Какво да правя

  • 893
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,мойто момиченце е на година и 4 месеца вече,но е основно на кърма.Не съм си мислела в началото,че ще изкараме толкова дълго........но имам ПРОБЛЕМ,1ната ми гърда е цялата нахапана,другата е ОК.От около 2 седмици съм така,мажа с кремчето на АВЕНТ,давам и от наранената гърда само 2 пъти за 24 часа,през другото време от другата.Дали не бъркам нещо,какво да правя?Да оставя ли няколко дни да не кърмя......или да давам от здравата гърда,ама то пък почва да се пълни наранената и пак боли,а и ме е страх да не се запушат каналчета .
В голяма чуденка съм,не искам да отбивам,ама ако трябва.
Дайте съвет,какво да правя?

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Освен кремчето на Авент също много би ти помогнал Лансинокс- пак е мазило, не се отмива и се намира в аптеките. Лично аз не съм се сблъсвала с такъв проблем, мисля, че за сега постъпваш добре. Сигурна съм, че ще се включат и по-опитни майки с добри съвети. Hug

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако е разранена, опитай Дефламол, от него зараства бързо, като леко дай почивка на наранената гърда. За Дефламола - съдържа вит.А, можеш да не го миеш, но гледай да е не е много като количество, избърсвай го преди кърмене с нещо меко. Детето е голямо вече, не мисля, че като суче, може да погълне толкова, че да му дойде в повече витамина.

# 3
  • Мнения: 835
И аз бих те посъветвала да пробваш с Дефламол.Аз го ползвох в родилното и съм много доволна.Освен това е безвреден за детенце, защото съдъжа вит А,Д ,Е и олио.

# 4
  • Мнения: 851
Мен ме спасяваше Грамастан-а./дали пък не беше гармастан newsm78/. Но след всяко кърмене мажех, седи 6 часа, преди кърменето мия с вода и сапун и давам. След това пак мажа и така... Упех дано мине Hug

# 5
  • Мнения: 132
Предпазители за зърна дали ще ти помогнат,аз не съм имала нужда,гела на авент ми помагаше,за тях се сетих,ако някой е ползвал и вършат работа да пише.

# 6
  • Мнения: 3 423
Освен мазане помага и компрес от черен чай.
Стискай зъби и кърми и от разранената.
В никакъв случай не прекъсвай!!!

# 7
  • Мнения: 257
И аз бих те посъветвала да пробваш с Дефламол.Аз го ползвох в родилното и съм много доволна.Освен това е безвреден за детенце, защото съдъжа вит А,Д ,Е и олио.
newsm78Аз го използвам за кожни и слънчеви изгаряния, а за наранени гърди не зная, консултирай се с личния си лекар.

# 8
  • Мнения: 69
пробвах с дефламол,помага,обаче тази нощ пак ме за боля много,незнам,чудя се ,ако отида на лекар какво ще стане,сигурно ще ми дадат инжекции за спиране на кърмата Sad.
а бебчо плаче,като и казвам че много боли

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Отиди задължително на лекар, защото това неминаващо с обичайните мерки за толкова дълъг период разраняване може да се дължи на инфекция, която се е развила вторично на нараненото място. Сигурно ще ти изпишат нещо антибиотично за мазане и нещата ще се разрешат бързо без прекъсване на кърменето. Може да идеш при джипито, педиатъра, дерматолог... както ти е най-удобно. И може да не споменаваш възрастта на кърмачето, ако ти е притеснено да не ти предложат хапчета за спиране на кърмата, водени от най-добро желание да те улеснят с отбиването Mr. Green

# 10
  • Мнения: 257
Може да се разминеш с хапчетата за спиране на кърмата, може да има някакво мазило което няма да ти попречи да кърмиш в крайна сметка колко ще издържиш на този тормоз? Недей така бе мила мисли и за твоето здраве, вярно е, че малките са на първо място но все пак си я кърмила достатъчно, какво да кажа аз, като кърмих само два месеца!Дано изчезне проблема ти Peacebouquet

# 11
  • Мнения: 391
Предпазители за зърна дали ще ти помогнат,аз не съм имала нужда,гела на авент ми помагаше,за тях се сетих,ако някой е ползвал и вършат работа да пише.

Аз съм ползвала силикоонви предпазители за зърна на АВЕНТ, макар че нямах твоя проблем. Вършат работа докато зърното заздравее; прилепват добре. Наскоро разбрах че има два размера, вземи малкия, че аз се мъчих с големия...Измивай след всяка употреба, аз стерилисирах също: но не всеки път. Обаче детенцето ти е голямо, незнам дали ще ги приеме...Опитай вче пак, явно проблема е сериозен и трябва да оставиш да заздравее. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт