Въпрос за яйцата и даването им след годинката

  • 350
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Такааа... вече давам жълтък на Гого, слагам го в зеленчуковите пюрета. Започнах преди 2-3 седмици и сега слагам по 1 жълтък като се сетя.

Въпросът ми обаче е за готвените с яйца ястия. Като например: палачинки, бухти, други тестени изделия, разни манджи със застройка и т.н. Кога кое мога да давам?

Моето лично мнение е, че застройките ще почакат доста. Но например кашкавалки? Или кекс? Или баница?
Посъветвайте ми! Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз се вълнувам от подобен въпрос, пък пустия жълтък забравям да го давам. Embarassed Но нали вече бебе порасна, понякога се случва да й предлагам някакво тестено (палачинка яде с огромна охота!), в което е добавено и яйце. Не мисля, че би било проблема. И реакция не виждам.
 За застройката и аз мисля да почакам доста време. И без това никога няма да стигнем до куфня, у дома си забравяме гозбите в топлото навън и вече не застройвам...
поздрави на Гого! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 228
Аз давам на дъщерями вече всичко което ния ядем и не виждам къде е проблема да му дадеш да пробва разбира се в малко количество за да видиш дали му понася,а кашкавалка и соленки ядем от 9 месец.

# 3
  • Мнения: 3 927
Аз за готвените не бих се притеснила, колкото за пържените - бухти, палачинки и др.под.

# 4
  • Мнения: 6 243
Инцидентно съм давала - ако се примоли за нещо, което ние ядем.
(супи не съм й предлагала, затова въпросът със застройките не стои)

# 5
  • Мнения: 3 379
Ами да, и аз не бих давала нищо пържено, но тъй като майкеа ми напоследък прави за закуска често бухти или палачинки и Гого не не оставя на мира на закуска докато не му дам да опита  Cry

Значи да не се притеснявам например да му дам кекс или баница, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт