Вдигане само за едната рька?

  • 3 607
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 049
Здравейте майчета,

искам да се допитам до вашето мнение. Вчера мъжът ми вдигна дъщеря ни (на 2 г.) само за едната ръка нагоре и това доста ме притесни. Обясних му да я хваща за двете ръце, за да не й направи нещо. Той обаче смята, че прекалено се притеснявам, тя вече не е малка и не е проблем да я вдига понякога за едната ръка. Не става въпрос за въртене или люляне, просто за вдигане нагоре за да я вземе. Ще се радвам да споделите повече опит, имам ли основание да се притеснявам или не. Ще му покажа и на него темата, че нямам никакво желание да споря затова #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е на 1,2 г. понякога като падне и аз я вдигам за едната ръчичка, ката че мисля че не трябва да се притесняваш.  Peace

# 2
  • Мнения: 770
Според мен е добре да се избягват подобни упражнения!

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
В ... хм, не помня, някоя от отчетните теми (май че на тези, на които предстои раждане юли?  newsm78 ) пишеше за един тати, който по този начин повредил ръчичката (не си спомням, счупване ли беше, изкълчване ли?) на "голямото" бебе - на подобна възраст.

# 4
  • Мнения: 73
То4но на тази възраст и малко по_голяма ,познат два пъти вади ръ4и4ката от рамото на детето си.От рязко дърпане за едната ръ4и4ка.Мъжа ти ако не я дърпа няма стра6но.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Според мен е добре да се избягват подобни упражнения!

 Peace дори и за двете ръце според мен. Майка ми е с вадена ръка като малка, докато са я вдигали така и си има доста проблеми в по-напреднала възраст. Предпочитам да се наведа, за да си взема детето колкото и да ме боли кръста  Crazy

# 6
  • Мнения: 183
И на Ели така веднъж й извадихме ръката, и то , я вдигнахме за двете ръце едновременно.
Ако се съмняваш, че може да е извадена, й подай нещо за ядене в дръпнатата ръчичка и виж дали може спокойно да го поднесе към устата си.

# 7
  • Мнения: 8 999
Има риск за луксация на раменната става. Но не е задължително да се случи. Но пък ако се случи, мъжът ти ще запомни завинаги писъците на детето, заради невероятната болка.

# 8
  • Мнения: 236
Виж тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203372.280 , там току що прочетох за как едни родители си водили детето в Пирогов след вдигане за едната ръчичка. И хирургът ги е предупредил, че дете никога не се вдига дори и за двете ръце, а през кръста. Темата се казва "мила моя мамо, понякога за мен си зло голямо".
Лично мое мнение - избягвайте да вдигате детето за една ръка, защото ИМА реална опасност да й извадите ръчичката от ставата

# 9
  • София
  • Мнения: 2 875
Здравей,

]
Денис е на 2г и един месец.колкото вас. Голяма диване е и е жилав Wink Сто пъти съм казвала на мъжа ми за това как лесно се чурят и вадят ръце на децата и съм му разказвала случки. Ама кой да те слуша.
Качвахме се по стълбите и той носеше покупки в едната ръка и държеше за ръчичка Дени. Изведнъж Дени се излигави и му увисна на ръката-все едно го мързи. Мъжа ми го вдигна за ръката и певвввв #Crazy И айде в Пирогов. Пукнат лакят Rolling Eyes 12 дни с гипс.

Децата не осъзнават как да се пазят и като се отпуснат тежестта пада изцяло върху костта и тя не може да издържи.
Дано нашата случка ви помогне да избегнете бъдещо посещение в Пирогов Hug
Пазете си детето. Травмите остават за цял живот Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 02:03 от ketito

# 10
  • Мнения: 2 197
Няма проблем ако е просто вдигане без резки движения. Ставите са предвидени да издържат теглото на тялото. Като увиснеш някъде на какво се държиш - нали на ръцете. Желателно е обаче да се хващат и двете ръце, просто защото тогава теглото се разпределя по-равномерно. Не вярвам обаче някой непрекъснато да си вдига детето за едната ръка, просто както се случи. А извадени и изкълчени ръце могат да се получат и докато го водиш за ръка, без изобщо да го вдигнеш.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Дария беше на около година и половина, когато приятелката ми я дръпна за ръчичката, за да не падне (не я вдигна) и резултатът беше посещение в спешния кабинет за разместване в лакътя. Плачът и страхът, които преживях тогава не искам да си ги спомням.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 713
Според мен е добре детето да се вдига за двете ръце.
макар, че и това крие рискове при малките деца. На мен 2 пъти са ми вадили ръцете от раменете като малка. Но за щастие (мое) само майка ми помни болката ми.

# 13
  • Мнения: 315
Когато бях в детската градина, като малка, си спомням, че едно друго дете ми изкълчи ръката, когато се опита да ме повдигне от земята, като ме дръпна за едната ръка. Аз си лежах долу и просто си играехме. Ръката ме заболя ужасно. После майка ме води при един човек, който ми я намести. Пак малко по-голяма си счупих пръста при игра с друго дете - опитах се да го хвана, докато се гонехме и си извъртях пръста в дрехите му. Тези травми стават много лесно, затова се пазете. Hug

# 14
  • Мнения: 3 478
Аз също знам че вдигането за една ръка не е желателно. Не винаги води до последствия, но ако стане нещо е винаги неприятно. Аз лично вдигам за една ръка ако се е спънала докато я водя, но иначе не бих си позволила да я вдигам на високо.

Общи условия

Активация на акаунт