгражда и изхвърля  много бързо newsm78
newsm78  И аз това се чудя ,  явно е някаква алхимия Joy  основните свойства на хиалуронова киселина са да задържа  вода в клетките с други думи хидратира  и може би е правилно да се прилага само  външно . А от  хапчета  би могло  всички органи задържат вода  и на последно място  да запълва бръчките по лицето. Като онова там хапче  дето го пиеш а то те сканира и фиксира  точно къде е болката !

Важното е на всяка реклама да се казва търсете в АПТЕКИТЕ !

# 15
  • Мнения: 1 165
Момичета, не си давайте парите на вятъра. Преди време попитах козметичката ми именно за тези хапчета и отговорът й беше, че хиалуроновата киселина има въздействие ,единствено в течно състояние т.е. като се инжектира.

# 16
  • Мнения: 11
Хапчетата с хиалуронова киселина са за ставни проблеми,ставния хрущял е изграден от глюкозамин,хондроитин и хиалуронова киселина.
Така, че употрeбявайте ги ако ви болят ставите, а не за бръчки мили дами.
Синтетичната хиалуронова киселина която я има в кремовете няма тези силни свойства да  задържа вода ,за разлика от тази от животинска произход,в Европа козметичните компании използват синтетична,търсете си кремове от USA.
Има италиански таблетки -Flexart с 30 mg (20 t.-20 лв)  те са с призход от пилешка гръдна кост и Хиалур с 20 мг(20 tab.-25 лв) или казано с повече хиалуронова киселина и на 1/2 цена от тези на Актавис.
Там има само 4,5мг хиалуронова киселина.
25 лв.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
А, да, да...
А птичия грип, а? Mr. Green

# 18
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Хапчетата с хиалуронова киселина са за ставни проблеми...

Абсолютно вярно!  Peace В началото на зимата пих ето тези таблетки http://www.flp.bg/bg/P_Active_HA_bg.htm , защото ме наболяваше едното коляно. Определено имаше и промяна в кожата ми като цяло - моята е доста суха. За бръчки не мога да кажа, защото нямам...

# 19
# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Благодаря за сайта...  bouquet,поне да прочетем за какво става на въпрос...

# 21
Бл.и от мен, това ми даде положителна информация.  bouquet

# 22
Мили момичета,има голяма разлика от лекарствата,който съдържат хиалуронова киселина.Хапчето на АКТАВИС е по-различно поради факта,че в него молекулата е разбита и може да се усвои.А и не се прави в БГ,а е от Америка.Другото което е,че действа на цялото тяло,а не само на лицето...все пак бръчки излизат не само на лицето,а и по цялото тяло....Ако имате въпроси,питайте..аз сега я пия.

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Дай повече информация за тези хапчета..... Flutter

# 24
  • Мнения: 2 388
В последният брой на  EVA  имаше статия за тези хапчета. Доста "зарибяваща" беше. Mr. Green

# 25
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahahaХубаво пишат хората......може да се окажат по добри от хапчетата на Мерц....и други по нашия пазар.

# 26
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
Мили момичета,има голяма разлика от лекарствата,който съдържат хиалуронова киселина.Хапчето на АКТАВИС е по-различно поради факта,че в него молекулата е разбита и може да се усвои.А и не се прави в БГ,а е от Америка.Другото което е,че действа на цялото тяло,а не само на лицето...все пак бръчки излизат не само на лицето,а и по цялото тяло....Ако имате въпроси,питайте..аз сега я пия.
имам въпрос - от колко време пиеш и виждаш ли разлика.

# 27
  • Мнения: 31 168
Мили момичета,има голяма разлика от лекарствата,който съдържат хиалуронова киселина.Хапчето на АКТАВИС е по-различно поради факта,че в него молекулата е разбита и може да се усвои.А и не се прави в БГ,а е от Америка.Другото което е,че действа на цялото тяло,а не само на лицето...все пак бръчки излизат не само на лицето,а и по цялото тяло....Ако имате въпроси,питайте..аз сега я пия.
имам въпрос - от колко време пиеш и виждаш ли разлика.
И боляли ли са те стави преди приема или ги приемаш само за бръчки?

# 28
  • Мнения: 11
1. sujaliavam ,che saita e underconstrution-horata si go remontirat
2.razlikata v hyaluronovite kiselini e-
-spored tejesta na molekulata-v kDaltona-tezi koito se preiamat prez ustata sa s teglo pod 5000 kD-kolko e po leka verigata tolkoz e po usvoiaema ot organizma
-injektsionnite hyaloronovi kiselini kakto za artroza ,taka i fillerite, koito se izpolzvat za kozmetikata sa s golemi tegla- Hyalgan-za stavi e okolo 700 000kD(deistavt kato smazka ,za da ne se turkat hrushtialite v golemite stavi-kolianna i tazobedrena)-ima i po tejki -Ostenil,Symvisc i tn.
-filurite sa s teglo nad 240000 kD -po bavno se rezorbirat za okolo 6-9 mesetsa i tova im e efekta za izpulvane na bruchkite
i pak kakto go spomenah predi vreme- razlikata e i v proizhoda tezi na Actavis -hapchetata sa sintetichni i po trudno se usvoiavat(niamat nito edno klinochno prouchvane-a tova epokazatel za efectivnosta)
,dokato tezi na Flexart e s pileshki proizhod-patentovana molekula -BIOCELL II-
-www.biocelltechnology.com- mnogo po usvoiaemi ot organizma - v saita im moje da prochetete dosta, no e samo na englishh-imat efekt i za stavi i za koja- v USA izpozvat tazi molekula i za kremove i za tabletki.
i za primer shte vi go dam
Actavis- 6,3 mg v edna tabletka struva -60lv.30 tabl-3x1
Flexart-a e okolo 20 lv i sa 30 mg-20tbl 1x1
Hyaluronal  25 mg  e okolo 25 lv.20 tabl.1x1
Prosto pomislete kude e razlikata kupuvaiki -
 Grinning-razlikata- plashtata im reklamata po mediite:) v pazara na dobavkite niama ogranichenia i e div do bezumie.

-http://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=en&u=http://hyaluronic-acid-guide.com/&sa=X&oi=translate&resnum=6&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dwikipedia.org%2Bhyaluronic%26hl%3Dbg%26rls%3DIBMA,IBMA:2006-20,IBMA:en

-http://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.nutraingredients-usa.com/news-by-product/productpresentation.asp%3Fid%3D1252%26k%3Dbiocell-collagen-ii&sa=X&oi=translate&resnum=2&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dbiocell%2Bcollagen%2Bproducts%26hl%3Dbg%26lr%3D%26rls%3DIBMA,IBMA:2006-20,IBMA:en%26sa%3DX

# 29
  • Мнения: 11
za sexybaby -
molekulata na Actavis e Japan patentN 2971860-sintetichna molecula
ne zablujdavai horata

# 30
  • Мнения: 11
Japanese researchers discovered an answer.  A process was developed whereby hyaluronic acid was treated enzymatically to produce polymers.  The process was patented in Japan (Patent no. 2971860) and is unique to Injuv.  The original hyaluronic acid from the rooster combs weighs anywhere between 1.2 - 1.5 million Daltons.  The polymers weigh 5,000 Daltons. 
-copy from here:
-http://www.rejuvenation-science.com/hylauronic-acid_prof.html

# 31
  • Мнения: 11
i oshte zashtoto obicham da govoria s dokazatelstva
sravnete tsenata na sushtata hyaluronova kiselina  prodavana po internet s tazi na ACTAVIS
-http://www.wellnessresources.com/products/hyaluronic_acid.php-
60 caps- 60 lv(41$)
ACTAVIS- 30 caps- 60 lv.
a posle mi kajete ne sa li moshenitsi i obirdjii

# 32
  • Мнения: 11
 Grinning
i za da ne Vi e chudno ,zashto znam tolkoz za Hyaluronovata kiselina
pravim  filler-i na ishleme  za kozmetikata i gi prodavame v Rusia Simple Smile

# 33
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
хора, нямате ли кирилица? Shocked

# 34
  • Мнения: 528
ето така изглеждат хапчетата на Актавис http://www.actavis.bg/bg/products/ActaStyle.htm
А къде ги продават? Проверих в 4 аптеки, не ги намерих.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 2 044
ето така изглеждат хапчетата на Актавис http://www.actavis.bg/bg/products/ActaStyle.htm
А къде ги продават? Проверих в 4 аптеки, не ги намерих.
Питай дали могат да ти ги поръчат PeaceАз моите ги поръчвам защото моя позната аптекарка ми каза че още са нови и не ги знаят хората и не ги търсят.

# 37
  • Мнения: 528
Намерих ги в Римедиум, 48 лв за 20 таблетки.
Пия ги от 10 дни, ще докладвам ако успея да опъна някоя бръчка. Mr. Green

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Добър ден, момичета. Регистрирана съм тук от около 3 месеца, но само чета вашата информация. Много неща ми бяха полезни, благодаря на всички от все сърце. Извинявам се, че започвам от вратата за краката, но имам сериозен проблем. Мъжът ми има болки,много силни, в коленете от няколко месеца. Ходили сме на ревматолог и сме правили всякакв изследвания. Предполагат, че е ревматоиден артрит. Предписаха му лекарство с кортизон, но аз не го купих, защото съм много против кротизона. Опарих се от ефекта на такъв препарат. Предпочитам добавките. Моля ви, ако някоя от вас може да ми даде повече информация за продукти за артритни болки в коленете.

# 39
  • Мнения: 2 388
Добър ден, момичета. Регистрирана съм тук от около 3 месеца, но само чета вашата информация. Много неща ми бяха полезни, благодаря на всички от все сърце. Извинявам се, че започвам от вратата за краката, но имам сериозен проблем. Мъжът ми има болки,много силни, в коленете от няколко месеца. Ходили сме на ревматолог и сме правили всякакв изследвания. Предполагат, че е ревматоиден артрит. Предписаха му лекарство с кортизон, но аз не го купих, защото съм много против кротизона. Опарих се от ефекта на такъв препарат. Предпочитам добавките. Моля ви, ако някоя от вас може да ми даде повече информация за продукти за артритни болки в коленете.

Попитай/потърси тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0

Иначе добавки има, но не е тук мястото да питаш. Peace

# 40
  • Мнения: 554
Момичета, днес си купих хиалуронова киселина от така необичаните от нас дистрибуторски фирми, но за сравнение - при тях 60 капсули са 41 лв. и съдържат 80 мг комплекс от хиалуронова киселина (каквото и да значи това), но разделено на 9% хиалуронова киселина, както казват, това прави 7,2 мг, а тези на Актавис 30 капсули са толкова скъпи (както сте писали), а съдържат 6,3 мг. Лично аз гледам не само цената, но милиграмите във всяка една капсула. Това е показателят, т.е. колкото по-малко страничен пълнеж има, толкова по-добре.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 22:29 от eldivine

# 41
Скоро бях на преглед при много добра дерматоложка,която ми препоръча HyaVita.Тя самата я пие и ми каза,че има страхотен ефект,още на втората опаковка се усеща видим ефект.Освен това ми обясни ,че хиалуроновата киселина е съставна част  на съединителната тъкан и на ставния хрущял.Нормално я има в организма .Неиното свойство е хидратирането на кожата,и смазването на ставите.С напредването на годините тези свойства намаляват,кожата става суха и се сбръчква,ставите се износват.Затова единствения начин да се набави е чрез хранителни добавки.
Така ,че аз си я купих и започнах да я пия. Наистина има ефект.Пробвайте и вие.
Хиалур за която някой спомена е пълен боклук,моя приятелка я пиеше и нямаше никакъв ефект.

# 42
  • Мнения: 3 410
Хиалуроновата киселина на Форевър има няколко предимства според мен:
Най много като количество Хиалуронова киселина в една таблетка
По ниска цена от другите подобни на пазара
Освен Хиалуронова киселина, която задържа влагата в кожата и хидратира ставите, съдържа и куркума. Последните изследвания показват ,че куркумата има превантивен ефект срещу рак ба гърдата.
Изпих  две опаковки и мога да каже , че чувствам кожата на лицето си страхотно свежа и коленете ми престанаха да скърцат. А според  една моя позната , с която заедно започнахме да пием Forever HA, бюста и леко се е увеличил newsm78

# 43
Някой може ли вече да сподели впечатленията си от тези хапчета? Имат ли ефект?

# 44
Момичета, някой може ли да каже отзиви за хапчетата с хиалуронова киселина?

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 443
Момичета,темата ми се струва доста интересна и искам да я върна отново на първа страница. С молба към момичетата,които са приемали или в момента приемат хиалуронова киселина под формата на таблетки да споделят ефекта в/у кожата си.
Малко се пообърках-тълмо реших да си взема едни хапчета,някой започва да хвали други...и така сега съм в чуденка?Кои да взема и изобщо има ли ефект?
Към авторката на темата-този крем на Юцерин с хиалуронова киселина не е ли за по-зряла кожа?И като спреш да го ползваш как се отразява на кожата ти ?

# 46
  • Мнения: 1 685
Хиалур за която някой спомена е пълен боклук,моя приятелка я пиеше и нямаше никакъв ефект.

 PeaceПълни глупости са твоите твърдения според мен Naughty-Хиалур е немски препарат на натурфарма-а от техните продукти каквото и да хванеш няма да сбъркаш Peaceкато почнеш от гинко билобата и лутеин и приключиш с хиалур-а,който е от най новите има продукти.Първо лично за мен "немско лошо няма"  Laughing и второ твърдението ми не е основано на евтина реклама и 'този рекъл,онзи казал и -една моя приятелка ги пи-,а на доста години опит и не само поглед,върху продуктите и действието им,а понатрупани впечатления от ползването на доста от тях.
Съжалявам ако и моя пост звучи като реклама,но адски ме издразват  набезите на анонимни потребители,които ползват/или техни приятелки/ еди кой си продукт и бил "супер и имал страхотен ефект" Mr. GreenДа не говорим за призивите от рода на "търсете го в аптеките' и подробния препис на листовката на препарата.

Толова пари за български/или "опакован" в БГ/ продукт,категорично не бих дала  Naughty -особено пък в Актавис ooooh!
И съм съгласна с доста от казаното от bosar-макар,че малка част имах нерви да изчета на маймуница. Hug

# 47
  • Мнения: 3 410
Хубаво е , че вече има хиалуронова киселина на таблетки, защото както знаем тя е основна съставна част на междуклетъчното пространство и след всеки грип е добре да си изпием една опаковка. Лично на мен две опаковки хиалуронова киселина ми се отразиха добре на еластичността на кожата , а и си смазах коленете/спряха да ми скърцат като слизам по стълбите/

# 48
  • Мнения: 1 685
 Joy Joy Joy-Абсолютно съгласна  Peace-между другото на Актавис-ките тб е наблегнато изцяло на каожата и бегло/почти никак/ на стави и хрущяли,където е основното и предназначение приета вътрешно. Hug

# 49
Момичета, не си давайте парите на вятъра. Преди време попитах козметичката ми именно за тези хапчета и отговорът й беше, че хиалуроновата киселина има въздействие ,единствено в течно състояние т.е. като се инжектира.

Виж,Аталанта,явно е мн некомпетентна твоята козметичка.хиалуроновата киселина под тази форма е изключително разбита и се усвоюва по-добре и от филъра.Не се доверяваите толкова лесно на козметички.Допитваите се по-често до лекари дерматолози.

# 50
Момичета,темата ми се струва доста интересна и искам да я върна отново на първа страница. С молба към момичетата,които са приемали или в момента приемат хиалуронова киселина под формата на таблетки да споделят ефекта в/у кожата си.
Малко се пообърках-тълмо реших да си взема едни хапчета,някой започва да хвали други...и така сега съм в чуденка?Кои да взема и изобщо има ли ефект?
Към авторката на темата-този крем на Юцерин с хиалуронова киселина не е ли за по-зряла кожа?И като спреш да го ползваш как се отразява на кожата ти ?

Mila,Dari_76,imam direktni nabludeniq vyrhu efekta na tozi produkt.Pila sym go i az i maika mi i dosta moi poznati.Imam pylna informaciq za nego i zatova kak deistva i kakvo stava sled akto go sprem da go piem.\zatova,ako iska6 mi pi6i ,za da ti otgovrq na vyprosite.A otnostno za krema-mn e dobyr i dali kojata se otpuska sled kraq na prilaganeto mu,zavisi ot sledva6iq krem,koito pozlva6.Mn usmivki i pi6i,ako iska6 nqkakva informaziq za HyaVita Simple Smile

# 51
Здравейте момичета,искам да ви изясня някои неща относно HyaVita ,хранителната добавка на Актавис. Тя се прави в Америка,в един от най-големите заводи за хранителни добавки, под формата на мека желатинова капсула, по заявка на Актавис. По нова японска технология молекулата на Хиалуроновата киселина екстрахирана от гребена на петли, където е най-чистото молекулно тегло на Хиалуроновата киселина, и е ензимно разградена до 5000 Daltons. Така че в HyaVita се съдържа най-ниското молекулно тегло на Хиалуроновата киселина, по този начин лесно се резорбира през стомашно-чревния тракт.Освен това Хиалуроновата киселина в HyaVita е 70мг,а не 4,5.Съдържа още и Витамин Е,който е мощен антиоксидант.Няма странични ефекти, опаковката съдържа меки желатинови капсули активно вещество Хиалуронова киселина, а не е получена по синтетичен път, което е предимство пред всички останали продукти с Хиалуронова киселина.Меката желатинова капсула се усвоява 200 пъти по бързо от твърдата таблета, и запазва активното действие на Хиалуроновата киселина.HyaVita хидратира кожата на лицето и цялото тяло и по този начин заличава финните и дълбоки бръчки.Така че, ако искате и държите на качество, вземете си HyaVita.Цената си заслужава, имайки предвид резултата резултата

# 52
  • Мнения: 3 410
Saranita, а каква е цената на тази добавка?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 044
Момичета,темата ми се струва доста интересна и искам да я върна отново на първа страница. С молба към момичетата,които са приемали или в момента приемат хиалуронова киселина под формата на таблетки да споделят ефекта в/у кожата си.
Малко се пообърках-тълмо реших да си взема едни хапчета,някой започва да хвали други...и така сега съм в чуденка?Кои да взема и изобщо има ли ефект?
Към авторката на темата-този крем на Юцерин с хиалуронова киселина не е ли за по-зряла кожа?И като спреш да го ползваш как се отразява на кожата ти ?

Крема не знам дали е за по-зряла кожа,но като го спра не виждам да ми се отразява отрицателно,редувам го с други по-хидратиращи

# 54
Здравей mama Tin, цената на HiaVita в аптеките e между 55 и 60лв.

# 55
  • Мнения: 3 410
Благодаря, значи ще продължавам да си пия моята - излиза ми по-евтина.
Още веднъж благодаря за отзивчивостта  bouquet

# 56
  • Мнения: 141
Аз имам същия проблем и вземам само хранителни добавки за поддържане на ставите. Пишете ми на имейла, ако ви интересува все още dsdimitrovi@abv.bg

# 57
  • Мнения: 141
Всъщност пия хиалуроновата киселина на Форевър Ливинг Продъктс заради ставите както казах, но изведнъж усетих, че има някаква промяна в кожата на лицето ми, стана някакси по-гладка, фините бръчици намаляха, видимо вида ми си промени. Предлагат и специализирана грижа за кожата.Аз си купих комплекта "Цвете на младостта"- профилактичана и възстановителна програма, съдържа ексфолииращ почистващ лосион, хидратиращ тоник за лице, маска за лице и алое активатор, възстановяващ нощен крем за лице, стягащ лосион за лице, също и инструкции за ползване. Просто този комплект е перфектен, кожата е свежа и жизнена. Първо ползвах някои от продуктите, но след това разбрах, че  в комплект е по-изгодно, а и цената е много добра.

# 58
  • Мнения: 554
Да, добри цени на комплекти - има-няма няколкостотин  Joy Между другото, ползвах хиалуроновата им киселина - никаква разлика....

# 59
  • Мнения: 141
ами  шест продукта за 148 лв.  мисля, че цената е перфектна, има кремове по 120 лв., и никакъв ефект. А за хиалуроновата киселина ако си я пила само 1 месец, няма да има кой знае какъв видим ефект

# 60
  • Мнения: 554
Може и така да е, но бих искала да те помоля да спреш с масираната реклама на флп не само тук, а  и в алтернативния форум за хомеопатия и др. Още повече, че това противоречи на правилата на форума. Иди да ги прочетеш. От 30 твои съобщения, 12 са рекламни на флп.

# 61
  • Мнения: 141
За твое сведение тук всеки прави това, един изказва мнение за болница, друг за лекари, трети за личен здравословен проблем и как се опитва да го разреши, по какъв начин е установил, че се повлиява. Какво имаш против споделянето на сходни проблеми и защо някой трябва да се съобразява с теб. ФЛП нямат нужда от реклама, достатъчно са известни и ги знаят.Така че   като не ти харесва, не ме чети. Не съм първата, която пише за ФЛП. Други пишат за други продукти, всеки за това, което е изпитал.

# 62
  • Мнения: 554
Ако нямаха нужда от реклами, нямаше явно даваш мейла на флп и да приканваш хората да станат дистрибутори, както ти правиш в един от твоите постове. А това вече, мила, не е споделяне на сходни проблеми и ти го знаеш, така че няма да споря. Това не е съобразяване с мен, а с правилата на форума, на който си се регистрирала. Не мога да не те чета, защото твоите постове са навсякъде в алтернативния форум и ако искам да прочета някоя полезна информация, там непременно си и ти. Жива и здрава да си   bouquet

# 63
  • Мнения: 141
Първо има разлика между мейл и сайт и второ, ако се поровиш повече из форума, ще разбереш, че са достатъчно известни ибез мойта реклама и трето, влез в сайта им и ще разбереш за какво става въпрос, от облика им личи, че са достатъчно популярни. И не на последно място, бъди здрава, за да не ти се налага да ползваш тези или други продукти. Медицинско лице съм и не експериментирам със здравето на хората с цел печелба.

# 64
Добър ден, момичета. Регистрирана съм тук от около 3 месеца, но само чета вашата информация. Много неща ми бяха полезни, благодаря на всички от все сърце. Извинявам се, че започвам от вратата за краката, но имам сериозен проблем. Мъжът ми има болки,много силни, в коленете от няколко месеца. Ходили сме на ревматолог и сме правили всякакв изследвания. Предполагат, че е ревматоиден артрит. Предписаха му лекарство с кортизон, но аз не го купих, защото съм много против кротизона. Опарих се от ефекта на такъв препарат. Предпочитам добавките. Моля ви, ако някоя от вас може да ми даде повече информация за продукти за артритни болки в коленете.

Попитай/потърси тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0

Иначе добавки има, но не е тук мястото да питаш. Peace

последните 5 год. бяха ад за мен и коленете ми ,не вярвах ,че ще се подобря и само едно ще ви нАпиша:Д-р Горанов ревматолог,Пловдив,Окръжна болница.Да е жив и здрав!Татяна Павлова ,39 години .

# 65
Вчера си купих Хиалур. Нямам проблеми със ставите, купих го заради очаквания ефект върху кожата, а ХиаВита ми се вижда доста скъпа. Хиалура е немски, 30 хапчета за 21 лв. Надявам се за 1 месец да разбера има ли някакъв ефект и ако има дори и минимален, ще купя и втора опаковка. 21 лв. за 1 месец мисля че е поносима сума. Дано си струва!

# 66
  • Мнения: 141
да не се повтарям, но вземам трети месец хиалуронова киселина/заради ставите/ и има ефект върху кожата

# 67
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте.Искам да ви питам за тези таблетки ,още ли ги пиете и дали имат ефект върху кажата до днешна дата.Мерси.

# 68
  • Мнения: 141
Здравейте.Искам да ви питам за тези таблетки ,още ли ги пиете и дали имат ефект върху кажата до днешна дата.Мерси.


За кои по-точно?

# 69
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте.Искам да ви питам за тези таблетки ,още ли ги пиете и дали имат ефект върху кажата до днешна дата.Мерси.
Пия ХА - първо на Актавис , после на ФЛ и съм много доволна - финните бръчки се заличиха, лицето сияе.
Не мисля да спирам  Grinning
Аз започнах 10.08 год. с Актавис - изпих 4-5 опаковки

# 70
  • Мнения: 31
Вчера си купих Хиалур. Нямам проблеми със ставите, купих го заради очаквания ефект върху кожата, а ХиаВита ми се вижда доста скъпа. Хиалура е немски, 30 хапчета за 21 лв. Надявам се за 1 месец да разбера има ли някакъв ефект и ако има дори и минимален, ще купя и втора опаковка. 21 лв. за 1 месец мисля че е поносима сума. Дано си струва!

Не съм ползвала нито един от двата препарата но ме заинтереувахте и като поразгледах виждам че ХиаВита съдържа 70 мг хиалуронова киселина, докато при Хиалура е 28 мг , така че никак не излиза за по евтино као приемаш еднакви дози. Аз сега ползвах един гел но той въздейтва върху мимичеките бръчки а не върху тези причинени от ЕГН-то

# 71
  • Мнения: 141
Вчера си купих Хиалур. Нямам проблеми със ставите, купих го заради очаквания ефект върху кожата, а ХиаВита ми се вижда доста скъпа. Хиалура е немски, 30 хапчета за 21 лв. Надявам се за 1 месец да разбера има ли някакъв ефект и ако има дори и минимален, ще купя и втора опаковка. 21 лв. за 1 месец мисля че е поносима сума. Дано си струва!

Не съм ползвала нито един от двата препарата но ме заинтереувахте и като поразгледах виждам че ХиаВита съдържа 70 мг хиалуронова киселина, докато при Хиалура е 28 мг , така че никак не излиза за по евтино као приемаш еднакви дози. Аз сега ползвах един гел но той въздейтва върху мимичеките бръчки а не върху тези причинени от ЕГН-то

В тази на ФЛП хиалуроновата киселина е 80 мг

# 72
Хапчетата с хиалуронова киселина са за ставни проблеми,ставния хрущял е изграден от глюкозамин,хондроитин и хиалуронова киселина.
Така, че употрeбявайте ги ако ви болят ставите, а не за бръчки мили дами.
Синтетичната хиалуронова киселина която я има в кремовете няма тези силни свойства да  задържа вода ,за разлика от тази от животинска произход,в Европа козметичните компании използват синтетична,търсете си кремове от USA.
Има италиански таблетки -Flexart с 30 mg (20 t.-20 лв)  те са с призход от пилешка гръдна кост и Хиалур с 20 мг(20 tab.-25 лв) или казано с повече хиалуронова киселина и на 1/2 цена от тези на Актавис.
Там има само 4,5мг хиалуронова киселина.
25 лв.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Четох, четох и се обърках. ooooh! Дали може някой да резюмира предимства и недостатъци на обсъжданите хапчета, че аз му изтървах края. Simple Smile
И още нещо..... само аз ли си задавам въпроса за наличието на евентуални странични ефекти. Такъв завишен прием на хиалуранова киселина, не нарушава ли естествения баланс в организма, не се ли натрупва? Знам ли.... ама си мисля, че няма начин да не се отрази по някакъв начин, особено когато се взима от здрави хора, а не като лекарство.

# 74
  • Мнения: 141
Четох, четох и се обърках. ooooh! Дали може някой да резюмира предимства и недостатъци на обсъжданите хапчета, че аз му изтървах края. Simple Smile
И още нещо..... само аз ли си задавам въпроса за наличието на евентуални странични ефекти. Такъв завишен прием на хиалуранова киселина, не нарушава ли естествения баланс в организма, не се ли натрупва? Знам ли.... ама си мисля, че няма начин да не се отрази по някакъв начин, особено когато се взима от здрави хора, а не като лекарство.

ХК е естествена съставна част на ставната течност и основна съставка на хрущяла.
С годините намалява производството на ХК в тялото.
Хранителните добавки не са лекарства, нямат странични ефекти. ХК хидратира ставите и кожата. Бързо разпределяне на хранителните вещества в организма – там, където той има нужда от тях.
Добро усвояване и оползотворяване.
ХК почти не може да бъде приемана в съществени количества с храната. Освен хиалуронова киселина “Форевър активна ХК” съдържа още: масло от джинджифил и куркума.
Две изключителни съставки, познати и ценени от десетилетия заради антиоксидантните си свойства.

