Торнадо по Черноморието?

  • 9 597
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Тази вечер, по новините на една от телевизиите казаха, че се очаква торнадо по Българското Черноморие, което щяло да нанесе доста щети!  #Crazy
Предлагам, ако някоя/й знае нещо повече по въпроса - да пише тук, и когато някоя/й научи нещо ново за този катаклизъм  да го споделя (пак тук), за да можем да сме своевременно предупредени всички четящи в този форум,  дори и тези които сме на работа в момента и няма как да следим горещите новини по телевизията!

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 23:29 от Фиатаджия

# 1
  • Мнения: 107
Дано и това да се окаже поредното необосновано предсказание като това за земетресението.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Авторът, да не ни погнат после сайта за предизвикано торнадо... Много ще им дойде на Мамм и Татт...

# 3
  • Мнения: 152
Авторът, да не ни погнат после сайта за предизвикано торнадо... Много ще им дойде на Мамм и Татт...
...да погват Нова ТВ - от там излезе новината! Peace

# 4
  • Мнения: 2 759
                        Това не е ли сравнително често явление в Черно море  newsm78? Мисля, че почти всяко лято се случва, но може и да го бъркам с нещо друго...

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, знам, виждам го, идва откъм Дружба и е почернило небето и на боба вчера така показваше.

Не вярвам. Не вярвам откак след единствената буря прогнозираха три месеца всякакви катаклизми. От един месец прогнозират жеги, а днес е, горе-долу първата. Не вярвам.
Ако се появи, официално в тази тема ще си посипя главата с пепел.

Портокалово момиче, да не бъркаш шквал с торнадо?

# 6
  • Мнения: 738
Дано не е истина Praynig

# 7
  • Мнения: 152
Дано, но на мен ми прозвуча доста сериозно...

# 8
  • Мнения: 2 759
...Портокалово момиче, да не бъркаш шквал с торнадо?...
                    Ами не знам... Сега поразцъках нета, и май не бъркам... Просто нашите са по-мънички... Инфото е предимно за североизточна България - Русе, Разград, Варна... Последно миналия месец е имало около Разград - така пише, и е било доста кофти.. Ама Вълчо да каже вярно ли е, че аз на пресата много-много не вярвам...

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За да няма паника и стрес, моля:


Торнадото (смерчът) е едно от най-внушителните и мощни явления в природата. Скоростта му достига до 480-520км/ч. За секунди се превръща в разрушетелна стихия, която сама определя пътя си. Опасната фуния може да се появи навсякъде по света, където топлите влажни ветрове минават над континенталната суша. Торнадото се формира от 1-та от общо 6 суперклетки, които се обарзуват от 1000 гръмотевични бури където студения и влажен въздух се сблъсква с топъл и сух идващ от юг, торнадото се заражда там където е зоната между завихрянето на течението и силната градушка известна още като "мечата клетка". Обикновенно торнадото се движи на изток. При поява на торнадо небето е тъмно зелено, чува се ръмжене; звукът издаван от торнадо е с голяма честотна амплитуда. Сезонът на торнадата е месец май - това е най-наситения месец(пример:броят на опустошителните бури в Централните равнини на Северна Америка е ненадминат - над 1000 годишно), но торнадо е възможно да се появи и през месеците: април, юни и август. Градушката придружаваща торнадото е от замръзени прашинки, достигащи размерите на топка за голф. Градушка се образува когато се засмукват дъждовни капки, които се охлаждат в облака и като достигнат определена големина падат, тъй като облакът не може да ги носи. Съществува още един вид торнадо - МОРСКО ТОРНАДО(циклон) - цветът му е бял. Разликата между торнатото и циклонът е, че циклонът не може да вдига предмети, но може да се появи силна градушка. Начините на засмуване са два. Торнадото засмуква големи предмети като: коли, трактори и др. като ги захвърля на разстояние до 60 метра, а понякога засмуква и по-леки-като:снимки, чекови книжки, рецепти и др. които захвърля на разстояние до 360км. Митът за отворените прозорци и врати вече е опроверган, тъй като когато те са отворени торнадото по-бързо разрушава къщите.


От тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%BE

ПРоверявайте информацията, с която ни заливат преди да повярвате в нея.

# 10
  • Мнения: 310
                       Това не е ли сравнително често явление в Черно море  newsm78? Мисля, че почти всяко лято се случва, но може и да го бъркам с нещо друго...
Да, госпожата  която съобщи за торнадото беше някакъв научен сътрудник. Обясни, че било често явление, но дсега се развивало във въртрешността на морето и за това на брега не се е усещало силно или почти не се е усещало. Сега обаче , обясни, че ще бъде към брега, като каза че очакват разрушения и допускат да има жертви. Щяло скоро да е, наблюденията им това сочели. Каза също,че се опасяват че никой не е подготвен за такова нещо.
В интерес на истината и на мен ми стана тревожно като го чух, пък хем съм Тома Неверни.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BB
Шквал (от на английски: squall) е силен порив на вятър, опасен за плавателните съдове с внезапността, особенно от страна, противоположна на посоката на вятъра.

Скоростта на вятъра при шквал може да превиши 20-30 метра/секунда.

Появява се в Черно море, което е плитко и бла-бла, при смяна на вятъра (следобед като объща бриза), температурни разлики,... прави къса, насечена вълна (тука малко не съм уверена каква точно вълна прави), ама е гадна. Не мога да го обясня, щото не ми е специалност.

# 12
  • Мнения: 2 759
                        Охооооо, това с чековите книжки и аз го мога  Blush.
                        Shapokliak, за съвсем същото говоря. Виждала съм в далечината (в морето), но не е излизало на сушата. Виждала съм снимано с телефони, а след това дават клипчетата в новините. Морско торнадо (според постинга по-горе) не съм виждала да излиза на сушата, нито отблизо.
                         Франзела да, не бъркам със шквал. Не знаех какво е, но сега разбрах, и не е такова  Peace.

# 13
  • Мнения: 6 155
Съществува още един вид торнадо - МОРСКО ТОРНАДО(циклон) - цветът му е бял. Разликата между торнатото и циклонът е, че циклонът не може да вдига предмети, но може да се появи силна градушка. Начините на засмуване са два. Торнадото засмуква големи предмети като: коли, трактори и др. като ги захвърля на разстояние до 60 метра, а понякога засмуква и по-леки-като:снимки, чекови книжки, рецепти и др. които захвърля на разстояние до 360км. Митът за отворените прозорци и врати вече е опроверган, тъй като когато те са отворени торнадото по-бързо разрушава къщите.


Морско торнадо съм виждала веднъж. Бяха три , но навътре в морето. Страшничко е.

Дано информацията от ТВ да не е вярна  Confused

# 14
  • Мнения: 2 759
                    Торнадо отнесе покриви в Разградско - това е било преди месец.

Общи условия

Активация на акаунт