За децата с аутизъм, Липса на внимание, Хиперактивност и др.

  • 2 365
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Често индиговите деца се диагностицират погрешно с диагноза аутизъм, хиперактивност и др.
Вижте филма за тези деца: http://ludmil.multiply.com/reviews/item/3

# 1
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
мисля 4е имаш грешка темата ти няма нищо общо с аутизам и не е за тука това са само фантазии

# 2
  • Мнения: 1 161
мисля 4е имаш грешка темата ти няма нищо общо с аутизам и не е за тука това са само фантазии
В този филм има няколко изказвания на специалисти в областта на аутизма и родители на такива деца, които са се излекували. Може би все пак е добре да го гледаш преди да бързаш със заключенията.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това, че деца-индиго се диагностицират погрешно като аутисти, не е ново за никого, но не професионално. Такива изказвания с лекота валят от детски учителки, медицински сестри даже от лелките в детските градини, чули-недочули. За една учителка в детска градина е по-лесно да набеди едно будно дете като "ненормално", "хиперактивно", "аутистично", вместо да се мотивира да работи с него и да стимулира развитието му. Съвсем друго е, когато детето си има проблем от аутистичния спектър, без да е индигово дете.
И точно тук темата става неуместна. Детето ми има проблеми, но няма нищо общо с описането на дете-индиго.

# 4
  • Мнения: 1 161
Това, че деца-индиго се диагностицират погрешно като аутисти, не е ново за никого, но не професионално. Такива изказвания с лекота валят от детски учителки, медицински сестри даже от лелките в детските градини, чули-недочули. За една учителка в детска градина е по-лесно да набеди едно будно дете като "ненормално", "хиперактивно", "аутистично", вместо да се мотивира да работи с него и да стимулира развитието му. Съвсем друго е, когато детето си има проблем от аутистичния спектър, без да е индигово дете.
И точно тук темата става неуместна. Детето ми има проблеми, но няма нищо общо с описането на дете-индиго.
Може би ще те заинтересува сдружението "деца-индиго" в Пловдив на майки с децата-аутисти. Ето репортаж за тях: http://ludmil.multiply.com/video/item/6

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 23:53 от Ludmil

# 5
  • София
  • Мнения: 2 262
Ludmil искам да те попитам, защо кръсти така темата си? Хайде да намериш по-добър вариант за да изкажеш тезата си тук, ако не можеш ти да смениш сам заглавието, ще го направя аз по-късно. Сега само те приканвам да намериш друг вариант! Само да доуточня защо, има си теми с такива заболявания, в които родителите си споделят и пишат, така излиза, че дублираш техните теми, а и не искам тази да се превърне в място за разправии и нападки. АКо смяташ, че нещо полезно споделяш и ще помогне добре, нямам нищо против, но оправи заглавието.

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 12:57 от Mama Igi

# 6
  • Мнения: 1 161
Ludmil искам да те попитам, защо кръсти така темата си? Хайде да намериш по-добър вариант за да изкажеш тезата си тук, ако не можеш ти да смениш сам заглавието, ще го направя аз по-късно. Сега само те приканвам да намериш друг вариант! Само да доуточня защо, има си теми с такива заболявания, в които родителите си споделят и пишат, така излиза, че дублираш техните теми, а и не искам тази да се превърне в място за разправии и нападки. АКо смяташ, че нещо полезно споделяш и ще помогне добре, нямам нищо против, но оправи заглавието.
Това не е тема за дискусии, просто обявявам филма, който се подготвяше от месеци. Пловдивското сдружение на майки с деца-аутисти се казва "Деца-индиго", те вярват, че децата им са такива;  във филма широко се застъпва същата идея, затова пуснах филма точно тук.

# 7
  • Мнения: 3 504
Хайде и аз да се включа,

Ludmil , ти от къде взе този репортаж???, свалих си и филма, но не съм го изгледала.

 Относно репортажа, питам защото аз съм един от участниците, качила съм си го на уеб страницата, Явно от там си го дръпнал, но си го качил в твоя сайт  Sunglasses, а можеше да дадеш линк към сайта на децата индиго в БГ - ПлоВДИВ Confused Записът ми е даден от телевизията.
Crossing Arms поясни ми... Thinking

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 00:05 от Rossoneri

# 8
  • Мнения: 1 161
Хайде и аз да се включа,

Ludmil , ти от къде взе този репортаж???, свалих си и филма, но не съм го изгледала.

 Относно репортажа, питам защото аз съм един от участниците, качила съм си го на уеб страницата, Явно от там си го дръпнал, но си го качил в твоя сайт  Sunglasses, а можеше да дадеш линк към сайта на децата индиго в БГ - ПлоВДИВ Confused Записът ми е даден от телевизията.
Crossing Arms поясни ми... Thinking
на репортажа се натъкнах на Google video търсейки "indigo bulgaria" в търсачката. А кой го е качил там не знам. По времето, когато го дръпнах нямаше сайт на пловдивското сдружение, търсих на Google.

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 22:33 от Ludmil

# 9
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
взел си го от моята страница в youtube
ама ти маи нямаш никакви доказателства за това което пишеш ами са само предположения

# 10
  • Мнения: 199
Привет на всички и специални поздрави и прегръдки на Rossoneri,на всички майки от Пловдив Hug newsm51 smile3501Ще направя необходимото и утре ще гледам филма за да разбера какво е това което ви изнервя newsm78 ooooh!,но моля ви не се сърдете.Имах щастието да срещна приятелка в този форум, и как да ви кажа това е чудесно място за сродни души каквито сме ние.Все някой от нас каже и напише нещо което ще ни бъде полезно нали Peace Laughing

# 11
  • Мнения: 1 434
Благодаря за филма на Людмил а какви са  възможностите    да   се  направят субтитри  и за  филма на ББС   за АДХД ?  Hug  bouquet

Horizon: Living With ADHD- 2005 god


PBS Special - Headstrong: Inside the Hidden World of Dyslexia and ADHD (2007.HDTV.SoS)

http://www.mininova.org/tor/781747

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 15:55 от Bluevelvet

# 12
  • Мнения: 1 161
Благодаря за филма на Людмил а какви са  възможностите    да   се  направят субтитри  и за  филма на ББС   за АДХД ?  Hug  bouquet

Horizon: Living With ADHD- 2005 god


PBS Special - Headstrong: Inside the Hidden World of Dyslexia and ADHD (2007.HDTV.SoS)

http://www.mininova.org/tor/781747
Може, разбира се. Въпрос на време е всичко...  По принцип един добър превод е повече от седмица работа, този за Децата-Индиго и за филма за кариеса при децата сe влачи от месеци, превеждам по малко нощем. Ако има желаещи да дойдат да поработят в градината и да приготвят зимнината докато превеждам, ще стане.  Wink

Ето първия помагач пристигна Grinning
 

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 01:12 от Ludmil

# 13
  • Мнения: 4 451
И аз благодаря от сърце на Людмил!  bouquet
А помагача в градината е голям сладур! Да ви е жив и здрав! Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 3 504
Людмил, стана ми ясно, светнах се, ще разгледам и другите филмчета, тези дни въобще нямам време, не стигам до нета, дори и на работата...

Общи условия

Активация на акаунт