# 75
  • Мнения: 1 324
Някой ползвал ли е Vivania на Лечител? В сайта им препоръчителната цена е 35,10лв. Опаковката е 60таблетки (30гр), които стигат за 1 месец.
Дневната доза от две таблетки съдържа 100mg хиалуронова киселина.
http://www.lechitel.bg/product.php?p=123
http://www.verkkoapteekki.fi/product_info.php/products_id/39327/language/en

# 76
Пуснали са нови хапчета на Актавис с хиалуронова киселина и си ги поръчах преди малко при една позната аптекарка,някой да ги е пил?? CrazyНа свекърва ми една приятелка ги пиела от два месеца и се била опънала видимо,ама ми се ще и друг да сподели ако ги е пил и има видим резултат Rolling EyesИначе познатата ми аптекарка каза че ще са много добри за кожата,ама все пак... ConfusedИначе се бях юрнала да си слагам разни филъри,че не съм се сбръчкала кой знае колко ,но имам все пак по челото и пачи крак CrazyТова го копирах от сайта на Актавис -HyaVita – beauty продукт, който спомага заличаването на бръчките. Съдържа хиалуронова киселина и витамин Е - формула, която гарантира цялостно действие срещу стареенето на кожата (мимическите линии, фините и дълбоките бръчки). Хиалуроновата киселина е основна съставна част на съединителната тъкан, която има уникалната способност да поддържа водния баланс на кожата и спомага за нейното младежко излъчване. Тя играе решаваща роля в транспортирането на хранителните вещества към външните слоеве на кожата, улеснява изхвърлянето на токсините и спомага за регулиране и удължаване на жизнения цикъл на кожните клетки. Витамин Е е мощен антиоксидант, който забавя всички процеси на стареене в организма. След редовната употреба на HyaVita лицето изглежда преобразено. Kожата възстановява плътността си и изглежда по-млада.


Хранителните добавки от серията АctaStyle се произвеждат от един от най-големите производители на хранителни добавки в света Soft Gel Technologies – Los Angeles, САЩ по заявка на Актавис. Два от продуктите са иновативни за българския фармацевтичен пазар – ХодрониК и ХиаВита, съдържащи нискомолекулярна хиалуронова киселина, която е подложена на ензимно разграждане по Японска патентована технология за намаляване на молекулното й тегло. Това прави възможно резорбирането на хиалуроновата киселина през стомашно-чревния тракт след прием през устата.
Хранителните добавки от серията АctaStyle ще се предлагат под формата на меки желатинови капсули. Това осигурява много предимства за пациента в сравнение с твърдите капсули и таблетки:

• Лесно поглъщане
• Не се усещат неприятни вкусове и мириси
• Много по-бързо освобождаване на активното вещество в организма и следователно по-бързо действие.
• Висока стабилност и чистота – активните съставки са защитени от окисление, влага и микробно замърсяване

Продуктите от серията АctaStyle ще намерите в аптеките в страната.



Някой ползвал ли е Vivania на Лечител? В сайта им препоръчителната цена е 35,10лв. Опаковката е 60таблетки (30гр), които стигат за 1 месец.
Дневната доза от две таблетки съдържа 100mg хиалуронова киселина.
http://www.lechitel.bg/product.php?p=123
http://www.verkkoapteekki.fi/product_info.php/products_id/39327/language/en

# 77
Някой има ли впечатления за Хиалур - имат ли въздействие върху кожата на лицето?

# 78
Дай повече информация за тези хапчета..... Flutter
kolko vreme se piat.az gi zapochnah ot vchera

# 79
  • София
  • Мнения: 35 941
Някой има ли впечатления за Хиалур - имат ли въздействие върху кожата на лицето?
Те са за стави.
За лицето трябва НА да е по метода injuv - както е на Актавис.
Аз пия от 6-7 месеца и съм доволна
Пият се постоянно

# 80
  • Мнения: 3 410
Хиалуроновата на Форевър също е по тази технология injuv- и е по - евтина от тази на Актавис. Аз съм доволна от ефекта върху кожата ми - пих я 2 месеца.
Изобщо всички американски добавки с хиалуронова киселина са хубави защото са с животински произход, докато в европа се произвежда синтетична хиалуронова киселина, която не се усвоява достатъчно добре от организма.

# 81
а от колко години трябва да се почне употребата?

# 82
  • София
  • Мнения: 1 714
А как да се свържа с дистрибутор на Форевър Ливинг?

# 83
  • Мнения: 141
а от колко години трябва да се започне употребата на ткъв вид хапчета? Аз съм на 29г. мога ли вече да ги ползвам?

Да, може да ги ползваш, два-три месечни курса са подходящи за кожата, отличен хидратант са.

# 84
  • Мнения: 141
Ето още инфо:
"Хиалуроновата киселина е естествена съставка на кожата и съединителните тъкани в организма. Придава на кожата онзи гладък и млад вид, който всички се опитваме да съхраним колкото се може по-дълго. Хиалуроновата киселина се произвежда в тялото ни, но с напредване на възрастта количеството й намалява. Това води до появата на бръчки, до изсушаване и загрубяване на кожата. Хиалуроновата киселина притежава свойството да задържа вода в количества до 1 000 пъти по-големи от собственото й тегло, което означава, че с нейна помощ можем да доставим ценна влага до всяка една клетка от кожата.

Доскоро хиалуроновата киселина трябваше да се инжектира директно под кожата, защото храносмилателната система не може да я усвои в естественото й състояние. Благодарение на процесът Injuv®, вече е възможно тази ценна органична киселина да се приема и под формата на капсули. Хранителната добавка съдържа уникална форма на хиалуронова киселина с ниско молекулярно тегло, която възстановява влагата в кожата. Приемането й хидратира кожата отвътре навън, защото тази хранителна добавка съдържа не само ценната киселина, но и масла от джинджифил и куркума. Тези две растения са ни по-познати като хранителни подправки, но древната източна медицина ги използва от хиляди години. Маслото от джинджифил стимулира кръвообращението в целия организъм. Добре кръвоснабдените кожни клетки са жизнени и допринасят за свеж и сияен вид на кожата. Куркумата успешно се влага като съставка в козметични продукти, заради свойствата си да изравнява и съживява тена, както и да се противопоставя на процесите на стареене. Приемана като подправка и хранителна добавка, тя тонизира организма, пречиства кръвта, има антиоксидантно действие и доставя влага в кожата. отлична комбинация от хиалуронова киселина с ниско молекулярно тегло, джинджифил и куркума, която подмладява кожата и цялото тяло.

Препоръчителната дневна доза от две гел капсули съдържа 80 мг комплекс хиалуронова киселина, което означава, че в една капсула има около 40 мг комплекс хиалуронова киселина."

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 11:53 от MaMinKa33

# 85
Днес видях и най-новия хит в аптеките по тази тема - DERMALIFT - капсули с хиалуронова киселина, но вътре иматдобавен и колаген и алое вера и витамини. Цената е много добра - 35 лв., а качеството е немско. Като го пия 2-3 месеца ще пиша за резултата. Някой пробвал ли го е вече?

# 86
Интересува ме някой има ли практически наблюдениа за продукта DERMA LIFT , никъде не е описано каква е ХК - от животински произход или синтетична?

# 87
  • Мнения: 377
Момичета, да ви кажа, че ХК на Хиа Вита вече е 25 лв. Това много ме озадачи и питах в аптеката защо пролетта беше към 60лв. Отговориха ми, че имало намаление на цената  newsm78 Не мога да открия книжката да видя грамажа, но си спомням, че пишеше под 35г. да се взима по 1 на ден, а над 35г. по две таблетки.

# 88
  • Мнения: 89
Привет от мен Simple Smile

Аз не съм пила такива хапчета и мисля да поизчакам още за тях (ЕГНто да напредне още), но козметичката ми (около 32-33 г.) си правила устните преди време стандартно с инжекция и киселина и след като й поспаднали вече, почнала да пие подобни хапчета .... Каза, че странно и за нея, но устните и отново се понадули, по което тя съди, че ефект има.
Не съм й виждала устните преди хапчетата за да мога да кажа лично мнение, просто споделям още една гледна точка  Peace

Иначе и аз се чудя наистина ли е толкова безвредно да се пият ей така, колкото и да е естествен продукт ...

# 89
  • Мнения: 377
Аз съм пълнила назолбабиални гънки с ХК, почти не видях разлика, не ми се коментира причината. Сега, вече 6 мес. след това изглеждам по-зле. Не знам внушение ли е, или е имало все пак някакъв ефект, или просто си остарявам. И понеже не ми се дават  луди пари за процедури със съмнителен ефект (поне при мен) реших, че ще я пия.
Не вярвам да вреди, напротив пие се и за ставите. Но и да вреди, то пък какво полезно има.
По Дискавъри давали как кремовете против бръчки причинявали рак newsm78

# 90
  • Мнения: 42
" Хапче-бонбон слагало край на бръчките   Shocked

Учени създадоха сладко хапче с големината на бонбоните "Смарти", което в клиничните изпитания забавя значително състаряването на кожата, съобщи в. "Сънди таймс", цитиран от БТА.

Хапчето, наречено "Инеов фермете", съдържа ликопен - антиоксидант, който е най-характерен за доматите.

Той помага за регенериране на нови стволови клетки и предпазва старите от увреждане. Ликопенът е комбиниран с форма на вит. С и с изофлавони - химикали извлечени от соята. Всички те са мощни антиоксиданти.

Изпитания с жени на възраст от 51 до 69 г. и с жени на около 45 години показват, че за шест месеца хапчето осигурява с 8,7 процента по-добра еластичност. Създатели на хапчето са специалисти от компаниите "Нестле" и "Л'Ореал".   
 
Те комбинираха постиженията на диетологията и дерматологията. Сладкото червено хапче принадлежи към т. нар. козмецевтични продукти.

Те са за разкрасяване, но се пият и действат отвътре, а не се втриват в кожата или косата. Производителите се надяват, че заради сладкия вкус жените ще възприемат хапчето по-скоро като добавка, а не като лекарство.

Единственият недостатък на разхубавяващото хапче е цената му - около 25 британски лири за 10 дена. За да има ефект то трябва да се взима повече от три месеца. "Инеов фермете" вече се продава в някои държави в Европа и Южна Америка.БТА "   newsm78

# 91
  • Мнения: 377
Искам да поясня, че може би съм била разбрана погрешно - не съм против инжектирането, смятам го за по-ефективно. Говорех за моя опит с ХК и за другият вариант липофилинга, защото там процедурата не е еднократна, скъпа е,  а аз не задържам мазнини по лицето Confused Има още една възможност, също скъпа (което си е относително де Laughing) - с хепи лифт конци, разграждали се уж за година-две.
За това реших да си взема хапчетата, защото ще освежат цялостния облик, а са полезни и за ставите (с които по принцип си имам проблем)

Цитат
си правила устните преди време стандартно с инжекция и киселина и след като й поспаднали вече, почнала да пие подобни хапчета .... Каза, че странно и за нея, но устните и отново се понадули, по което тя съди, че ефект има.
Пиенето на хапчета с ХК подържа по-дълго инжектираната. Но не мисля, че само от пиене на хапчета ще ви порастнат устните Laughing

# 92
  • Мнения: 1 798
Изпих една кутия  хиалуронова киселина,     мислех,че си въобразявам,но  бях  леко отекла(кожата се опъва някак),качих 3 кг(не съм променяла хранителния си режим,дори започнах да се ограничавам,виждайки,че кантара  показва повече). Ако някоя от вас има сходен проблем,моля, да сподели. Защото не вярвах изобщо,че  мога да  напълнея точно от  това.

# 93
  • Мнения: 42
Изпих една кутия  хиалуронова киселина,     мислех,че си въобразявам,но  бях  леко отекла(кожата се опъва някак),качих 3 кг(не съм променяла хранителния си режим,дори започнах да се ограничавам,виждайки,че кантара  показва повече). Ако някоя от вас има сходен проблем,моля, да сподели. Защото не вярвах изобщо,че  мога да  напълнея точно от  това.

От Хиа Вита ли?

# 94
  • Мнения: 1 798
Да,Хиавита.

# 95
  • Мнения: 59
Мини и аз пия вече втора кутия хия вита. Значи качих два кг, но това е от задръжката на вода и сега започнах да ги свалям от самосебе си. Иначе и моята кожа видимо се опъна за което съм щастлива.Смятам да я пия още месец.

# 96
  • Мнения: 42
Бях планувала скоро да си ги взема тези Хиа Вита,
но почнах да се позамислям след коментарите ви.  Thinking

# 97
  • Мнения: 1 798
Мини и аз пия вече втора кутия хия вита. Значи качих два кг, но това е от задръжката на вода и сега започнах да ги свалям от самосебе си. Иначе и моята кожа видимо се опъна за което съм щастлива.Смятам да я пия още месец.
Така си и помислих аз,защото  усещането е като да съм в пмс перманентно.Няма да пия втора кутия ,взела съм си,но  кг    ако ще катерят висини-мерси.Иначе се виждам отекла леко в лице.Бръчките около очите  са си ми същите. Laughing

# 98
  • Мнения: 1 324
Това, че приемът на хиалуронова киселина води до задържане на течности не ми звучи никак добре. И то не от естетическа гледна точка. И аз мислех да почвам.
minie mouse, Intuition, благодаря, че ни предупредихте   bouquet!

# 99
  • Мнения: 42
Какви странични ефекти са посочени в листовката,
и това оттичане и задържане на вода отбелязано ли е ?

# 100
Пия хиавита от 10.01.2010 год.За съжаление няма никакъв резултат, споделям мнението,че кг нарастват

# 101
Извинете за грешката датата е 10.12.2009 , а не 10.01.2010

# 102
  • Мнения: 141
Аз пия хиалуроновата киселина на ФЛП по 6 месеца без прекъсване есента и зимата и нямам промяна в кг.

# 103
Пия Хиа Вита от 2 месеца и имам много добър ефект - някакси кожата ми се уплътни. Мисля да я спирам и след няколко месеца пак. Някой знае ли колко често може да се пие в годината?

# 104
  • Мнения: 1 798
Това "уплътняване" на кожата за мене е оточна площ.
Щях да я пия 3 месеца ,после почивка от поне месец и пак наново.

# 105
  • Мнения: 1 875
Действително действа освежаващо, но чудеса не могат да се очакват.
За протокола - не съм отекла, нито напълняла, даже напротив -  последните си два излишни кг свалих докато я пиех.

# 106
  • София
  • Мнения: 123
Още преди много време съм учила по биохимия, че количеството на водата в тъканите е най-високо при кърмачетата и намалява през целия живот, като при възрастните хора вече е доста ниско. Хиалуроновата киселина привлича и задържа в тъканите вода и ако се повиши количеството и в тъканите, значи ще се увеличи съдържанието на вода. От постовете тук съдя, че май действа Wink
Аз мисля да я пробвам. Peace

# 107
  • Мнения: 10
Ето линк към продукти с хиалуронова киселина на AquaSource

# 108
  • Мнения: 0
   
Може ли някой да сподели има ли ефект от хранителните добавки с колаген и хиалуронова киселина

# 109
  • Мнения: 10
Ефект има. Но не трябва да се очакват бързи резултати.
За една седмица например ефектът би бил незабележим.
Специално на тези от линка по-горе съм бил на презентацията  от Кристофър Пик - това е автора на формулата им. Той каза, че за реален, видим ефект са нужни три месеца употреба.

# 110
  • Мнения: 1 324
А колко струва Колаген плюс горе-долу?

# 111
  • Мнения: 0
Днес видях и най-новия хит в аптеките по тази тема - DERMALIFT - капсули с хиалуронова киселина, но вътре иматдобавен и колаген и алое вера и витамини. Цената е много добра - 35 лв., а качеството е немско. Като го пия 2-3 месеца ще пиша за резултата. Някой пробвал ли го е вече?
    Диди, може ли вече да споделиш резултати от DERMALIFT, аз пия Хиа вита но се интересувам и от други таблетки съдържащи ХК и колаген.   bouquet

# 112
  • Мнения: 377
Не ми се вярва да се пълнее от ХК. Момичета, постовете са ви от януари, а зимата по принцип по-лесно се качват килограми.

Сега се чудя на коя фирма да си купвам ХК, пазара стана много разнообразен и не знам на коя марка да се доверя.

Днес видях и най-новия хит в аптеките по тази тема - DERMALIFT - капсули с хиалуронова киселина, но вътре иматдобавен и колаген и алое вера и витамини. Цената е много добра - 35 лв., а качеството е немско. Като го пия 2-3 месеца ще пиша за резултата. Някой пробвал ли го е вече?
   Диди, може ли вече да споделиш резултати от DERMALIFT, аз пия Хиа вита но се интересувам и от други таблетки съдържащи ХК и колаген.   bouquet
И аз чакам  Grinning

# 113
  • Мнения: 2 652
Хм. Аз също пия ХК от около месец. Ако не бях прочела тази тема, нямаше да се сетя, че май точно от нея ми пресъхва устата. Възможно ли е? Сега ще я спра няколко дни и ще почна пак, за да видя със сигурност.

# 114
  • Мнения: 0
Здравейте.
Аз съм много нова тук, но винаги, когато съм имала някакви въпроси, свързани със здравето, Гугъл на първо място изписва Bg-mama.
И сега на въпроса: изписаха ми Hyalur, хапчета с хиалуронова киселина, за съжаление не с разкрасителна цел, а с болкоуспокояваща.
Има ли някой информация може ли да се пият, ако се планира бременност? Защото на опаковката такава информация липсва.
Благодаря ви предварително.

# 115
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
http://www.clubdermalift.com/

Поръчваш 1 опаковка и ти дават 1 безплатна.
Аз поръчах . Laughing

# 116
  • Мнения: 63
Поръчах си Дермалифт в края на юни,заявих 2 получих 4.Доставиха ми го за 48 часа.Сега пресметнах ,че го пия вече 46 дена.Ефекта е видим .Аз имах други здравословни проблеми и не бях се вглеждала доста време .Нямам дълбоки бръчки имам пачи крак и край устата на 42г съм.Първо изчезнаха бръчките край очите от което бях супер Laughing Отскоро се заличиха бръчиците и край устата ,остана ми една по-дълбочка.Първия месец пиех по 2табл.,после по 1.Много съм доволна!Ще направя курс от 3месеца после почивка само че не знам за колко време е добре да се почива  newsm78

# 117
  • Мнения: 1 324
Sote, пиши като спреш ефекта запазва ли се.

На мен вчера ми хвалиха и ми дадоха брошура на някакви перли на Viscoderm. Били много вървежни в Стара Загора. Ето тези.
Някой да ги е ползвал?
Заинтригуваха ме заради пикногенолите, за които доста четох напоследък по друга причина.
30 капсули е кутията и струва 40лв.
Ето съдържанието на една капсула /взех го от тук/:
Hydrolysed collagen  200.00mg of which: -Collagene 124.00mg,  -Chondroitin sulphate 40.00mg, -Hyaluronic acid 20.00mg
Pycnogenols 67% 15.00mg
Coenzyme Q10 10.00mg

Как ви се струва  newsm78
 

# 118
  • Мнения: 2 652
letsgo, ако трябва да пиеш по 2 на ден (общо 40 мг ХА), ще ти излезе 40 лв за 15 дни.

Не знам за тези пикногеноли, но всичко останало е само за стави и съединителна тъкан, не за кожа. Аз пия чиста ХА, опаковката ми е 60 капсули х 70 мг ХА за същите пари. И за още 20-тина лв отделно Q10 (най-лесно усвоимата форма Ubiquinone), който е 90 капсули х 30 мг.

# 119
  • Мнения: 377
Desi_2, благодаря!
I see you , извинявай ако си писала вече и съм пропуснала, кой продукт всъщност пиеш?

# 120
  • Мнения: 606
Desi_2 благодаря за линка.От известно време си търся хапчета с  хиалуронова киселина и след проучвания се колебаех между няколко вида като дерма лифт ми беше на първо място защото е немско.   Току що си поръчах.Попълних полетата и изпратих формуляра.Сега чакам доставката с наложен платеж както пише.
I see you аз пия Q10 VesiSorb на Walmark 30 капсули от 30 мг. за 20 лв .На коя фирма е Q10 90 капсули от 30 мг.за същата цена и откъде го купуваш?

# 121
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Започнах да пия и аз.
Но пия по 1 табл на ден.
Мисля да си поръчам още един път ,че промоцията е до края на септември.
За Дермалифт става въпрос.
Ще пиша когато има видими резултати Peace

# 122
  • Мнения: 2 652
Desi_2, благодаря!
I see you , извинявай ако си писала вече и съм пропуснала, кой продукт всъщност пиеш?

Поръчвам ги. ХА http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … oftgels/1468?at=0, Q10 http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-CoQ10-30-mg-Softgels-9 … oftgels/9131?at=0. Доставката е 4$.

# 123
  • Мнения: 3 410
извинявай мацко, ама тя хиалуроновата киселина в една капсула е само 12 милиграма, според мен има други по-добри като съотношение качество-цена

# 124
  • Мнения: 606
Има едни хапчета с хиалуронова киселина,които са много добри hyaluronic acidАнглийски са и действат много добре (по отзиви на приятелки).Аз засега избрах дерма лифт и пия по една капсула на ден, още не мога да преценя дали имат ефект .От другите съм пила 3 таблетки за да ги пробвам и май по ми харесаха.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 16:15 от Sweta

# 125
  • Мнения: 2 652
извинявай мацко, ама тя хиалуроновата киселина в една капсула е само 12 милиграма, според мен има други по-добри като съотношение качество-цена

Не, 12.6 мг са за 2 капсули дори (serving size 2 capsules). Но това е "обикновената" ХА. "Injuv is a revolutionary new form of hyaluronic acid" - то е 70 мг в една капсула.

# 126
  • София
  • Мнения: 20 070
Момичета, няма ли още някоя да сподели впечатления от Дермалифт?
Видях промоцията и тъкмо се канех да поръчвам днес, въпреки оскъдните мнения за продукта, когато видях пусната тема, че съфорумка го е пила 2 месеца без никакъв видим ефект. Абсолютно наясно съм, че един продукт действа различно на различните хора, но въпреки това наличието на повече мнения /независимо положителни или отрицателни/ е винаги от полза.

П.П. Само няколко часа по-късно темата вече я няма.  Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 1 324
Да, защо пък чак изтриха темата, можеше само да променят заглавието, защото "ДЕРМАЛИФТ-ИЗМАМА" звучи малко шокиращо. И аз съм скептично настроена към евентуалните резултати, но по отношение на тяхната трайност. Чак пък никакъв ефект да няма... Както съм писала преди пих Хиавита и след месец имаше видима разлика в състоянието на кожата ми, но като спрях приема кожата се върна в старото си състояние. И очаквах и с Дермалифт да се получава нещо такова.

# 128
  • София
  • Мнения: 20 070
Letsgo, благодаря.   bouquet То за трайността е пределно ясно, че като се спре продуктът, нещата отиват в първоначално положение. Не съм чувала за козметичен продукт, чийто ефект да продължава напред във времето след прекратяване на употребата му.  Laughing

Сега погледнах състава на Хиавита. Възможно ли е хиалуроновата киселина да е само 6.3 мг./капсула? Не е ли твърде малко? За сравнение в Дермалифт съдържанието на хиалуронова киселина в една капсула е 33.5 мг., а в тази на Source Naturals - 70 мг./ капс.

# 129
  • Мнения: 1 324
Ами всичко е възможно.

Прави ми впечатление, че в таблиците със съставите на добавките първо пишат на първи ред injuv, а на втори ред хиалуронова киселина и то с отстояние /не знам точното граматическо наименование  Embarassed/.  Сякаш хиалуроновата киселина влиза в injuv. Да не би injuv да включва и помощни вещества  newsm78 Ако има хиал. к-на по метода injuv за какво има и друга  Thinking

http://www.bioactivenutrients.com/products/29
http://www.bacopa-monniera.com/supplement-facts/Hyaluronic-acid-injuv-70mg-30

# 130
  • Мнения: 3 410
Injuv е процес по който молекулата на хиалуроновата киселина се разбива на по-лесно усвояема молекула. Това не е някаква съставка.

# 131
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Ето тук четете
Даже отговарят на въпроси
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=504341.0

# 132
  • Мнения: 2 652
Injuv е процес по който молекулата на хиалуроновата киселина се разбива на по-лесно усвояема молекула. Това не е някаква съставка.

И аз така си мислех преди, но защо тогава ако е процес, са го измерили в тегло - Injuv 140 mg, HA 12.6 mg?

# 133
  • Мнения: 1 324
mama Tin, знам какво е или по-точно как се представя на широката публика Injuv, но ми е странно допълнителното посочване на хиал.к-на. И ако Injuv е процес, метод или какъвто и да било там начин на обработка на хиал. к-на, то какво търси наименованието му в състава изобщо? Напомня ми наименованията на патентованите съставки на някои кремове, зад които всъщност стоят комбинации на няколко вещества, а не едно.

# 134
  • Мнения: 3 410
Ами точно това е съмнителното в ситуацията - явно този производител не е закупил патента за технологията Инжув, та се застрахова на етикета.
Аз лично нямам друго обяснение - фирмите които са си изрядни, посочват само количеството хиалуронова киселина и на друго място на етикета изписват че е произведено по тази технология.

# 135
  • София
  • Мнения: 20 070
Сега погледнах състава на Хиавита. Възможно ли е хиалуроновата киселина да е само 6.3 мг./капсула? Не е ли твърде малко? За сравнение в Дермалифт съдържанието на хиалуронова киселина в една капсула е 33.5 мг., а в тази на Source Naturals - 70 мг./ капс.

Намерих къде е грешката - попаднала съм на непълно съдържание в нета, където беше упоменато само съдържанието на НА - 6.3 мг. Сега намерих пълния състав - injuv 70 mg. Така вече става.

Мама Тин, ако си права в предположението си, е странно защо тогава Source Naturals, които изписват състава си по същия начин /отделно НА и injuv/ имат претенции, че притежават патента, при положение, че това лесно може да се провери?

# 136
  • Мнения: 43
Изпих една опаковка дермалифт.За сега не виждам ефект,но като чета май трябва да се пие по- дълго.Чудя се дали да не продължа с хиавита.Там хиалуроновата киселина е повече, а и има промоция 2 опаковки на цената на една.Какво ще ме посъветвате?

# 137
  • Мнения: 0
И аз и майка ми пием Хиавита и определено има ефект...а и промоцията никак не е лоша http://apteka.framar.bg/30019761/%D1%85%D0%B8%D0%B0%D0%B2%D0%B8% … A%D0%B5%D1%82-2-1

# 138
  • Мнения: 3
Не съм пила Хиавита, но преди време ми се наложи да потърся нещо за отдавна мъчещите ме стави. Тъй като проблема при мен е с недостатъчно синувиална течност (смазка) в ставите, се оказа, че каквото помага на тях, помага и за млада кожа. Така де, почетох малко Rolling Eyes Пих Хидрапланиш с хиалуронова киселина и колаген и съм много доволна от страничния ефект върху кожата ми. Пих го само два месеца, вместо препоръчваните 3, но и ставите и кожата се повлияха добре. Мисля пак да си купя и този път да го пия поне 3 месеца, което е стандартен период при повечето лекарства за стави.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 242
Здравейте! И аз реших да пия някакъв продукт с ХК, но се чудя между Хиавита на Актавис и Колаген плюс на Аквасорс. Цената за месец е горе-долу една и съща. Въпросът е кой продукт действа по-добре и има видим резултат?  Peace

# 140
  • Мнения: 24
Намерих нещо актуално в пресата за хапчетата с хиалуронова киселина! В последния брой на списание Всичко за жената има разговор със специалист на тази тема. Д-р Фридман работил в САЩ и Израел, сега бил в БГ и го интервюират. Като го питат за хапчета с хиалуронова киселина (НА), казва дословно: "Няма смисъл- едва 20% от пиещите такива хапчета ще са доволни."
Много се чудя, наистина какъв е ефекта им? Само това ли са начините да си вземем хиалуроновата киселина- хапчета или инжекции?

# 141
  • Мнения: 10
Намерих нещо актуално в пресата за хапчетата с хиалуронова киселина! В последния брой на списание Всичко за жената има разговор със специалист на тази тема. Д-р Фридман работил в САЩ и Израел, сега бил в БГ и го интервюират. Като го питат за хапчета с хиалуронова киселина (НА), казва дословно: "Няма смисъл- едва 20% от пиещите такива хапчета ще са доволни."
Много се чудя, наистина какъв е ефекта им? Само това ли са начините да си вземем хиалуроновата киселина- хапчета или инжекции?
В списание "Всичко за жената" брой 250 от 11.11.2010 на страницата Красота- намерих "Неинвазивна процедура за лице с хиалуронова киселина"! Там пишат за салон в София, където се прави ново за БГ вкарване на хиалуронова киселина в цялото лице- с 2 ампули чрез висока честота и галваничен ток, без инжекции. Цената е 38 лв и се препоръчват 5 процедури.
Звучи интересно, защото киселината отива направо в кожата, а чрез хапчета , колко ли трябва да се изпие? А и тя отива в цялото тяло- докато стигне кожата???
 Наистина по света вече са измислили без нараняване да изпъват и освежават лицето с хиалуронова киселина- щом се практикува и у нас!

