как се вписахте в новото си/4уждестранно /семейство?

  • 2 909
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
Въпроса ми е най ве4е към тези със смесени бракове,но и останалите ако искат могат да се вклю4ат,защото след като се омъжим попадаме в разли4но семейство с разли4ни разбирания и неминуемо има траги4ни и коми4ни ситации.Та който иска може да сподели Peace
Когато пристигнахме тук първона4ално живеехме у свеки защото първона4ално не бяхме решили дали ще останем тук за постояно,а и мъжа ми имаше работа ,а аз бях с 2 малки деца и не знаех езика и това беше единствения на4ин да го нау4а.
В на4алото беше добре ,но после запо4наха проблемите за които вина носят и 2те страни-аз съм малко особенна натура малко трудно се променям и правя компромиси ,а и като единствено дете не съм свикнала с много хора около мен ,което на моменти е доста дразнещо,останалите пък не искаха да се нагласят според моята ли4ност и така Mr. Green
После се изнесохме самостоятелно и сега аз съм със статут на свободен електрон  Laughing с родата се виждаме веднъж на 10 дена -което задоволява и 2те страни.

# 1
  • Мнения: 2 786
Определено има някакво "нагаждане" към новата култура и нейните особености.
По-тежката задача се пада на "чужденеца" в семейството, в случая на мен като чужденка в Норвегия.
Ако живеехме в България, милото щеше да свиква с българските особености.
Макар че в някои отношения Норвегия и България се различават драстично.
Но с общи усилия ще успеем Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 710
Ами, аз си дойдох нагодена. Не съм имала никакви проблеми с тукашната рода - хората ме харесват, аз ги харесвам.
Малко са по-дистанцирани от българите, но мисля, че съм О.К с това. Зачитаме си пространствата, не си пречим, помагаме си, 'зор' от свекърва не съм видяла. Мисля, че не бих могла да съм по-доволна.

# 3
  • Мнения: 2 379
Чудесно се вписах. Имам ужасно свестни свекъри!
А с друга рода не поддържаме активна връзка.

# 4
  • Мнения: 714
Ами вече шеста година в "родата" не съм се вписала, хич не се и натискам де, умряла съм им за родата, да не съм се женила за тях. То те и не пожелаха да ме "впишат" де  Crazy и аз като се притесниииих  Whistling Най-важното е разбирателство да има между съпрузите и всеки да знае докъде свършва "родата" и започва семейството. Да си призная, очаквах малко повече доброжелателност, ама като не я демонстрират няма да ги насилвам я Whistling

А в тукашното общество се "вписах" идеално  Sunglasses

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 22:16 от violante

# 5
  • Мнения: 1 169
Без никакъв проблем. Дори напротив те се опитват да се нагодят с мен, което понякога ме кара да се чувствам неудобно. Невероятно мили и разбрани хора. Винаги готови да помогнат, както и аз на тях.

# 6
  • Мнения: 126
Според мен ,понякога е по -трудно да бъдем приети в родната българска рода....Така мисля...защото има много Показност и Превземки-ние кои сме,нашият  род .....а ти-коя си?!...която и да си!-нашия род е по-голям и известен от твоя.....
Ако пък не желаеш да промениш бащината си фамилия с тази на новата  рода......Катастрофа!

Иначе -за смесените бракове-като че ли се предполага да има различия и по-този начин не се издребнява толкова....дори лесно се обяснява-Ами,тя е чуждинка-при тях е така! Стараят се да те учат и да ти показват техните обичаи ,тяхната кухня....Разбира се,и аз съм на мнение,че По-далеч от Свекърва и рода е най-добре.....Подкрепям седмичните визити

Но,ако съпругът ти си е българин-...ох!Дано наистина да си добре приета от СВЕКЪРВАТА,защото иначе......ще си водиш Трета Световна война докато си с него,дори и да живееш надалече-та чак в чужбина някъде!

# 7
  • Мнения: 5 710
Почна се.  Българските свекърви най-лоши, българските родове - най-проблемни. Не ви ли писнаха тези вечни, глупави сравнения. Ти италианска свекърва виждала ли си? Че има жени, които могат да ти смелят живота за отрицателно време , точно, защото си друга, чужда и т.н. На моя приятелка иранската свекръва й разказа играта за отрицателно време. От някакъв персийски род, отдавна емигрирал, аристократи. Вече 6та година, едва се издържа и не живеят заедно. Тя просто идва, тя просто говори, като прибавиш и малко религия - нещата стават неспасяеми.

# 8
  • Мнения: 3 804
моми4ета хайде да не изместваме темата  в сравнения с едните или другите свекърви bowuu
а пропуснах да отбележа аз съм 2рата бг снаха ,големия брат на мъжио също е женен за българка
а това за родовете и тук го има-явно не може да се избегне

# 9
  • Мнения: 2 617
Напълно нормално се "вписах",т.е. предвид особеностите на моя характер и този на съответната "рода".
Не мога да ги поставя всички под общ знаменател, така че с някои е било много лесно и приятно, с други - не толкова. Така се случи, че бащата на мъжа ми скоро след сватбата влезе в болница (и след това почина) и дойдоха много роднини от неговата "страна", които живеят далече. Затова и успяхме да се запознаем за кратко време, иначе вероятно щеше да ни отнеме няколко години.
Не съм си го слагала на мисъл да ме приемат всички и безрезервно, важно за мен е и аз как ще ги приема. Не е необходимо също всички да са ми приятни и да изгарям от желание да сме "първи дружки". Достатъчно е уважение и взаимна свобода.

# 10
  • Мнения: 289
Успях да се впиша, даже смея да кажа ,че ме обичат ,но много ми костваше, вечно мила, добра никога нищо
не отказвах и до сега се старая, но и те са свестни хора помагат, с родителите ми се
държат добре ,НО още не ми е напълно отпуснато с тях ,сигурно заради езиковата бариера ,кажа нещо те ме поправят ,
има много време още докато се почуствам АЗ

Никъде не е лесно да се нагодиш на чуждо място.

# 11
  • Мнения: 126
DTTI-извинения   bouquet ,наистина съм поизместила темата без да се усетя

Мисля като   kailid 
   bouquet

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Има един стар български лаф:" Каквото повикало, такова се обадило". На този принцип се "вписах" в родата на половинката.  Flutter

# 13
  • Мнения: 2 617
Има един стар български лаф:" Каквото повикало, такова се обадило". На този принцип се "вписах" в родата на половинката.  Flutter

 Peace Peace (с две ръце)

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Добре, че с мъжа сме далече и от двете семейства, че май нямаше да се впишем никъде. Ние сме специален случай - заедно сме от 7 години и през цялото време сме били самостоятелни и далеч от всички и сме си създали един вид собствена "култура". Иначе свекърите са свестни добри хора, аз съм втората чужбинска снаха за тях, тъй че и не беше новост за тях. Приеха ме много топло в семейството, усещат се различията, но и от двете страни се достатъчно тактични за да не стават дрязги.

Общи условия

Активация на акаунт