проблем с оризовата каша

  • 486
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте на всички. Нова съм и имам един проблем който искам да споделя с вас.Моето бебче Вики е на 6 месеца,до сега беше само на кърма и аптамил.От два-три дни се опитваме да се захранваме и давам оризова безмлечна каша на HIPP,но изобщо не я иска.Колко време трябва да се дава,задължителна ли е.Кога да започна със сладките каши,плодови пюрета,зеленчукови пюрета.Много ви благодаря предварително newsm78

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 12:09 от cveti 25

# 1
  • Мнения: 2 614
Цвети, това въобще не е проблем. Някой бебчета просто по-късно са готови за немлечна храна!  Peace
А реда на въвеждане на храните е следния - 1-во оризова каша или картоф. След това въвеждаш например тиквичка, пащърнак, морков (всички тези зеленчуци като добавка към въведения картоф) и след като въведеш зеленчуците предлагаш плодовете. Като не заместваш кърмене до годинка. Т.е. твърдата храна е само за обогатяване на вкусовете и за запознаване с новото.  И накрая след годинка можеш да предлагаш и сокове, но ако бебчето яде плодове, нарязани на кубчета, можеш да предлагаш само водичка без сокове. Т.к. плодовете са по-полезни като се ядат заедно с "месото", което е богато на фибри!  Peace
Ето и статии по въпроса:
Захранване с твърди храни: струва си да се изчака
Захранване на бебето с твърди храни (с таблица за принтиране)
Педагогическо захранване - руската схема на захранване 
Захранване на кърмачето - педагогическо захранване (руско)
Как не трябва да храним детето

Наблегнах на статиите за педагогическото захранване, защото сега вече мисля, че и то като кърменето "звучи" доста по-естествено от захранването с по 1л на 3 дни и т.н., а и няма да крия, изглежда ми доста по-лесно!

Успех!  Peace





# 2
  • Мнения: 10
Правда_z ,много ти благодаря.Аз съм малко объркана с това захранване,защото всеки казва различно.Моята лекарка ми каза-Започвам с оризова каша следобяд 7 дни.След това кашата я измествам на обяд а следобяд давам плодово пюре,така около 10 дни.След това започвам да давам на обяд зеленчуково(започва с картф и морков),а следобяд плодово пюре,а кашата един път седмично на мястото на пюрето.Лекарката каза-''Няма да я правиме дебела''-и за това кашата само един път седмично.Но не разбрах кога мога да заменя оризовата каша със някаква сладка-напр.бананова.може би въпросите са ми малко тъпи ама съм объркана.И още един въпрос сега докато давам оризовата каша мога ли да я правя с кърма,а не с вода.Тя нали трябва да е безмлечна............ох пълна бъркотия.Ако имаш време ми напиши какво мислиш по въпроса.Благодаря.

# 3
  • Мнения: 262
    Да, оризовата каша може да се направи с кърма. Не разбрах, ти само с вода ли я правиш? То идеята на безмлечните каши е не да нямат мляко, а да могат да се правят с кърма или с АМ, което пие бебето, да не е различна марка от това което се ползва, аз поне така го разбирам. То и на кутията има упътвания по принцип.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 691
Да, определено можеш да правиш безмлечната каша с кърма или АМ. А само с вода тя е меко казано противна - не се учудвам, че детето ти не я иска.

Общи условия

Активация на акаунт