# 142
  • Мнения: 143
Здравейте, и аз изпих една опаковка Хиавита лятото, но не видях никъкъв ефект върху кожата. За кг не помня - аз нямам кантар, но най-вероятно не съм качила, защото щях да усетя.
Сега видях,че е на промоция в framar.bg - 3 опаковки за 52 лв. и пак се замислих дали да не го купя newsm78

# 143
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте,
Имам ставни проблеми и вече пия втора опаковка Флексодон А, посъветваха ме след като направя 3 курса с Флексодон А да направя и 3 курса с Хиалуронова киселина и затова започнах да се интересува и попаднах на тази тема. Сега като чета сметка, си мисля, че може би ще бъде добре да направя няколко курса с продукта Хидрапланиш. Ще се радвам на съвети!  bouquet

# 144
  • Мнения: 3 157
http://revita-bg.com/index.php?go=15521

Ползвали ли сте това?88% хиалуронова к-на-серум,има ли ефект?

# 145
  • Мнения: 24
Здравейте,
Имам ставни проблеми и вече пия втора опаковка Флексодон А, посъветваха ме след като направя 3 курса с Флексодон А да направя и 3 курса с Хиалуронова киселина и затова започнах да се интересува и попаднах на тази тема. Сега като чета сметка, си мисля, че може би ще бъде добре да направя няколко курса с продукта Хидрапланиш. Ще се радвам на съвети!  bouquet
Хиалуроновата киселина наистина е важна за ставите- аз четох по въпроса. Лошо е, че при пиене на хапчета с нея, организма я отлага в ставите- това е по-важно за него.
А ние я искаме в кожата на лицето- за красота...
А за организма ставите са на първо място...

# 146
  • Мнения: 8
По ВВТ миналия четвъртък са предавали след обяд цяла процедура за лице с хиалуронова киселина. Чрез нея се доставяла киселина в дълбочина в кожата на лицето. Ефективно е и не е скъпа процедура, но при много бръчки трябва да се правят серии. Аз намерих , къде го правят: www.studioparis.bg
Ходих два пъти и определено съм доволна! Кожата стана много свежа, а почналите да се появяват бръчици изчезнаха!
Според козметичката нямам нужда от повече, а само от поддръжка всеки месец- ще спазвам препоръките!

# 147
  • Мнения: 2 652
http://revita-bg.com/index.php?go=15521

Ползвали ли сте това?88% хиалуронова к-на-серум,има ли ефект?

Аз го ползвах това (1 опаковка само). Ми какво да ви кажа - чак ефект някакъв забележим няма. Кожата я чувствах просто по-свежа и хидратирана. Ако очаквате, че ефектът ще е като от филър, няма как да стане според мен.

# 148
  • Мнения: 0
Здравейте, бях на почивка в САЩ за няколко месеца и там имаше доста реклами на процедури с вливане на хиауронова киселина без инжекции само чрез серуми които се вливат с чист кислород. Така освояването на хиауроновата киселина се овеличава многократно в сравнение със хапче...

# 149
  • Мнения: 8
Здравейте, бях на почивка в САЩ за няколко месеца и там имаше доста реклами на процедури с вливане на хиауронова киселина без инжекции само чрез серуми които се вливат с чист кислород. Така освояването на хиауроновата киселина се овеличава многократно в сравнение със хапче...
Права си - директното влагане в кожата на хиалуронова киселина с уред е най-доброто, ако не искаме да си дупчим кожата.

# 150
  • Мнения: 0
След като се поразрових в интернет се реших и си запазих час за процедура по "подмладяване" с хиауронова киселина и други витамини в това студио http://www.studio-madonna.com след като мине процедурата ще си кажа отзивите

# 151
  • Мнения: 0
Включвам се и аз в темата!
Колаген плюс съм си купила аз от Аквасорс - от утре почвам да го пия пък да видим... После ще споделя опит. Wink

# 152
  • Мнения: 235
Момичета да споделя моя опит. Миналото лято си сложих ботокс на челото - вертикалната бръчка много ме дразнеше.  Дерматоложката ми предложи Хиавитата като поддържащо .
Изпих 3 тройни опаковки от по 52 лв, използвайки промоцията. Аз също имам проблеми със ставите, и може би затова хиалурона изобщо не стигна до бръчките ми. Може би усещах кожата си малко по-хидратирана, но ефекта беше до там.  Не ми въздейства на теглото. Може би зависи от организма и на всеки действа различно. Яд ме е защото за тези пари можех да си купя една чанта.

# 153
  • Мнения: 7
Здравейте момичета Simple Smile , гледам сте обсъждали ХиаВита... сега попаднах (докато търсех информация за тази хиалуронова киселина) на някаква промоция на Актавис специално за Пловдив Линк .. аз лично съм се "зарибила" много  за ХиаВита-та, като ви попрочетох мненията Simple Smile   bouquet

# 154
  • Мнения: 42
Бих искала да поръчам за майка ми която е на 59 г.специално заради ставите от тук:http://www.biovea.com/uk/product_detail.aspx?NAME=HYALURONIC-ACID-40mg-30-Capsules&PID=480&OS=204

Но някой може ли да ми даде съвет, HYALURONIC ACID 40mg 30 Capsules /става въпрос за 40мг. съдържание на хиалуронова киселина/по колко капсули е препоръчително да и кажа да приема??Някой от вас би ли могъл да ми помогне с информация?Благодаря ви предварително момичета,ще очаквам да ми пишете моля  Wink  bouquet Heart Eyes

# 155
  • Мнения: 42
Моля някой да напише как се пият от 40мг.,по колко капсули дневно,зависи ли от възраста?Майка ми е на 59.
Извинявам се за спама,но наистина ми трябва бърз отговор за да поръчам капсулите. Rolling Eyes

# 156
  • Мнения: 1 306
Бих искала да поръчам за майка ми която е на 59 г.специално заради ставите от тук:http://www.biovea.com/uk/product_detail.aspx?NAME=HYALURONIC-ACID-40mg-30-Capsules&PID=480&OS=204

Но някой може ли да ми даде съвет, HYALURONIC ACID 40mg 30 Capsules /става въпрос за 40мг. съдържание на хиалуронова киселина/по колко капсули е препоръчително да и кажа да приема??Някой от вас би ли могъл да ми помогне с информация?Благодаря ви предварително момичета,ще очаквам да ми пишете моля  Wink  bouquet Heart Eyes

Здравей,
На конкретния въпрос за продукта не мога да отговоря, за съжаление, но от личен, много болезнен опит, бих могла да ти препоръчам да прочетеш тук:
http://www.flexcode.bg/
В момента пия втора опаковка и наистина се чувствам много по-добре. Става въпрос точно за ставни  проблеми.
Дано съм била полезна.  Успех Peace

# 157
  • Мнения: 1
Аз вече от доста време използвам комбинация от серум и капсули с хиалуронова киселина. Серумът се води интензивна хидратираща терапия и наистина кожата става много мека, гладка, а бръчиците се позаличиха. Капсулите също се използват за подмладяване на кожата, съдържат колаген и освен за изглаждане на бръчките, смазват и ставите. И двете се наричат Хидраплениш и са американски.

# 158
  • Мнения: 5
Аз използвам същата комбинация на Хидраплениш от 3-4 месеца и виждам , че има положителна промяна.Кожата ми преди беше доста суха и я третирах непрекъснато с различни кремове без особен успех.Докато сега видимо стана по- еластична и по- влажна.Някои по- ситни бръчки по шията и около очите изчезнаха.

# 159
  • Мнения: 0
Този вариант с Хидраплениш по-евтин ли излиза отколкото процедурите?

# 160
  • Мнения: 1
Интересно ми е има ли други подобни продукти освен Хидраплениш на този принцип?

# 161
  • Мнения: 0
След двумесечна употреба  смело мога да кажа ,че терапията с Хидраплениш има ефект.Някъде в началото на втория месец започна да се вижда как бръчките се изглаждат.То и самата кожа си промени изгледа.Въобще струва си да се опита.

# 162
  • София
  • Мнения: 460
Аз вече от доста време използвам комбинация от серум и капсули с хиалуронова киселина.
Здравейте,

Бих искала да попитам това ли са продуктите, които използвате?

1. Серум http://revita.bg/5252/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … 0-%D0%B2-2/ 

2. Капсули с хиалуронова киселина http://revita.bg/1982/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … %B8%D1%88-500-mg/

# 163
  • Мнения: 0
днес си закупих инжув мед за 60 евро(не живея в България)80мг-60 меки капсули.Инфото е 4е са за 2 месеца.Тук вси4ки са полудели за тях.На 41 год.съм без бръ4ки само 1-2 мими4ески леки(генетика и добър съпруг Embarassed)за ефекта 6те ви отговоря след 2 месеца.Правила съм си Диспорт(ботокс)преди 1,5 год.Много добър ефект за толкова дълго време сега да видим с Инжув Praynig

# 164
  • Мнения: 2 652
Аз вече от доста време използвам комбинация от серум и капсули с хиалуронова киселина.
Здравейте,

Бих искала да попитам това ли са продуктите, които използвате?

1. Серум http://revita.bg/5252/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … 0-%D0%B2-2/ 

2. Капсули с хиалуронова киселина http://revita.bg/1982/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … %B8%D1%88-500-mg/


Има един Хидраплениш с 88% ХА. Този, който си дала е 65% ХА и вит.С.

# 165
  • София
  • Мнения: 460
Аз вече от доста време използвам комбинация от серум и капсули с хиалуронова киселина.
Здравейте,

Бих искала да попитам това ли са продуктите, които използвате?

1. Серум http://revita.bg/5252/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … 0-%D0%B2-2/ 

2. Капсули с хиалуронова киселина http://revita.bg/1982/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3 … %B8%D1%88-500-mg/


Има един Хидраплениш с 88% ХА. Този, който си дала е 65% ХА и вит.С.

Благодаря, ти!
Поръчах си този Хидраплениш, който си ми написала + капсулите.

# 166
  • Мнения: 1
Напиши примерно след месец мнение за действието на Хидраплениш!Аз също мисля ,че е добър продукт, но повече мнения са добре дошли.

# 167
  • София
  • Мнения: 460
Напиши примерно след месец мнение за действието на Хидраплениш!Аз също мисля ,че е добър продукт, но повече мнения са добре дошли.

ОК! Ще пиша непременно!

# 168
  • Мнения: 0
Приятелка,която ги пие ги купува от тук:http://zayunaci.com/product/30703/hyaluronic-acid-100-mg-60-kapsuli-now.html

Все още е в самото начало и няма видим резултат, но вероятно трябва да мине поне месец Simple Smile

# 169
  • Мнения: 0
Така е трябва време, както се казва "Трай,бабо за хубост" Simple Smile

# 170
  • Мнения: 88
А сега кажете кои са най-добрите хапчета: хиавита, хидраплениш, или какво? newsm78 Laughing

На мен пък ми трябва за маса, защото ми трябва такава за тренировките, а четох че от тези хапчета леко се напълнявало (точно това ми трябва)+ съчетано с хидратиране= сууууупер.
Та така ако може някой да ме ориентира. Praynig

# 171
  • Мнения: 5
За напълняване няма данни.В твоя случай ползата е за ставите да не се износват.Консултирай се във фитнеса най-добре!

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, от известно време и аз се замислям да си купя хапчета с хиалуронова киселина.
Попаднах на тези в един американски сайт, от който си купувам разни хранителни добавки:

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Hyaluronic-Acid-with-Cho … apsules/4457?at=0

Цената им е много добра и си мисля да ги поръчам.

# 173
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте, от известно време и аз се замислям да си купя хапчета с хиалуронова киселина.
Попаднах на тези в един американски сайт, от който си купувам разни хранителни добавки:

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Hyaluronic-Acid-with-Cho … apsules/4457?at=0

Цената им е много добра и си мисля да ги поръчам.

За Кожа е тази:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … oftgels/1468?at=0
Ако не е посочено, че е с разбита молекула / метода Injuv/ - означава, че е за стави.
Точно от тази, аз съм много доволна. Хиавитата също е добра - и двете са продукт на Soft Gel Technologies, Inc.®

# 174
  • София
  • Мнения: 35 941
А сега кажете кои са най-добрите хапчета: хиавита, хидраплениш, или какво? newsm78 Laughing

На мен пък ми трябва за маса, защото ми трябва такава за тренировките, а четох че от тези хапчета леко се напълнявало (точно това ми трябва)+ съчетано с хидратиране= сууууупер.
Та така ако може някой да ме ориентира. Praynig

Не е вярно - не се пълнее от НА  /хиалуронова к-на/:)

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, от известно време и аз се замислям да си купя хапчета с хиалуронова киселина.
Попаднах на тези в един американски сайт, от който си купувам разни хранителни добавки:

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Hyaluronic-Acid-with-Cho … apsules/4457?at=0

Цената им е много добра и си мисля да ги поръчам.

За Кожа е тази:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … oftgels/1468?at=0
Ако не е посочено, че е с разбита молекула / метода Injuv/ - означава, че е за стави.
Точно от тази, аз съм много доволна. Хиавитата също е добра - и двете са продукт на Soft Gel Technologies, Inc.®

Това означава ли, че капсулите на Doctor's best няма да имат ефект върху кожата?
В описанието на продукта пише, че допринася за по-младежки вид на кожата, а и в някои от коментарите към продукта някои споделят, че им се е отразило добре на кожата.

# 176
  • Мнения: 1
Това е и главното предназначение на хиалуроновата киселина влиянието върху кожата.Все повече потребители се насочват към капсули и ампули с хиалуронова киселина отколкото към по- скъпите процедури.

# 177
  • София
  • Мнения: 35 941

Това означава ли, че капсулите на Doctor's best няма да имат ефект върху кожата?
В описанието на продукта пише, че допринася за по-младежки вид на кожата, а и в някои от коментарите към продукта някои споделят, че им се е отразило добре на кожата.

Да, няма да имат ефект върху кожата
/трябва да търсиш НА с ниско молекулярно тегло/

# 178
  • Мнения: 5
Не съм сигурна дали НА с нискомулекулярно тегло ще има по- добър ефект при вътрешен прием.Доколкото си спомням тя проникваше в дълбочина и се задържаше по- дълго време, но това се отнасяше при външно третиране, ако греша някой да ме поправи!

# 179
  • София
  • Мнения: 35 941
Ако говориш за Филърите с НА - те трябва да са в високомолекулярно тегло/иначе няма да се задържат дълго там където са поставени, ще преминават между клетките/
  НА  за локално приложение под формата на мазила /крем, серум и т.н./ може да са с високомолекулярно тегло - но само ако са вкарани  в хроносфери или нещо друго Simple Smile ,  което е патент и струва скъпо / и то до определено молекулно тегло/
Пер ос - НА трябва да е с ниско молекулярно тегло / около 5000 Далтона/ за да успее да стигне там където трябва / преминавайки през много органи и тъкани...простичко казано/
За да може да премине през най-малките капиляри молекулното тегло на в-вото трябва да е до 20-30000 Да/ не помня точно/

 

# 180
  • Мнения: 0
Само , че точно такава информация трудно може да прочетеш върху опаковката.

# 181
  • Мнения: 92
Вече за 5 път си вземам на Solgar 120mg и още на първата седмица забаелязвам ефект.Пия 2,5 месеца ,после месец почивка и ефекта изчезва бързо.Сега пак пия .Доволна съм и само с тях смятам да продължа. Peace

# 182
  • Мнения: 5
За съжаление е така.Трябва да се пие периодически с Хидраплениш е същата работа.

# 183
  • Мнения: 0
По мят опит съдя , че с хапчета стига да са от добра марка се постига почти същия ефект, както с процедурите.Вие какво мислите?

