Има ли Господ и вярвате ли в него? - VII

  • 9 869
  • 231
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 822
Не ми се искаше да започваме новата тема точно така, но явно се налага. Ето много полезна информация за голямата лъжа на окултизма, подкрепена с много факти :

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3794

"Лесно би могло да се различи благодатното от сатанинското посещение, ако — както първото поучава на добро и изпълва с радост — второто явно ни тикаше към зло и докарваше скръб. Но това съвсем не винаги е така. Демоните са безобразно хитри! Те успяват така да имитират божествените явления, че дори и опитни отшелници, преизпълнени с благодат, са взимали понякога бесовските измами за Божии откровения.

Кой капан не е замаскиран с клонки и листа? Коя въдица не е облечена в червейче или друга някоя примамка? Демоните, като лукави ловци на човешките души, знаят как да замаскират клопките си. Явявайки се в светлина, като ангели, те правят обикновено най-добри внушения на своята жертва: «Моли се! Пости! Ходи на църква!» и пр. Ако кажеха: «Блудствувай! Кради! Пиянствувай!» — кой би ги последвал? Дяволът отлично знае, че и неговите служители, докато не са се напълно всатанили, се въодушевяват от добри подбуди. Той използува тая нагласа на душата им, за да достигне своите пъклени цели.

Типичен случай на дяволско лукавство срещаме описан в Деяния апостолски, 16 глава, 16–18 стихове. Свети апостол Павел отишъл в Македония да проповядва, подканен от едно благодатно видение. Установил се с учениците си в град Филипи. Един ден, придружен от верните си спътници, той отивал на молитва. По пътя ги срещнала една слугиня, у която имало дух да предрича и която докарвала голяма печалба на своите господари с врачуването си. Като вървяла подире им, тя взела да вика: «Тия човеци са раби на Бога Всевишний и ни възвестяват път за спасение». Така тя правела много пъти. Свети апостол Павел, отегчен, се обърнал и рекъл на духа: «В името на Иисуса Христа заповядвам ти да излезеш из нея». И духът тозчас я напуснал.

На пръв поглед свети апостол Павел като че ли неправилно постъпил. Вместо да се радва, че духът в слугинята препоръчва него и учениците му за «раби на Бога Всевишний» и им прави сред непознатите жители на тоя град най-добрата реклама, той го изгонва!

Но погледнато по-дълбоко, Христовият апостол постъпил съвсем правилно, понеже той знаел тъмните замисли на лукавия (2 Кор. 2:11). Зад тая привидно добронамерена услуга на демона навярно се криел такъв коварен план: да привлече той вниманието на тръгналите подир апостол Павла върху себе си и да раздвои вярващите: да отдели ония, които биха му дали доверието си, и да ги подмами да тръгнат подир него, за да ги погуби. Свети Йоан Златоуст много право забелязва: «Дяволът винаги прибавя към истината някоя лъжа»."
 
http://pravoslavie.domainbg.com/04/as-mystica.htm

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 14:46 от MamaGalka

# 2
  • Мнения: 167
Прави ми впечетление, че в темата има ли Господ и вярваме ли в него - говорим повече за Дявола, отколкото за Бога. Аз лично не мога да приема нито една статия като чиста истина. След като е написана с цел да убеждава  колко християнството е правилно и колко не правилни са другите, винаги е възможно някои факти да са изкривени дори и по неволя. Това разбира се не ги прави изцяло неверни. Просто ви препоръчвам да четете съмнявайки се, а не приемайки всичко за истина.

# 3
  • Мнения: 135
намирам за слабо вероятно един църковен християнин да е Детайлно запознат с окултизма. окултизма е работа с природни сили (за един индианец от 18 век запалката не би ли била "магия"  Mr. Green ) А да се говори за нещо което не познаваш/ не владееш според мен е неуместно, да не кажа смешно!
нееднократно указвах в смисъл че под окултизъм може да се разбират различни неща и че има разлика между изучаване на законите във Вселената по духовен път и викане на духове или вещерство(колкото и някои да твърдят/или да вярват - щом не е от Библията , значи е от "сами знаете кой"  ) Naughty Има знак в самата Библия за неща, НЕнаписани в нея!
извода може да е, че тези хора не искат да се учат, смятайки себе си за спасени и запознати с блага вест, и съответно който не е съгласен с тях - заблуден или от демоните - просто е несериозно! и ако християните тук смятат че са способни на интелигентен и разумен разговор , нека го докажат!

П.П

някой може ли да ми разкаже нещо за църква "Нова епоха" или "Новата епоха"?

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 23:43 от Deepinside

# 4
  • Мнения: 1 849
Дийпи, приятел изключваш възможността мноого окултисти да са пиели Христос за спасител... те дали не са запознати с "тайните практики".
Преди съм ти разказвала за наш пастор в Плевен, който е бил ревностен Дъновист, но сега е ревностен за Христос...  Laughing
Така, че е добре да спреш с "църковните християни"...

Такава църква не съм чувала, да не говориш за "Ново поколение"?

