Въпрос за дневния прием на мляко и млечни продукти

  • 426
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Въпроса ми е в какво количество трябва да бъде дневният прием на мляко и млечни продукти до годинката на детенце и след годинка до две?
Предстои ни захранване след месец - два, но аз много държа на млечните хранения и ми се иска да знам, за да не лишавам детенце от млечни продукти.
Благодаря предварително Hug Hug Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
До годинката трябва всяко хранене да е млечно - може да даваш безмлечно пюре и детето после да си дояжда с кърма или да даваш млечно пюре или каша, ако смяташ изцяло да заместиш кърмения. За след годинката препоръчителния прием на мляко е около 500 мл дневно, като в това число се включва и млякото, което е в състава на различни храни.

# 2
  • Мнения: 391
До годинката трябва всяко хранене да е млечно - може да даваш безмлечно пюре и детето после да си дояжда с кърма или да даваш млечно пюре или каша, ако смяташ изцяло да заместиш кърмения. За след годинката препоръчителния прием на мляко е около 500 мл дневно, като в това число се включва и млякото, което е в състава на различни храни.

Всичко е много точно казано. Децата имат нужда от мляко. Има време и за твърдата храна. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт