какво да взема когато влизам в болницата да раждам

  • 7 536
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравеите мойе да жи прозву4и смешно но незнам какво да си приготвиа же4е сам ж 9 месец и всеки момент мога да родиа

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ябълков сок - за кърмата, фотоапарат.

# 3
  • Мнения: 9 973
лична карта,обменна карта,смрадлика-преварена,превръзки,сапун,....мин.вода,нощница,шоколади,натурални сокове......

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.
отговора е напълно изчерпателен.
Леко раждане!  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 784
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.

# 6
  • Мнения: 471
Здравей и първо - леко раждане Peace!

Ако не са ти дали списък от болницата, попитай мами, родили скоро там.
Но най-общо - тоалетни принадлежности, кърпи за лице и тяло, чехли за в стаята и джапанки за банята, дамски превръзки, шишета минерална вода /най-удобни са 0,5 литровите/, прибори за хранене, нощница/и с предно закопчаване /ако в болницата ви не дават/, телефон+зарядно, картон от женската консултация + направлението за раждане, лична карта.

Попитай какво искат за бебето - някъде искат памперси, мокри кърпи, но това могат да ти донесат близките и после.
+свидетелство за граждански брак ако имаш.Аз раждах в Русе-искаха ми свещички Профинид(много добро болкоуспокояващо),спирт,бръснарско ножче,Дефламол(макар че на мен така и не ми потрябва).За друго не се сещам Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
Да, дефламолът е много полезен. За рагадни рани по зърната от първото засукване на бебето!

# 8
  • Мнения: 498
фотоапарат и добро настроение  Hug

# 9
  • Мнения: 7 201
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.
Peace
Леко раждане и от мен! Hug

# 10
  • Мнения: 367
лична карта,обменна карта,смрадлика-преварена,превръзки,сапун,....мин.вода,нощница,шоколади,натурални сокове......
Смраликата за раната ли е? Embarassed

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.
Peace
Леко раждане Hug

# 12
  • Мнения: 1 168
Да, отварата от смрадликата е за промивка раната, но не ти препоръчвам да си носиш големи количества, защото бързо вкисва, особено като е топло. По-добре да ти донесат втора доза после. Другото, което можеш да ползваш за раната е спрей ОКСИКОРТ - разхлажда и обезболява.

Ние като даваме такива съвети не знаем нормално раждане ли ще бъде, ама ...

# 13
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Най - добре попитай в болницата, в която си решила да раждаш.
Peace
Леко раждане Hug
PeaceЛеко раждане

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
Има доста списъци из нета, в отчетните на първа страница също има, така че можеш да ги разгледаш. В болницата също питай какво искат за бебето и какво ще трябва за теб.

Леко раждане! Hug

Общи условия

Активация на акаунт