# 5
  • Мнения: 135
Дийпи, приятел изключваш възможността мноого окултисти да са пиели Христос за спасител... те дали не са запознати с "тайните практики".
Преди съм ти разказвала за наш пастор в Плевен, който е бил ревностен Дъновист, но сега е ревностен за Христос...  Laughing
Така, че е добре да спреш с "църковните християни"...

Такава църква не съм чувала, да не говориш за "Ново поколение"?

Може да ме броиш и мен за приел Христос като Спасител!
Цитат
За това ви уведомявам че никой като говори с Дух Божий не казва анатема Исусу, и никой не може да нарече Исуса Господ освен чрез Духа Светаго.

само че това не значи че трябва да стана член на вашата църква, нали!

може и да е "ново поколение" - има поне един клон в София.

# 6
  • Мнения: 135
на никакви идоли не се кланям, не го намирам за нормално, ако някой го прави.

събитието на Голгота е исторически факт с изключително значение за земната еволюция (уникално за историята на Земята за сега)

А това че някои църкви го тълкуват по свой начин е друг въпрос.

Без освобождаване от слабостите включващи и "блудство, нечистота, страст, зла пощявка и сребролюбие, което е идолопоклонство;" (но не само) не е възможно висше духовно развитие, даже може да е опасно човек да иска да има духовни преживявания и дарби БЕЗ пречистване и изправяне на погрешките.

така че може би просто не сте информирани с основни положения касаещи езотеричното християнство, и по внушение за някои  всичко "окултно" може да е еквивалентно на  казан и викане на духове , което просто.. не е вярно!

един от основните въпроси дали обаче не е - "какво да се прави и как" (
Цитат
избора дали ние ще направим каквото зависи от нас е наш
да кажем че аз не съм съгласен с някои методи/ гледни точки на църкви по този въпрос и не съм съгласен хора да ми налагат какво да правя и какво не!
Щото примерно в Библията не смятам че е забранено да се работи с дълбоко дишане или положителни утвърждения(които имат ДОКАЗАН положителен ефект) (примерно)

# 7
  • Мнения: 37
За мен пък промлема не е в дълбокото дишане. Wink

# 8
  • Мнения: 135
За мен пък промлема не е в дълбокото дишане. Wink


ако не е проблем, що не го правиш, ако пише в бг-мамма че е полезно и има положителен опит свързан с него. или щото за това пише "окултист"  Crazy Mr. Green (споко не само аз съм писал за полезен ефект от дълбокото дишане)

# 9
  • Мнения: 1 849
За мен пък промлема не е в дълбокото дишане. Wink


ако не е проблем, що не го правиш, ако пише в бг-мамма че е полезно и има положителен опит свързан с него. или щото за това пише "окултист"  Crazy Mr. Green (споко не само аз съм писал за полезен ефект от дълбокото дишане)

"Всичко е позволено но не всичко е полезно...." ! (за душата ни, а и за живота ни)

# 10
  • Мнения: 135

"Всичко е позволено но не всичко е полезно...." ! (за душата ни, а и за живота ни)

добре де, ама ако НЕ ПИШЕ в Библията -  еди какво си не е полезно (щото примерно май пишеше че е добре да не се яде месо? ), ако няма конкретно указание еди какво си е вредно и то не касае викане на духове, как един християнин ще си направи извод кое не е полезно за него за да не направи или поме провери от опит?
(който да кажем не е придобил напълно дарба за пророкуване или мъдрост)- със своя пастор ли ше се посъветва, светите отци ли ще чете или ще изследва без предубеждение?

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 13:35 от Deepinside

# 11
   Пък аз  се чудя вече толкова време на теб и други , като теб, Дийп.След като в библията не пише нещо , ти как разбра, че го пише?Как разбра, че нещо си означава еди какво си, а не  друго.И ако има тайни, откъде си сигурен, че  ти си ги открил и те са точно тайните за , които Бог иска да знаеш?Това си е направо руска рулетка, но живота си е твой, човече.
Ние изпитваме словото, виждаме всеки ден как работи в живота ни.И да ти кажа- няма причина да се усъмня, че  има подтекст.Говоря за местата, които ти чеклиш.Също тук, в наща тема  имаше жена, която като теб  направи грешка да търси и други пътища.Живота й беше станал АД. Слава Богу, с молитвата на нейни приятели и някои от нас , тя беше освободена, преосмисли живота си и вече е ОК. Не ти го пожелавам, но ти сам се вкарваш в устата на лъва, а не се знае той кога ще реши да я затвори.Временното  отлагане да не те подлъгва, че си на  прав път.

# 12
  • Мнения: 135
   Пък аз  се чудя вече толкова време на теб и други , като теб, Дийп.След като в библията не пише нещо , ти как разбра, че го пише?Как разбра, че нещо си означава еди какво си, а не  друго.И ако има тайни, откъде си сигурен, че  ти си ги открил и те са точно тайните за , които Бог иска да знаеш?Това си е направо руска рулетка, но живота си е твой, човече.
Ние изпитваме словото, виждаме всеки ден как работи в живота ни.И да ти кажа- няма причина да се усъмня, че  има подтекст.Говоря за местата, които ти чеклиш.Също тук, в наща тема  имаше жена, която като теб  направи грешка да търси и други пътища.Живота й беше станал АД. Слава Богу, с молитвата на нейни приятели и някои от нас , тя беше освободена, преосмисли живота си и вече е ОК. Не ти го пожелавам, но ти сам се вкарваш в устата на лъва, а не се знае той кога ще реши да я затвори.Временното  отлагане да не те подлъгва, че си на  прав път.

това че според теб съм в "устата на лъва", не значи че наистина съм там:)
Не е необходимо всеки да преоткрива всички тайни наново самостоятелно, за да се ползва от тях.
Няма смисъл да се открива пак "топлата вода" - има познание и методи разкрити преди десетилетия, столетия... от компетентни в това Посветени Учители! И аз съм видял че някои неща практически работят въпреки становището на много християни - слабо вероятно е в църквата да ги научат на друго. Но се смята че опита бие всички авторитети.
А с какво се е занимавала жената, която описваш и какъв е нейният случай е друг въпрос. Езотеричното ученичество в Пътя на Светлината изисква пречистване и вътрешна хармония, развиване на добродетели и висок морал. Не всички са готови за това. Не е достатъчно само да се вярва.
мисля че беше от един известен физик в този смисъл:
"Ако съм постигнал толкова много - е защото съм стоял на раменете на гиганти"

# 13
   Пък аз  се чудя вече толкова време на теб и други , като теб, Дийп.След като в библията не пише нещо , ти как разбра, че го пише?Как разбра, че нещо си означава еди какво си, а не  друго.И ако има тайни, откъде си сигурен, че  ти си ги открил и те са точно тайните за , които Бог иска да знаеш?Това си е направо руска рулетка, но живота си е твой, човече.
Ние изпитваме словото, виждаме всеки ден как работи в живота ни.И да ти кажа- няма причина да се усъмня, че  има подтекст.Говоря за местата, които ти чеклиш.Също тук, в наща тема  имаше жена, която като теб  направи грешка да търси и други пътища.Живота й беше станал АД. Слава Богу, с молитвата на нейни приятели и някои от нас , тя беше освободена, преосмисли живота си и вече е ОК. Не ти го пожелавам, но ти сам се вкарваш в устата на лъва, а не се знае той кога ще реши да я затвори.Временното  отлагане да не те подлъгва, че си на  прав път.

това че според теб съм в "устата на лъва", не значи че наистина съм там:)
Не е необходимо всеки да преоткрива всички тайни наново самостоятелно, за да се ползва от тях.
Няма смисъл да се открива пак "топлата вода" - има познание и методи разкрити преди десетилетия, столетия... от компетентни в това Посветени Учители! И аз съм видял че някои неща практически работят въпреки становището на много християни - слабо вероятно е в църквата да ги научат на друго. Но се смята че опита бие всички авторитети.
А с какво се е занимавала жената, която описваш и какъв е нейният случай е друг въпрос. Езотеричното ученичество в Пътя на Светлината изисква пречистване и вътрешна хармония, развиване на добродетели и висок морал. Не всички са готови за това. Не е достатъчно само да се вярва.
мисля че беше от един известен физик в този смисъл:
"Ако съм постигнал толкова много - е защото съм стоял на раменете на гиганти"

Твоя работа.Чудно ми е също защо си мислиш, че християните  са коне с капаци и не отбират от нищо?Откъде ти хрумва , че църквата ги учи на еди-кво си , че те нямат  достъп до никакво знание и пр.?Истината е , че идея нямаш какво е да си християнин, а само говориш за неща, които не си  преживял, четени  в тази и онази книга.Все едно някой да ми разправя как не познавам съпруга си, а той го познава, защото от много достоверни източници поназнайва това-онова за него.Че поспри се , де.Говори си за това, което ти си преживял, но не  ни обяснявай какво ние  имаме или нямаме.Просто няма как да знаеш.Това, което  много от нас тук са  имали и имат  с Бога, ти не си и сънувал.

   Съгласен?

# 14
  • Мнения: 135
овори си за това, което ти си преживял, но не  ни обяснявай какво ние  имаме или нямаме.Просто няма как да знаеш.Това, което  много от нас тук са  имали и имат  с Бога, ти не си и сънувал.

   Съгласен?

вие въщо не може да знаете какво съм преживял аз а аз нямам намерение да пиша мемоари на тази тема в интернет.
но да се предполага , априори, че няма "езотерично християнство" и следователно не може да има и опит от него, просто не е вярно.

аз предпочитам да говоря за неща които съм опитал и проверил и са дали положителен резултат, като при това не е задължително да описвам всичко, което ми се е случило през живота на интернет форуми.
който има  искрен интерес за по-дълбоки неща, може да получи отговор за някои неща, ако е искрен и наистина се стреми към Светлината. църковни доктрини не са ми интересни, за тях може да прочета във Wikipedia Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт