Трябва да се прибираме в България!

  • 5 787
  • 151
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 195
Много ми е мъ4но,4ак ми се дорева CryТоку що полу4ихме писмото от адвоката,в което е копието от съда по нашия слу4ай Rolling Eyes.Отказват ни категори4но право на пребиваване Cry.Трябва да се приберем в Б-я и оттам да подадем молба за MVV и да 4акаме решението там,което е по4ти невъзможно,защото ще си загубим квартирата,мъжът ми трябва да работи,той може да стои не пове4е от 1 месец в Б-я,а отговорът на молбата може да се прото4и много по-дълго...
Много ми е тежко,само ми се пла4е newsm45
Имам 4увството,4е се борим с вятърни мелници Banghead Banghead Banghead

# 1
Мимката, я разкажи по-подробно.  Embarassed Sad Кандидатствали сте за някакъв вид визи и са ви ги отказали ли?!

# 2
  • Мнения: 513
Ей, мила, не знам какъв ви е случая, но не се отчайвай така. Понякога не успяваме да видим всички нишки на съдбата и не винаги нещата са така лоши.
Искам да ти пожелая да бъдеш силна и да не спираш да се бориш. Много късмет от мен!

# 3
  • Мнения: 978
Честно казано не се учудвам. Холандия е възможно най-негостоприемната държава по отношение на чужденци. Съжалявам Мими. Дано измислите начин да останете.

# 4
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Хей, я горе главата!
Вие сте се справили със школата" чужбина",та с това ли?
Трудностите ни правят по силни,а решаването им по мъдри.
 Hug

# 5
  • Мнения: 3 461
Не се отчайвай,може пък да се намери начин и да стане от България.

# 6
  • Мнения: 2 195
Дойдохме тук август 2001 година,абсолютно нелегални.След изжестно време запо4нахме да си казваме,4е не искаме да живеем така и 4е трябва да направим нещо.
Моят мъж откри фирма заедно с един немец юли2003.Аз бях в осмия месец.Тогава се свързахме с адвокат и заведохме процедура за озаконяване.Тази процедура се то4и от 1 до 1 и половина година,през което време имаме право да пребиваваме на твриторията на Холандия,докато не излезе крайно решение.Адвоката беше сигурен,4е крайният резултат ще е "НЕ",но поне можехме 1 -2 години да си живеем спокойно тук.Затова я заведохме тая процедура.
В крайна сметка моят мъж полу4и Sofi-numer,което всъщност му дава раво на работа.Бяхме супер щастливи,защото само той взе такъв,на фона на вси4ки останали българи тук,които имат същата фирма.И аз се надявах,4е в крайна сметка ще ни дадат и Residence Permit.Защото къде е логиката,според вас,да имаш право да работиш в държавата,а да нямаш право да живееш в нея Rolling Eyes Cry.Освен това той се раздели с германеца и фирмата ве4е е едноли4на,плаща една камара данъци и колата ни даже се води на фирмата Confused.
Сега трябва да се прибираме в Б-я и да подадем молба от Холандското консулство там за MVV и да 4акаме дали ще ни одобрят Rolling Eyes,може и месеци да минат...а квартирата ни тука,как моя да спре работа,като данъците ще продължат да идват CryОсвен това е длъжен като собственик на такава фирма да има определен доход на година.Ами ако трябва да седим в Б-я-откъде тоя доход newsm78
Съжалявам,4е ви занимавам,оба4е ми е супер криво Cry

# 7
  • Мнения: 636
Много жалко. Искрено ви съчувствам.
Дано някакси нещата се наредят по възможно най-добрият за вас начин. Пожелавам ви го от все сърце!

# 8
  • Мнения: 3 611
хей, не се отчайвай, може пък и да е zа добро  Wink

# 9
  • Мнения: 978
Оф, то направо Параграф 22.
А не може ли вие да се приберете, а той да остане и да продължи работа? (Извинявай ако не съм разбрала точно).

# 10
  • Мнения: 1 645
Миме,мъжът ти холандец ли е?
Не се притеснявай-така правят винаги.По закон документи трябва да си подадете от България и да чакате там.Ние така направихме.Даже като напуснах Холандия на митническа проверка на летището оставих бележка-потвърждение,че съм напуснала.Те я пращат където трябва.
Ох,и те значи всеки ден ги менят тия неща.Ян покрай нашия случай стана спец по тия въпроси.Ако можем с нещо да помогнем само кажи,питай.Има и сайт с форум за хора които имат проблеми с МVV и подобни.Ако искаш ще ти пусна линк.Лошо е,че трябва да се приберете с малкия,а тати ви да остане...не знам друго какво да ти кажа,може пък да е за добро,може набързо да се оправят нещата.И ние така преживявахме,тюхкахме се...а два месеца след подаването вече ни бяха дали отговор.От там нататък е по лесно.И с визата след това ще видиш колко ще ти се улесни живота и как ще сте по спокойни.Я,горе главата-ще ви дадат,няма каде да идат.Въоръжи се само с търпение.
Ако искаш ми пиши подробности на лично съобщение,ако можем да помогнем...
Успех Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Много ми е мь4но за vас..........А не vлизате ли v някакьv друг закон ,по който можете да кандидатстvате за докемнти,например ,4е детето е родено там или ,4е жиvеете от доста vреме v страната?

# 12
  • Мнения: 4 244
Мимката - не може ли временно да се преместите да живеете на границата ама да сте в Германия. Поне докато чаката това пусто разрешение от холандците.
И не може ли да се свържете пак с тоя немец и така да се преместите за няколко месец поне фиктивно newsm78
Ама историята си е дето Гарванчо вика параграф 22.
Много съжалявам за ядовете ви и дано да намерите изход

# 13
Уффффф newsm78, абе все трябва да има някоя вратичка, ама къде се крие. Тоя адвокат не може ли нещо друго да изрови Thinking, нали все пак му вкарвате парички в банковата сметка Crossing Arms
А в Белгия или Люксенбург не може ли да се мръднете......, докато нещо ново се измъдри Sad
Мимката, дано се уредят нещата. И аз си мислих нещо покрай малкият не може ли да се измисли Thinking

# 14
  • Мнения: 4 244
. И аз си мислих нещо покрай малкият не може ли да се измисли Thinking
Хондич - как да стане тоя номер? Нали детето е българче, тях не ги базари нищо детето. Това да не ти е Шотландия.
Те (тъпиуте холаднци) казаха НЕ на европейската кнституция по примера на още по тъпите французи, ти искаш нещо покрай Станислав да се уреди.
Направо съм бясна
Ако има начин да прескочат при нас - докато се уредят нещата. Че и апартамент имаме празен за покупка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт