След"Бабин дом"

  • 1 469
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
Да споделя със вас.
Синчето ми е на 2,7г.От скоро забелязах,че след като е ходил на "бабин дом"се държи меко казано отвратително като се прибере.Бяга,скача,търкаля се по земята,налита на бой на кака си и което е най-учудващо и на мен.Въобще промяната е пълна.Не мога да кажа ,че свекърва ми го глези,даже е обратното.Виждала съм го как се държи в тях и няма нищо общо с това което става след това .Незнам как да се справя със ситуацията и как да си го обясня.Приемам съвети.Колкото повече ,толкова по- добре.

# 1
  • Мнения: 2 032
За по-продължително гостуване при баби ли говориш, или няколко-часово?

Когато бабите ми помагаха в началото като се върнах на работа, пък и сега, когато малката (на 2 години) е при тях за няколко седмици преди предстоящо второ раждане, аз си подходих към бабите като към гледачки на дете в смисъл, че написах подробния дневен режим на малката и какво е важно за мен, черно на бяло, и очаквах да се спазва. Може би звучи прекалено конролиращо, но за мен работи-знаят се правилата: не само кога се спи и кога и какво се яде, ами и колко телевизия може да се гледа, за какво специално държа да се внимава, какво е позволено и какво не и какви ли не други детайли. И всеки ден-подробен отчет (мале, каква гадна звуча). Никой не се обижда обаче, бабите знаят къде са границите, които майката на детето е поставила (да няма самоинициативи, защото само по един пример да дам, едната баба иначе прекалено угажда, а  другата-създава психоза по отношение на яденето), а малката маймунка усеща, че правилата не са се променили и общо взето не й се променя поведението, от това, че е прекарала време с бабите.

# 2
  • Мнения: 1 680
Оф, същата работа, само дето дъщеря ми е на 3г и 3м.
Беше болна и 4 дни я гледа баба й вместо да ходи на градина, вечер беше ужасна, а първия ден след гладането ми скъса нервите. Наплесках я 3 пъти, колкото за повече от месец не съм я плескала. Просто ме подлуди, то не беше лигня, не беше инат, направо чудо!
Кога ли ще се научи това дете, че номерата му при мен не минават?

Лошото е, че понякога все се налага до бабите да опрем.  Tired

# 3
  • Мнения: 6 472
Моят личен опин показва, че при всяка смяна на обстановката Ина почва да се държи отвратително. Като я пращам при бабите (без значение коя) те се оплакват, че в началото се държи кошмарно. Като ми я върнат в къщи - пак същата история. Пък бабите добре си я гледат, не са и отпуснали края, даже на моменти по- строго от мен я държат.

# 4
  • Мнения: 2 978
Вашите дечица са по-голями от Мони...
Тя е едва на 9м и вече виждам промяна всеки път когато си я взема от бабите. Shocked

Мислех, че ще е така докато е малка, ноооо като Ви чета става ясно, че и по- натам ще е така.. Sick


Значи да си приготвям усмирителната риза и да се запасявам с успокоителни newsm78 newsm78 Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 137
ооох болна тема  Rolling Eyes
само че при нас е още по зле. Сашо на 3г4м почти изпада в такива състояния не само когато е бил при баба и дядо, а имам чувството всеки ден когато се прибере вечер вкъщи.
След градината е кисел, не иска да се прибира, повтаря че никой не обича, сърди се непрекъснато, изобщо е непоносим.
Когато го заведем при бабите, дори за няколко часа и го вземем, пак става драма.
Когато отидем заедно някъде, на вилата, на хотел и само щом наближим познатите му улички около дома и той изпада в ужасното си настроение.

Когато се приберем и му мине киселото настроение, в рамките на 1 час обикновено, си се държи съвсем нормално. Играе си, дори като го подканям да ходим навън и той отказва.

Така че причината може да не е в бабите. И аз не знам в какво е.
Силно се надявам скоро да му отмине този период т.к. на моменти направо откачам с него.

Интересното е че в градината и бабите само го хвалят, колко добре дете бил, колко бил спокоен, уравновесен, дете мечта Simple Smile а аз се пуля дали говорят за мойто дете и изобщо имат ли идея колко са се заблудили.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Aз за това съм не мнение на бабите и дядовците, децата да не се дават. Аз имам доста трудно и ревливо бебе, понякога нервите ми едвам издържат, но въпреки това не го давам на бабите, въпреки, че на всеки негов рев свекъра и свекърва ми довтасват и искат да ми го вземат.  Stop Може да се чувствам много зле, може да си поплаквам, след болницата близо седмица не можех да стана от леглото от болки и отоци, но въпреки това колкото можех, си чистех, прибирах и гледах бебо. Позволявам им да го видят за 10-ина мин., и толкова. Може да ви звучи крайно, но за мен е важно да възпитам детето си според моите и на баща му изискванията, без никаква намеса от роднините. На бабите времето за гледане на деца е минало. В крайна сметка да са ни гледали, те не са ни поглеждали като малки, пък сега много държат да ни гледат децата. Няма да стане. Не и моето дете.   People No Good

# 7
  • Мнения: X
Tinka79, донякъде си права, донякъде не - и аз съм на принципа детето да седи при бабите си максимално кратко, но все се налага понякога - сега, докато съм в майчинство е лесно - оставям я, когато излизаме с мъжа ми или за една вечер седмично, за да си починем. Да обаче утре, като тръгне по ясли и градини и немога да изляза от работа да я взема, пак до бабите ще опра, пък и за детето е полезно да общува с повече хора, а не да се стъписва, щом се пусне от полата на майка си. Просто и в отношението с бабите е, като с всяко друго нещо - има си златна среда.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ох:) нямам време да чета другите какво са ти написали, но моят съвет е много простичък:)
На Бабин дом...колкото се може по-рядко!:)
И Елина така се разплуваше след като е спала при баба си...и от известно време прекратихме тази практика. Сега се виждат през деня за по няколко часа веднъж седмично и всичко е чудесно:)

# 9
  • София
  • Мнения: 84
Аз пък искам да споделя с вас моя прекрасен опит с бабата. Не че е мойта майка, но гледа сина ми, който е на 2год. и 4месеца страхотно. Успява да възпитава у него чувство за отговорност, да резличава кое е редно и кое не ... newsm78 Тъй като тя се грижи денонощно за него защото ние живеем в друг град  Cry мисля че успява да намери оптималния баланс между ласките   remybussi  remybussiи строгостта newsm29. Така че според мен всичко опира до бабата или до свръхчувствителността на детето към промяна на средата в която е поставено.

# 10
  • Мнения: 2 978
Така че според мен всичко опира до бабата или до свръхчувствителността на детето към промяна на средата в която е поставено.

Така е, но не всеки успява да намери тази златна среда. Sad

И по-скоро моето дете ако е свръхчуствително, немога да взема баба, която ми харесва на мен Wink Hug (майтап)

Аз немога без бабите....колкото и Мони да се променя след това факт е, че е супер жизнено детенце и ако не са те...аз съм загинала..

Така че съм им супер благодарна, колкото и понякога да се дразня от някои неща!

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Всичко е въпрос на избор и преценка. Всеки решава какво ще прави с детето си и после ще носи последиците за това. Аз лично се дразня от бабите и дядоците или по точно от отношението им към бебето ми. Затова гледам да ги държа по далеч, до колкото е възможно, предпочитам да срещам сина си с други бебета или с наши приятели с деца или без от колкото да го остая и за 10мин. при бабите. Не смятам да правя сина си лигльо който вечно да се държи за полата на мама или баба. Нали видях свекърва ми какво направи със големия си син и неговия син. Анти социални хора с куп комплекси, които не могат и да се изпикаят без да извикат майака си или баба си в случая. Любимият и внук е на 5 години и половина, още не може да говори, приспиват го наръце  smile3556, хранят го в остата, обличат го събличат го, мият му лицето и дупето и т.н., това дете като види хора или други деца и бяга като потплашен заек до баба си, която пък от своя страна го учи на стахотни бисери как да пикае през балкона и т.н. Пък големият и сина и е същата картинка, добре, че е отказала да гледа мъжа ми, че и писнало от деца. Тази жена е луда, дори и в 3 часа през ноща ходи да гледа дали любимите и деца (сина и, снаха и и внука и) спят.

# 12
  • Мнения: 1 250
Няма да ти хареса.

Иначе са изпитани методи.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Любимият и внук е на 5 години и половина, още не може да говори, приспиват го наръце  smile3556, хранят го в остата, обличат го събличат го, мият му лицето и дупето и т.н., това дете като види хора или други деца и бяга като потплашен заек до баба си, която пък от своя страна го учи на стахотни бисери как да пикае през балкона и т.н.

това сериозно ли? лелеееее newsm11 #2gunfire

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Любимият и внук е на 5 години и половина, още не може да говори, приспиват го наръце  smile3556, хранят го в остата, обличат го събличат го, мият му лицето и дупето и т.н., това дете като види хора или други деца и бяга като потплашен заек до баба си, която пък от своя страна го учи на стахотни бисери как да пикае през балкона и т.н.

това сериозно ли? лелеееее newsm11 #2gunfire
Ама молятисе, защо мислиш, че не и давам да припари до сина ми. Аз не съм и предполагала, че може да съществуват подобни индивиди. Жал ми е за детето, какъв мъж ще стане от него. Баба му и баща му няма да са вечно живи я. Пък майка му хич не и пука, нали тя не го гледа, а си гледа кефа. Пък тази година ще го праща предочилищна.  newsm09

Общи условия

Активация на акаунт