Отговори
  • Мнения: 146
от известно време гледам всяка сутрин по zone reality филми за раждането......някои жени избират да родят в дома си,под наблюдението на акушерка,НО ми се струва мн странно момента,в които около раждащата жена са се струпали роднини до 9 коляно(така да се каже)които стоят и гледат тъпо мъчещата се родилка Thinking и деца присъстват......то си е нещо нормално да родиш в дома си(не че аз бих го направила)но това с хората(зяпачи-ако мога така да ги нарека)ми е мн  Sick
аз лично исках приятеля ми да присъства на раждането,но после се отказахме.....
честно да ви кажа не исках никои в тоя момент  newsm78 мн странно чувство(даже и майка ми,която е акушерка не исках да присъства)просто не исках никои познат около мен.

вие как бяхте в това отношение?имаше ли някои близък около вас

# 1
  • София
  • Мнения: 2 296
Единствения близък беше акушерката Laughing
Аз не бих родила вкъщи,камо ли пък цялата рода да ме зяпа Naughty

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не, никой близък не беше до мен в този момент, а и самата аз не исках. Раждането на сина ми беше миг, който исках да си го изживея сама, колкото и егоистично да звучи. Не бих изтърпяла излишната суетня на роднини около мен. Не виждам с какво биха ми помогнали да се чувствам по-комфортно.

# 3
  • Мнения: 1 900
По тази тема може много да се пише много, но според мен всичко около нея е свързано най-вече с разбиранията  и нагласата както вътре в семейството така и като цяло на обществото в което живеем.  Peace
Та така много неща които на запад и по принцип в другите страни и народи се приемат за нормални у нас не се, от друга страна и на тях доста наши практики и практики им се струват странни.
Иначе лично аз не бих раждала в присъствието на детето си, но с радост бих споделила този момент със съпруга или други най-близки за мен хора. На раждането ми освен АГ специалиста, акушерката и бол. персонал присъстваше моя позната, която се занимава с това и има подготовка за да ми  е от помощ. Общо взето нещо като дулата на запад. Peace

# 4
  • Мнения: 3 621
Докато бях бременна често си задавах въпроса искам ли мъжа ми да присъства на раждането, в един момент реших че искам , но в Бургас не се предлага тази екстра
така или иначе точно в този момент бих допуснала само него до себе си

# 5
  • Мнения: 2 950
На първото раждане беше сестра ми, на второто - съпругът ми. Това със зяпачите, според мен, е доста гадно. Но пък, в крайна сметка, ако родилката се чувства по-добре, защо не... newsm78

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Хората си имат различни разбирания.Възпитават се по различен начин.Защо трябва да се пускат подобни теми, с цел критика към тях?Така са решили, така да раждат.Нас никой не хи е хванал за гушата и не ни кара да раждаме вкъщи в присъствието на родата, нали?

   Аз не бих го направила и не го приемам за нормално.Но нека всеки има правото на избор без да го критикуваме.

# 7
  • Мнения: 1 479
Нямах нужда и никой не ми е"светил"по време на раждане NaughtyНай-близките ме виждаха 3-4часа след това сьбитие.Мерси от такьв "сеир"за околните ooooh!

# 8
  • Мнения: 146

  Хората си имат различни разбирания.Възпитават се по различен начин.Защо трябва да се пускат подобни теми, с цел критика към тях?Така са решили, така да раждат.Нас никой не хи е хванал за гушата и не ни кара да раждаме вкъщи в присъствието на родата, нали?

   Аз не бих го направила и не го приемам за нормално.Но нека всеки има правото на избор без да го критикуваме.
разбирасе!така е1всеки има право сам да решава за себе си Peace кои критикува-просто изразявам мнение....на мен не ми се вижда мн добра тая идея.....

# 9
  • Мнения: 14 133
Всеки решава сам за себи си- за едни е нормално, за други не.  newsm78
Свят шарен, хора различни.  Joy
При мен нямаше близък на раждането. Не бих и пожелала, ако имах възможност.   Naughty Едва ли е най-приятната гледка за друг човек.  Thinking

# 10
  • Мнения: 770
Не бих раждала вкъщи, нито в присъствието на роднини.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Ние, макар да бяхме планирали секциото, не казахме на никой, дори на родителите си и отидохме сами с таткото в болницата. Съобщихме им след това. А татито докторът в последния момент го разубеди да влиза, за да не се налага екип и за него  Wink

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз също не родих пред роднини, нито пред мъжа ми.Ако имаме второ пак така.Не искам никой да ме вижда в състоянието което бях (въпреки че имах сравнително леко раждане).И после всеки път като заговорим за раждане да си спомнят изкривената ми физиономия  Mr. Green Не мерси  Naughty

# 13
  • Мнения: 1 428
Точно в този момент не исках никой до себе си.

# 14
  • Мнения: 9 973
аз и на никой не казах,че отивам да раждам,чак после разбраха-като родих Laughing

Общи условия

Активация на акаунт