# 184
  • София
  • Мнения: 35 941
Само табл. НА не са достатъчни според мен
За кожата трябват постоянни грижи : качествена козметика, процедури + добавки, режим на хранене, спорт и т.н.

# 185
  • Мнения: 9
Здравейте, някой пил ли е този вариант на Хиалуронова киселина :
http://apteka.framar.bg/30015811/%D1%85%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%83% … 0%B3-30-healt-aid

Цената е прилична, а фирмата е много добра...
Моля, споделете ако имате опит.  Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 35 941
Пише, че е за стави и едва ли е с нискомолекулярно тегло, каквато трябва да е, ако е за кожа.
Може да си вземеш на Актавис - Хиавита - тя е за кожа и е много добра

# 187
  • Мнения: 1 011
Здравейте,
започвам да пия Хиавита, на листовката пише препоръчителна доза от 1 таблетка дневно. Как я пиете вие по колко таблетки дневно, на 35 години съм, може би има значение.

# 188
  • София
  • Мнения: 35 941
Хиавитата вече не съдържа ХК с ниско мол. тегло  / т.е  не може да достигне до кожата/ - сменили са я - производителят е друг

# 189
  • Мнения: 0
Здравейте,не знам дали точно това е място,но все пак ще са възползвам да пиша Simple Smile
От край време имам слаби колене,особено пък дясното,още от малък имам проблеми с него,усуквания,препуквания и подобни леки проблеми,така докато в 10 клас не скъсах връзки или преразтегнах (два различни ортопеда две мнения,но както и да е леччението беше с гипс), миналото лято разтегнах сухожилие,а преди седмица след леко спъване пак нещо препука вътре в коляното и се потду.Ходих на ортпед тук в Благоевград предписа ми хапчета Аркоксия и гел Алгасан и ми вкара някакво лекарство вътре в коляното.Днес като ходих пак вече болката беше поотшумяла отока поспаднал значително,но доктора ми каза,че ако искам за вбъдеще да не ме "изненадва" така коляното желателно е да се вкара в него хиалуронова киселина,която щяла да подпомогне заздравяването на хрущялите и ставите и други подобни връзки в коляното за следващите 5-10 години.Та молбата  ми към вас който е по запознат или вече е минавал през тази процедура да сподели как е,струва ли си и дали има смисъл да дам 180лв. за тази киселина Simple Smile
Благодаря ви предварително Simple Smile       

# 190
  • Мнения: 0
Здравейте
На 32 години съм и от един месец всеки ден пия PURELOGICOL с тенденцията да ми стегне малко кожата и да запълни фините линии и бръчки, също да ми освежи малко кожата на лицето и тялото както и косата. Да върху косата наистина като че ли имаше някак минимален ефект, но върху кожата - никакъв. Докато зимата (преди 8 месеца) изпих едно шишенце Хидраплениш за един месец по две на ден. Ефекта след един месец беше видимо по-силен. Самото сияние на кожата се подобри, бузките ми станаха червени, изглеждах по свежа. А тези PureLogicol са хем двойно по скъпи хем се пият по три на ден и се чудя дали да ги продължавам струват около стотина лева или да продължа с Хидраплениш още два месеца. За първите казват че били английски и с много лека молекула на колагена - 2000 далтона. Но няма абсолютно никакво подобрение. Започвам да си мисля че това е поредния продукт лъжа, или просто моят организъм не го възприема добре. А за напълняването няма такова нещо, даже отслабнах с няколко килца. Също така за външна козметика ползвам от 8 години La Prairie както и различни овлажняващи серуми под кремовете, но кожата на някои места си се отпуска с годините. Наистина е много важно да се овлажнява и хидратира отвътре. Просто трябва да налучкаме правилният продукт който да ни действа оптимално добре.

# 191
  • София
  • Мнения: 35 941
Аз пия  тази от доста години и съм много доволна - 5000Dа. е
ХК не трябва да е и с много ниско мол. тегло - 2000Dа е малко

Трябва да пиеш и много вода за да има видим ефект Simple Smile


ПП. Това е същата ХК, която беше преди 7-8 год. под името Хиавита и беше ужасно скъпа
Смениха формулата и цената падна - ефекта също Simple Smile

# 192
  • София
  • Мнения: 94
 denis_d , можеш ли да ми препоръчаш ХК подходяща за лице , но да мога да я купя от България или поне от български сайт.

# 193
  • София
  • Мнения: 35 941
denis_d , можеш ли да ми препоръчаш ХК подходяща за лице , но да мога да я купя от България или поне от български сайт.

Forever Living имат хубава ХК /Forever Active HA® /, но излиза скъпо
http://flp.bg/bg/P_Active_HA_bg.htm

Незная да има на БГ пазар друга ХК по Mетода Injuv

най-обща информация Simple Smile:
http://www.aloe-bg.info/lm/dobavki/statii/process-injuv.html

 

# 194
  • София
  • Мнения: 94
Благодаря за отговора!

# 195
  • София
  • Мнения: 38
Привет!
Извинявам, се повдигам темата, която е стара, но попаднах на мнение от denis_d имам питане:

Хиавита с ниско молекулярно тегло ли е, защото пише, че е.
Да продължавам ли да я купувам или да се замисля за др.?

Благодаря!  bouquet

# 196
  • София
  • Мнения: 35 941
Привет!
Извинявам, се повдигам темата, която е стара, но попаднах на мнение от denis_d имам питане:

Хиавита с ниско молекулярно тегло ли е, защото пише, че е.
Да продължавам ли да я купувам или да се замисля за др.?

Благодаря!  bouquet

Замени я с друга, напр. тази:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1


Хиавита е с нова /сменена/ формула  - ХК пак е нискомолекулярна, но е повече от 5000 Da  и не може да се усвои и да достигне до кожата.
За кожа трябва ХК до 5000 Da

ПП.
За ХК - не е достатъчно само да пише, че е нискомолекулярна, а трябва да е посочено молек. тегло.
Теглото на ХК може да е от 500 до 20 000 000 Da,  ХК до 1 000 000 се  води нискомолекулярна

# 197
  • София
  • Мнения: 38
Много ти благодаря! Ще поръчам посочената от теб!   bouquet

# 198
  • Мнения: 2
Здравейте, понеже прочетох някъде, че не може да се пие Х. киселина заедно с приема на хапчета и се замислих,аз момента пия"Деанксит", дали ще намалее ефекта  на ХА наистина? Иначе аз поръчах тези :

http://keepfit.bg/hyaluronic-acid/hialuronova-kiselina-doctor-best
 
по-нагоре в темата прочетох, че според някой,нямало да действат положително в/у кожата, но според мен не би трябвало да е така понеже в описанието е посочено че са  с ниско молекулно тегло.  Thinking
И в Iherb.com също видях, че много ги хвалят именно за това, че виждат промяна в кожата  Peace

Та на въпроса...дали е проблем да ги приемам с Деанксит-а според вас?  newsm78

# 199
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте, понеже прочетох някъде, че не може да се пие Х. киселина заедно с приема на хапчета и се замислих,аз момента пия"Деанксит", дали ще намалее ефекта  на ХА наистина? Иначе аз поръчах тези :

http://keepfit.bg/hyaluronic-acid/hialuronova-kiselina-doctor-best
 
по-нагоре в темата прочетох, че според някой,нямало да действат положително в/у кожата, но според мен не би трябвало да е така понеже в описанието е посочено че са  с ниско молекулно тегло.  Thinking
И в Iherb.com също видях, че много ги хвалят именно за това, че виждат промяна в кожата  Peace

Та на въпроса...дали е проблем да ги приемам с Деанксит-а според вас?  newsm78

Няма проблем да приемаш ХК и Деанксит - на отделни приеми  Peace

# 200
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора. Сега остана да си избера продукта   bouquet
тази http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1
няма ли как да я намеря в Българиа...? Понеже е над 19$ и ще трябва да мине през митницата... :/

# 201
  • София
  • Мнения: 35 941
Благодаря за отговора. Сега остана да си избера продукта   bouquet
тази http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1
няма ли как да я намеря в Българиа...? Понеже е над 19$ и ще трябва да мине през митницата... :/

Не се предлага в БГ
Преди няколко години  Актавис  я предлагаха/Хиавита/, но след като стигна цена 66-67 лв. за опаковка / за 20 дни/ - смениха формулата с друг прозиводител
Тази която предлага Айхерб е на най-изгодна цена - може да потърсиш друга марка, която да предлага HA injuv


    

# 202
  • Мнения: 2
Благодаря! Къде могат да се намерят тези? (ако трябва на лични, да не става реклама)
И дали са също толкова ефективни колкото тези които по-рано препоръчахте ?

# 203
  • София
  • Мнения: 35 941
Благодаря! Къде могат да се намерят тези? (ако трябва на лични, да не става реклама)
И дали са също толкова ефективни колкото тези които по-рано препоръчахте ?
Това е една и съща ХК / injuv/ - предлагана от различни марки.
Тази, която се предлага в Айхерб е на най-изгодна цена  Peace
Нали поръчваш от Айхерб Simple Smile
 

# 204
  • Мнения: 2
Аааа Айхерб  Laughing сега разбрах хаххх... Всъшност, ХК която поръчах е от другаде

http://keepfit.bg/hyaluronic-acid/hialuronova-kiselina-doctor-best
от тук, но не знам защо пише против бръчки...марката е хубава до колкото знам, може да я пробвам все пак да видя дали ще има някаква разлика, а след месец да поръчвам друга ако не съм доволна от нея  Peace

# 205
  • Мнения: 1 461
Здавейте, дами,

Моля за съвет!
От малко повече от 2 седмици пия хиалуроновата киселина на Source naturals така, както е указано на опаковката - 2 Х 2 капсули дневно.
Както се и опасявах обаче, за тези две седмици задържах ужасно много вода и съм видимо подута. Течности пия много, но не отделям достатъчно и се усещам напомпана до пръсване. Rolling Eyes
Питането ми е - да спра ли хиалуроновата киселина напълно или да премина към прием, да речем по 1 капсула на ден.
ПП: Като цяло до миналата година имах проблем със задържането на вода, който преборих трудно и все още боря, ходя на процедури и т.н. Масажистът ми е на мнение, че е по-добре да не пия повече ХК, а на мен не ми се ще да се отказвам напълно... Sad
Вие как мислите?

Благодаря! Peace

# 206
  • София
  • Мнения: 35 941
Здавейте, дами,

Моля за съвет!
От малко повече от 2 седмици пия хиалуроновата киселина на Source naturals така, както е указано на опаковката - 2 Х 2 капсули дневно.
Както се и опасявах обаче, за тези две седмици задържах ужасно много вода и съм видимо подута. Течности пия много, но не отделям достатъчно и се усещам напомпана до пръсване. Rolling Eyes
Питането ми е - да спра ли хиалуроновата киселина напълно или да премина към прием, да речем по 1 капсула на ден.
ПП: Като цяло до миналата година имах проблем със задържането на вода, който преборих трудно и все още боря, ходя на процедури и т.н. Масажистът ми е на мнение, че е по-добре да не пия повече ХК, а на мен не ми се ще да се отказвам напълно... Sad
Вие как мислите?

Благодаря! Peace

Според мен е някакво съвпадение
Спри ХК и виж дали ще отшуми проблема.
Има разлика между задържане на вода в тъканите и клетките и задържане на вода от ХК в междуклетъчните пространства / където е ХК - в кожата/
Консултирай се с дерматолог. Може да правиш  и някаква алергия

# 207
  • Мнения: 1 461
Здавейте, дами,

Моля за съвет!
От малко повече от 2 седмици пия хиалуроновата киселина на Source naturals така, както е указано на опаковката - 2 Х 2 капсули дневно.
Както се и опасявах обаче, за тези две седмици задържах ужасно много вода и съм видимо подута. Течности пия много, но не отделям достатъчно и се усещам напомпана до пръсване. Rolling Eyes
Питането ми е - да спра ли хиалуроновата киселина напълно или да премина към прием, да речем по 1 капсула на ден.
ПП: Като цяло до миналата година имах проблем със задържането на вода, който преборих трудно и все още боря, ходя на процедури и т.н. Масажистът ми е на мнение, че е по-добре да не пия повече ХК, а на мен не ми се ще да се отказвам напълно... Sad
Вие как мислите?

Благодаря! Peace

Според мен е някакво съвпадение
Спри ХК и виж дали ще отшуми проблема.
Има разлика между задържане на вода в тъканите и клетките и задържане на вода от ХК в междуклетъчните пространства / където е ХК - в кожата/
Консултирай се с дерматолог. Може да правиш  и някаква алергия


Благодаря! Hug
Засега ще спра, за да се уверя дали има връзка между нещата.
Аз също си мислех, че е съвпадение (напр. наближаващ МЦ, евентуално повече сол, смяна на времето и т.н.), но каквото и да беше, щеше да отшуми за 2-3-5 дена, а то...

Лека вечер и ще докладвам по-нататък!

# 208
  • Мнения: 817
Привет!
Извинявам, се повдигам темата, която е стара, но попаднах на мнение от denis_d имам питане:

Хиавита с ниско молекулярно тегло ли е, защото пише, че е.
Да продължавам ли да я купувам или да се замисля за др.?

Благодаря!  bouquet

Замени я с друга, напр. тази:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1


Хиавита е с нова /сменена/ формула  - ХК пак е нискомолекулярна, но е повече от 5000 Da  и не може да се усвои и да достигне до кожата.
За кожа трябва ХК до 5000 Da

ПП.
За ХК - не е достатъчно само да пише, че е нискомолекулярна, а трябва да е посочено молек. тегло.
Теглото на ХК може да е от 500 до 20 000 000 Da,  ХК до 1 000 000 се  води нискомолекулярна


И аз съм се насочила към тази ХК,но ме интересува по колко се  се пие на ден  и кога?

# 209
  • София
  • Мнения: 35 941
За ХК:  първите 20 дни 2х2,  след това 2х1
Може на гладно, може и след хранене

Когато се приема ХК е много важно да се пие повече вода - за да има ХК какво да задържа Simple Smile

# 210
  • Бургас
  • Мнения: 909
денис би ли ми обяснила как да си поръчам тези хапчета от които си доволна виждам че са от чужд сайт а досега не съм поръчвала newsm78 благодаря ти

# 211
  • София
  • Мнения: 35 941
денис би ли ми обяснила как да си поръчам тези хапчета от които си доволна виждам че са от чужд сайт а досега не съм поръчвала newsm78 благодаря ти

Ето темата за сайта Айхерб
 -  на 1 стр. е описано как се пуска поръчка - ако имаш въпроси, питай без да се притесняваш Simple Smile

# 212
  • Мнения: 817
denis_d  благодаря ти  Hug
мен други размисли ме налегнаха...имат ли някаква странична реакция тези хапчета?Натоварват ли черния дроб и колко продължително могат да се приемат Thinking

# 213
  • София
  • Мнения: 35 941
denis_d  благодаря ти  Hug
мен други размисли ме налегнаха...имат ли някаква странична реакция тези хапчета?Натоварват ли черния дроб и колко продължително могат да се приемат Thinking

Няма странични ефекти, може да се приема много дълго време
Ако нещо те притеснява, консултирай се с дерматолог  Peace

ПП
ХК е в-во  естествено за човешкото тяло /като еластина, колагена и т.н./ - съществува във всеки  жив организъм./визирам фауната /  -"естествен овлажнител", тъй като поддържа цялата хидратация на тялото.
При хората, най-голямо кол-во  ХК се  намера в кожата - 50%, както и в ставите, очите, кръвоносните съдове, пъпната връв и т.н.
ХК привлича и задържа вода,  която ‘напомпва’ кожата - създава обем, леко я опъва, така че бръчките и линиите  стават по-малко видими и така забавя процеса на удълбочаването  им /забавя стареенето на кожата/

# 214
  • Мнения: 6
Прочетох доста мнения за хиалуроновата киселина и реших да споделя мойто за нея. Аз ползвам от година хиалуронова киселина и наистина виждам разлика със и без нея. Кожата ми е доста по гладка и изпъната сравнение с преди това. Доста различни марки съм ползвала, но най-много съм доволна от тази на Солгар. Малко е скъпичка но определено си заслужава.

Последна редакция: пн, 28 апр 2014, 02:33 от bubanka

# 215
  • Мнения: 548
Доколкото това е статия в страница на онлайн магазин, не бих й вярвала безрезервно. Естествено, че ще пишат само положителни неща за продуктите, които продават. Също така, доколкото в три от четири твои мнения има линк към същия сайт, не съм сигурна дали мога да приема и резултатите за чиста монета. Не се обиждай, може би просто харесваш сайта, но в повечето подобни случаи преди това е било скрита реклама. Също така как за една година си успяла да оцениш доста марки, след като ефект се вижда след няколко месеца прием?

# 216
  • Мнения: 6
През последната година съм използвала поне 3 вида хапчета и си права, че крайният ефект се вижда след няколко месеца. Но аз лично още от самото начало мога да си преценя за себе си дали ми харесва хапчето или не, не само заради ефекта върху кожата, но и върху организма ми. Например някой хапчета не ми влияят добре на организма, започвам да се чувствам подута и задържам вода. Даже при някой започвам да си променям желанието за храна- постоянно съм гладна или пък постоянно ми се ядат много солени храни. Не съм убедена, че 100% са свързани с хапчето, но като няма други промени, звучи логично. За Солгар мога да кажа, че лично на моя организъм му влияе добре- няма странични ефекти или дори да има, не съм ги забелязала, а ефекта върху кожата ми е очевиден. Но предполагам това си е от организъм до организъм...

# 217
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз също харесвам Солгар, макар и точно ХК да не съм я пробвала още. В Айхерб обаче ми направи впечатление, че струва около 26 лв, а в нашите сайтове е около 80 лв Shocked

# 218
  • Мнения: 817
Вчера поръчах тази
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg-60-Softgels/1468
Чакам я и я почвам.След колко време трябва да видя евентуален резултат?

# 219
  • София
  • Мнения: 35 941
Вчера поръчах тази
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg-60-Softgels/1468
Чакам я и я почвам.След колко време трябва да видя евентуален резултат?

След 20-30 дни - индивидуалано е
Трябва да пиеш повече вода  Peace

# 220
  • Мнения: 817
Вчера поръчах тази
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg-60-Softgels/1468
Чакам я и я почвам.След колко време трябва да видя евентуален резултат?

След 20-30 дни - индивидуалано е
Трябва да пиеш повече вода  Peace
Hug Благодаря тиииии!!!

# 221
  • Мнения: 1 141
Как се вземат тези хапчета, каква е дозата и за колко време?

# 222
  • Мнения: 817
За ХК:  първите 20 дни 2х2,  след това 2х1
Може на гладно, може и след хранене

Когато се приема ХК е много важно да се пие повече вода - за да има ХК какво да задържа Simple Smile
заповядай

# 223
  • Мнения: X
Здравейте,
понеже аз съм скарана с поръчване от чужди сайтове, а искам да пробвам хиалуронова киселина, си избрах два варианта и бих искала да помоля за съвет, коя от двете да избера: GNC ХИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА 150 mg или Солгар Хиалуронова киселина. И в каква дозировка? На опаковките и на двете, които съм посочила пише по 1 на ден, а вие по-горе сте написали съвсем друга дозировка.... newsm78. Благодаря предварително   bouquet

# 224
  • София
  • Мнения: 256
Зачетох се в темата, гледах рекламата, но според мен това е поредният рекламен трик. Едва ли с 1 хапче ще се подмладим.  Все още не използвам козметика с/у бръчки, защото нямам, но наближавам 30те и сигурно ще ми се наложи... когато това стане по -добре да ми инжекрират въпросната киселина,отколкото да се доверя на добавка....Мое мнение!

# 225
  • София
  • Мнения: 35 941
Зачетох се в темата, гледах рекламата, но според мен това е поредният рекламен трик. Едва ли с 1 хапче ще се подмладим.  Все още не използвам козметика с/у бръчки, защото нямам, но наближавам 30те и сигурно ще ми се наложи... когато това стане по -добре да ми инжекрират въпросната киселина,отколкото да се доверя на добавка....Мое мнение!

След като се инжектира ХК, дерматолозите /поне загрижените за пациентите си/ препоръчват прием на ХК табл, дори и на колаген за да се удължи действието на ХК, както и на локално приложение на продукти съдържащи в-ва, които потискат хиалуронидазата /ензима който разгражда ХК - в случая внесена отвън/. Това също удължава действието на филъра
ХК има кратък полуживот и тялото постоянно я разгражда и резорбира / както и трябва да бъде Simple Smile/

# 226
  • GYM
  • Мнения: 814
Аз не съм правила инжектиране на хиалуронов филър през последните 6години, но си взех капсулки с въпросната. Вероятно е от цялостния подход в грижите ми напоследъкк, но забелязвам по-хидратирана, по-свежа и изпъната кожа. За мен има смисъл вземането им Peace

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
velvetvoice, кои са твоите, Инджув ли? Забелязваш ли някакво задържане на вода в организма?

# 228
  • GYM
  • Мнения: 814
Да, инджув е. Нямам проблем със задръжка на течности, а аз лесно подпухвам Peace

# 229
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
Мерси, супер Simple Smile

# 230
  • Мнения: 1
Аз пия хиалуронова киселина на Д-р Бест, като си я поръчвам от Щатите. Определено има ефект, но трябва да се пие продължително време, ако не и постоянно с малки почивки, особено когато става въпрос за след 40 години. Хиалуроновата киселина се пие на празен стомах с повече вода и се изчаква поне час до храненето. Добре е да се комбинира с коензим и алое вера.

# 231
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
А има ли комбинирани таблетки ХК / инжув/ и колаген / тип 1 и 3 / , защото ако взема отделно от двата продукта ХК - 2 табл/дневно , супер колагена + вит.С  - първоначално 3 пъти по 2 табл./дневно и те стават една шепа хапчета ?

# 232
  • София
  • Мнения: 35 941
А има ли комбинирани таблетки ХК / инжув/ и колаген / тип 1 и 3 / , защото ако взема отделно от двата продукта ХК - 2 табл/дневно , супер колагена + вит.С  - първоначално 3 пъти по 2 табл./дневно и те стават една шепа хапчета ?
Не, няма
Трябва да се приемат поотделно, за да са в оптимални дози.
Колагенът е в дози около 3-6 до 10 грама/дн.

# 233
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Благодаря, ти Денис / за пореден път/ !  Hug  т.е варианта http://www.iherb.com/source-naturals-injuv-hyaluronic-acid-70-mg-60-softgels/1468   и http://www.iherb.com/neocell-super-collagen-c-type-1-3-250-tablets/16589 е най - балансиран и оптимален / от всичко което намерих в различните теми/ .

# 234
  • София
  • Мнения: 35 941
Благодаря, ти Денис / за пореден път/ !  Hug  т.е варианта http://www.iherb.com/source-naturals-injuv-hyaluronic-acid-70-mg-60-softgels/1468   и http://www.iherb.com/neocell-super-collagen-c-type-1-3-250-tablets/16589 е най - балансиран и оптимален / от всичко което намерих в различните теми/ .
Изборът ти е много добър - и аз ползвам същата ХК и съм много доволна - сайта предлага само тази ХК за кожа.
Колагенът също е хубав. Приема се на гладно с много вода
За ХК - също трябва да пиеш много вода, за да има какво да задържа ХК

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, ХК и Колагена могат ли да се приемат по време на бременност?

# 236
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте, ХК и Колагена могат ли да се приемат по време на бременност?
Не.
ХК, защото добавките не са достатъчно добре проучени и няма убедителни доказателства, че са  безопасни
Колаген - добавките не са достатъчно чисти и също не са достатъчно добре проучени при бременност / и кърмене/

# 237
  • Мнения: 427
Може ли някой да даде по подробна информация, как се поръчват от САЩ и колко излизат с доставка? Иначе от тези които се намират на българския пазар, от кои сте доволни?  Искам да си купя и съвсем се обърках, искам да са injuv и повече мг. е състава. Благодаря.

# 238
# 239
# 240
# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Мерси за отговора ! А , за кожата  тип 2 ли е най-добре?

# 242
  • София
  • Мнения: 35 941
Мерси за отговора ! А , за кожата  тип 2 ли е най-добре?
Структурата на кожата е доста сложна - основен е колаген тип I, но тип II, също е важен.
90% от колагена в тялото е тип I, а типовете са 29 и всеки от тях има малко, но много важно участие.
29-я тип колаген е епидермалния

# 243
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Здравейте , искам да попитам някой има ли отзиви за този колаген  http://www.neocell.bg/super-kolagen-c-6000-mg-250-tabletki.html , като идеята е заличаване на бръчки , а не проблем със  ставите , видях , че е тип І и ІІІ , нали такъв трябваше да бъде за кожа , коса , нокти ? И , защо трябва винаги да се комбинира с ХК ?

# 244
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте , искам да попитам някой има ли отзиви за този колаген  http://www.neocell.bg/super-kolagen-c-6000-mg-250-tabletki.html , като идеята е заличаване на бръчки , а не проблем със  ставите , видях , че е тип І и ІІІ , нали такъв трябваше да бъде за кожа , коса , нокти ? И , защо трябва винаги да се комбинира с ХК ?
Да, този Колаген е за кожа, коса, нокти и е много хубав  Peace
Комбинацията: Колаген + ХК, подпомага оптимално регенерацията и поддържането на стегната, тонизирана и добре хидратирана кожа / най-общо казано/ и двата елемента са част от структурата на кожата.
Колаген може да си поръчаш от този сайт, на по-изгодна цена:
http://www.iherb.com/Neocell-Super-Collagen-C-Type-1-3-6-000-mg-250-Tablets/16589
има тема за сайта, заповядай при нас  Peace
Скрит текст:
/ може да се ползва код за първа поръчка, който дава 5$ отстъпка и постоянно има някакви промоции  Peace /

# 245
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Благодаря , Денис. Много добро , нагледно обяснение .

# 246
  • Мнения: 8 949
Здравейте!
Какво мислите за този продукт?

http://www.doppelherz.bg/produkti/vsichki-produkti/dopelkhertc-s … em-khialuron.html

Не видях каква е дозировката, предполагам веднъж дневно, но според мен трябва да се пие два пъти по 1 таблетка.

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Благодаря, ти Денис / за пореден път/ !  Hug  т.е варианта http://www.iherb.com/source-naturals-injuv-hyaluronic-acid-70-mg-60-softgels/1468   и http://www.iherb.com/neocell-super-collagen-c-type-1-3-250-tablets/16589 е най - балансиран и оптимален / от всичко което намерих в различните теми/ .
Изборът ти е много добър - и аз ползвам същата ХК и съм много доволна - сайта предлага само тази ХК за кожа.
Колагенът също е хубав. Приема се на гладно с много вода
За ХК - също трябва да пиеш много вода, за да има какво да задържа ХК


Може ли пояснение, кое се пие на гладно ХК или колагенът? Досега приемах колаген заедно с Омега 3 по време на хранене. Бях останала с впечатление, че така трябва да се пие newsm78

# 248
  • София
  • Мнения: 35 941

Може ли пояснение, кое се пие на гладно ХК или колагенът? Досега приемах колаген заедно с Омега 3 по време на хранене. Бях останала с впечатление, че така трябва да се пие newsm78
Първо ХК - на гладно.
След 30-40 мин - Колаген / това е протеин, вид храна  Wink , но се усвоява по-добре, ако не се смесва с нищо / мазнини или въглехидрати/
Омега 3 - след хранене, най-мазното за деня, за да се усвои оптимално.

# 249
  • Мнения: 138
Здравейте, надявам се сред вас да има компетентен, който би могъл да отговори на въпроса ми за разликата между хиалуроновата киселина и натриевия хиалуронат (sodium hyaluronate), освен че второто е сол на ХК. Има ли същите свойства като на ХК?
http://b2b.silabg.com/bg/14567-BIOTECH-USA-Arthro-Guard-Liquid-500ml-.html

# 250
  • Мнения: 299
Здравейте ,този колаген +С  по колко капсули се пие на ден,на шишето пише 6бр  на ден
 след храна или аз нещо бъркам,ще има ли ефект от по малко.

# 251
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте, надявам се сред вас да има компетентен, който би могъл да отговори на въпроса ми за разликата между хиалуроновата киселина и натриевия хиалуронат (sodium hyaluronate), освен че второто е сол на ХК. Има ли същите свойства като на ХК?
http://b2b.silabg.com/bg/14567-BIOTECH-USA-Arthro-Guard-Liquid-500ml-.html
Едно и също е, форма /синтетична / на ХК.
Важно е, да е с ниско молек. тегло - около 5000Далтона , за да може да достигне до кожата.

Здравейте ,този колаген +С  по колко капсули се пие на ден,на шишето пише 6бр  на ден
 след храна или аз нещо бъркам,ще има ли ефект от по малко.
Приема се по 6 табл. дневно, на един прием, на гладно с повече вода.
Ако приемаш по-малка доза, може да не видиш ефект или да се наложи по-дълъг прием.
Дозата не е висока, дори според мен е ниска. Колагенът отива навсякъде в тялото - където има нужда, не само в кожата.

# 252
  • Мнения: 8 949
Никой не ми отговори за продукта на Допелхерц...

Добър ли е или не?

# 253
  • Мнения: 548
Явно никой не го е ползвал достатъчно.

# 254
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте!
Какво мислите за този продукт?

http://www.doppelherz.bg/produkti/vsichki-produkti/dopelkhertc-s … em-khialuron.html

Не видях каква е дозировката, предполагам веднъж дневно, но според мен трябва да се пие два пъти по 1 таблетка.
Дозите са много, много ниски.
ХК не мога да разбера с какво мол. тегло е. Ако не е ниско - няма да има полза от нея.

Скрит текст:
Активни вещества   Дневна дозировка
(=1 капсула)   % от препоръч. дневна доза *
Хиалуронова киселина   70 mg   **не е посочено каква е
Коензим Q10   30 mg   **ще усвоиш най-много 15мг, а ти трябва - ако си над 30г. около 50мг  и то форма ubiquinol, а тази е ubiquinone/
Витамин С   40 mg   50 детска доза, не стида и за синтез на колаген
Биотин   100 µg   200 трябва ти поне 1000мкг
Цинк   5 mg     доза за деца

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 16:18 от denis.

# 255
  • Мнения: 8 949
Благодаря!
И на мен дозите ми се видяха ниски на пръв поглед.

# 256
  • Мнения: 138
Здравейте, надявам се сред вас да има компетентен, който би могъл да отговори на въпроса ми за разликата между хиалуроновата киселина и натриевия хиалуронат (sodium hyaluronate), освен че второто е сол на ХК. Има ли същите свойства като на ХК?
http://b2b.silabg.com/bg/14567-BIOTECH-USA-Arthro-Guard-Liquid-500ml-.html
Едно и също е, форма /синтетична / на ХК.
Важно е, да е с ниско молек. тегло - около 5000Далтона , за да може да достигне до кожата.

# 257
  • Мнения: 138
Здравейте, надявам се сред вас да има компетентен, който би могъл да отговори на въпроса ми за разликата между хиалуроновата киселина и натриевия хиалуронат (sodium hyaluronate), освен че второто е сол на ХК. Има ли същите свойства като на ХК?
http://b2b.silabg.com/bg/14567-BIOTECH-USA-Arthro-Guard-Liquid-500ml-.html
Едно и също е, форма /синтетична / на ХК.
Важно е, да е с ниско молек. тегло - около 5000Далтона , за да може да достигне до кожата.




Благодаря ти, denis, за отговора.  Simple Smile
Продуктът, който съм споменала в линка е със 140 мг. натриев хиалуронат за 30 мл. Мисля, че е достатъчно високо съдържанието!?

# 258
  • Мнения: 7
Аз съм доволна от колагена http://eu.iherb.com/Neocell-Super-Collagen-Type-1-3-7-oz-198-g-Powder/6074  предпочитам на прах, понеже в един момент не можех повече да поглъщам таблетките (идват ми много големи). Приемам го от около две години средно по 9-10 месеца в годината. В тази връзка, denis. трябва ли да се правят паузи и колко продължителни при приема на колаген? Понеже скоро сложих филър, очаквам и http://eu.iherb.com/source-naturals-injuv-hyaluronic-acid-70-mg-60-softgels/1468 все още ли считаш че това е оптималният вариант? Каква е разликата между ХК на Doctor Best и тази ?  Ако ги приемам заедно сутрин на гладно а не по дадения от теб метод, дали това ще се отрази на усвояването им ?

# 259
  • София
  • Мнения: 35 941
Аз съм доволна от колагена http://eu.iherb.com/Neocell-Super-Collagen-Type-1-3-7-oz-198-g-Powder/6074  предпочитам на прах, понеже в един момент не можех повече да поглъщам таблетките (идват ми много големи). Приемам го от около две години средно по 9-10 месеца в годината. В тази връзка, denis. трябва ли да се правят паузи и колко продължителни при приема на колаген? Понеже скоро сложих филър, очаквам и http://eu.iherb.com/source-naturals-injuv-hyaluronic-acid-70-mg-60-softgels/1468 все още ли считаш че това е оптималният вариант? Каква е разликата между ХК на Doctor Best и тази ?  Ако ги приемам заедно сутрин на гладно а не по дадения от теб метод, дали това ще се отрази на усвояването им ?
Може да не правиш почивки от колагена - това е протеин /храна Wink/.
Първо пий ХК и след около 30-40 мин Колагена, така ще се усвоят максимално.
Разликата между injuv и другите е, че injuv е с молек. тегло, което да позволява да достигне до кожата.
Специално е разработена за кожа / от хирурзи, за заличаване на белези от разкъсни рани, оперативни и белези от акне, но после я пускат и на пазара за козметичен ретуш Wink на бръчки/.
Ако искаш ги приемай заедно, но аз, като и зная високата цена, не ми се иска да рискувам и се старая да я приемам така, че да се усвои оптимално.
За да удължиш живота на филъра ХК е добре да ползваш продукта на Филорга /HYAL DEFENCE/, който блокира ензима хиалуронидаза, който разгражда ХК.
http://www.filorga.com/fr_en/hyal-defence-sup-r-sup

# 260
  • Мнения: 138
На пазара се предлагат Бонген ампули за перорално приложение, които са в комбинация от колаген тип II ( той е за стави) и ХК.
http://apteka.framar.bg/30047680/%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B3%D0%B5% … 0-%D0%BC%D0%BB-10
Цената им варира от 26 лв. до 35 лв. като някои ортопеди срещу 2 празни кутии дават 1 мострена безплатно, причината да практикуват така е високата пазарна цена.
Какво мислите за този препарат?

Като цяло как мога да разбера колко Da е мол. тегло на ХК в даден продукт?
Има ли разлика между ХК, извлечена от растения и тази, извлечене от птици?

# 261
  • Мнения: 606
Честно казано не мисля,че при мен има ефект.Решила съм да експериментирам с филъри-пък да видим!🤔😳😃

# 262
  • Мнения: 3 260
Аз категорично торбалясах под очите брутално след 4 дни прием на ХК Injuv:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg-60-Softgels/1468

И течния колаген на Неосел:
http://www.iherb.com/Neocell-Collagen-C-Pomegranate-Liquid-16-fl-oz-473-ml/16087

Торби под очите никога не съм имала, нито за ден, нито след най-безсънната си нощ. Нито след много солена храна преди лягане. Само това ми липсваше да си го докарам сама, изглеждам много зле и състарена. Сега оставаше да се притеснявам дали ли ще ми се махнат торбичките под очите.

Преди това опитах колагена на хапчета на Неосел, от него, въпреки че пиех половината доза, ме заболя стомаха и усетих натоварени бъбреците си.

Сега за втори път хвърлям пари, с натоварването на митница и поща, удоволствието да си докарам торбички под очите ми излезе 47 долара плюс 18 евро за митница и поща.

Не само не малка сума на вятъра, а и си докарах проблем. И то с ясното съзнание да не пия нещо, поръчано от някъде си.
Плаче ми се как се докарах да изглеждам и не ми се гледа в огледало. А и си бях идеална, даже нямах нужда от тези добавки.

Например с хахчетата от ДМ за около 5 лева с хиалуронова киселина и витамини, кожата наистина имаше подобрение.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 09:39 от marigold_

# 263
  • Мнения: 3 260
Според вас аз с торби ще си ходя или ще се оправят, като минат ден-два без да пия хиалуроновата киселина и колагена?
На някой друг случвало ли се е? Четох някъде, че и други подпухват от ХК.

# 264
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Може торбичките да са алергична реакция към колагена. Thinking
От риба ли е извлечен?
Но е възможно и причината да е ХК - задържа се вода в организма.

# 265
  • Мнения: 3 260
Не е от риба със сигурност, от пиле да е.
Във всеки случай няма вече да пия да добавка за това или онова.

ХК на Форевър Ливинг съм пила за стави преди години и нищо не и е отичало.
Нямам нищо общо с никой дистрибутор държа да кажа, просто се ситх.
Ами, това е безразборното пиене на добавки. Поне за себе си се уверих, макар че си го знаех.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2016, 08:18 от marigold_

# 266
  • Мнения: 9 991
Скрит текст:
Аз категорично торбалясах под очите брутално след 4 дни прием на ХК Injuv:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg-60-Softgels/1468

И течния колаген на Неосел:
http://www.iherb.com/Neocell-Collagen-C-Pomegranate-Liquid-16-fl-oz-473-ml/16087

Торби под очите никога не съм имала, нито за ден, нито след най-безсънната си нощ. Нито след много солена храна преди лягане. Само това ми липсваше да си го докарам сама, изглеждам много зле и състарена. Сега оставаше да се притеснявам дали ли ще ми се махнат торбичките под очите.

Преди това опитах колагена на хапчета на Неосел, от него, въпреки че пиех половината доза, ме заболя стомаха и усетих натоварени бъбреците си.

Сега за втори път хвърлям пари, с натоварването на митница и поща, удоволствието да си докарам торбички под очите ми излезе 47 долара плюс 18 евро за митница и поща.

Не само не малка сума на вятъра, а и си докарах проблем. И то с ясното съзнание да не пия нещо, поръчано от някъде си.
Плаче ми се как се докарах да изглеждам и не ми се гледа в огледало. А и си бях идеална, даже нямах нужда от тези добавки.

Например с хахчетата от ДМ за около 5 лева с хиалуронова киселина и витамини, кожата наистина имаше подобрение.

Тъкмо се чудех да пия нещо подобно и ви зачетох. Какви са тези таблетки от ДМ, още днес ще ги взема. А толкова реклама на iHERB, не е на добре. В Zoya.bg бях гледала хиалурон и такъв в комбинация с други за кожа. Някой пробвал ли ги е?

# 267
  • Мнения: 3 260
adelinda, това са таблетките от ДМ:
https://www.dm.de/das-gesunde-plus-haut-vital-mit-hyaluronsaeure … 010355027177.html

Аз съм на четвърта опаковка и съм много доволна.
Не знам дали метода е инджув, количството ХК е малко, но съм доволна със сигурност има ефект върху лицето ми. Не пия шепа с хапчета, не си чувствам бъбреците и стомаха натоварени и не ми стават торбички.

# 268
  • Мнения: 9 991
adelinda, това са таблетките от ДМ:
https://www.dm.de/das-gesunde-plus-haut-vital-mit-hyaluronsaeure … 010355027177.html

Аз съм на четвърта опаковка и съм много доволна.
Не знам дали метода е инджув, количството ХК е малко, но съм доволна със сигурност има ефект върху лицето ми. Не пия шепа с хапчета, не си чувствам бъбреците и стомаха натоварени и не ми стават торбички.

Благодаря, днес ходих да ги търся, но не ги намерих в кварталния ДМ. Утре ще отида до по-голям. Има и ампули на Балеа, за директно нанасяне, аз от тях съм доволна, пробвай ако искаш и ти, но на някои им прави алергии.  Hug Peace Аз съм с чувствителна кожа, но на мен добре се отразяват.  Peace

Всичкото ДМ в Пловдив обиколих, никъде го няма. От България ли го вземаш?

Последна редакция: ср, 28 сеп 2016, 17:51 от adelinda

# 269
  • Мнения: 12
Здравейте, решила съм да пробвам и аз да пия тази хиалуронова киселина, но не знам как да си избера - има с различни вещества. Знаете ли какво трябва да съблюдавам при избора- какво е важно - има с вит. Ц, вит. Б2, Б7, Б3, Q10 и т.н. Нямам идея, каква е разликата, дали е важна и съществена...

# 270
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте, решила съм да пробвам и аз да пия тази хиалуронова киселина, но не знам как да си избера - има с различни вещества. Знаете ли какво трябва да съблюдавам при избора- какво е важно - има с вит. Ц, вит. Б2, Б7, Б3, Q10 и т.н. Нямам идея, каква е разликата, дали е важна и съществена...

Трябва да гледаш колко е молекулярното тегло - трябва да е около 5000Да / Далтона/, защото само тя може да достигне до кожата.
Дори и да ти казват, че ХК е с ниско молек. тегло не се хващай, защото и 500 000 Да се воси ниско молек. тегло.
Ако има добавен В2 - това не е добре, защото точно В2 унищожава ХК в тялото. Или подобна комбинация е абсурдна.
ХК се приема на гладно, а СоQ10 - след хранене или и това не е много добре обмислено.
По-добре да е само ХК Peace

# 271
  • into the blue
  • Мнения: 771
Denis, би ли препоръчала хапчета,освен тези
Source Naturals, Injuv, Hyaluronic Acid, 70 mg, 60 Softgels
Четох хубави отзиви за тях,но въобще не искам да стигам до митница.
Благодаря!

Последна редакция: пт, 18 ное 2016, 19:48 от Стихия

# 272
  • София
  • Мнения: 35 941
Denis, би ли препоръчала хапчета,освен тези
Source Naturals, Injuv, Hyaluronic Acid, 70 mg, 60 Softgels
Четох хубави отзиви за тях,но въобще не искам да стигам до митница.
Благодаря!
Това е ХК за кожа и само в този сайт се предлага на добра цена.
Може да пускаш няколко поредни поръчки - да се натрупа малко Loyalty Credit + някой код за 10% и се получава цена под 30лв. / поне аз така правя/

# 273
  • Мнения: 1 095
Ползвали ли сте Fountain?
http://fountain.co/molecules
(сега някои са на добра цена в boots http://www.boots.com/en/Boots-Brands-A-to-Z/Fountain/)

# 274
  • Мнения: 1 095
Аз да ги похваля една от тези "молекули", както ги наричат създателите им.  Laughing Изпих едно шише и почвам второ. Разлика определено виждам в кожата си, не е драматична, но ми стига. Един по-отпочинал и свеж вид имам.  Crazy
Само че скъпо ми се струва - едно шише отива за 15 дена (по инструкции трябва да е за 12, но или съм пропуснала, или лъжиците ми са по-малки). Явно трябва следващият път да се запася като са намалени.

Общи условия

Активация на акаунт