Пресни череши и колики

  • 1 082
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте, момичета!
Вчера дадох на бебка за първи път пресни череши. Изяде 4 броя и за още питаше Grinning. Да, ама после цяла нощ се мята от колики. Тя и без това се буди на всеки час, но този път надмина себе си Shocked.
Та въпроса ми е: това нормална реакция ли е? Колко време да чакам, преди да и предложа отново?
Благодаря ви предварително за отговорите  bouquet!

# 1
  • Мнения: 3 927
Ти как ги даде? Нарязани на парченца или пасирани? Може люспата да е проблема.....
Моята бебка е по-голяма наистина, яде ги нарязани на третинки, още първия път дадох около 15 череши обаче й няма нищо. Дори очаквах да се подриска, а тя взе че се запече Shocked
Бих изчакала 2-3 дни. Чреши ще има още дълго време.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Нарязах ги на парченца, тя си ги дъвчеше. После имаше едно малко по-рядко изхождане. Аз гледах дали няма да видя черешки в памперса  Embarassed, както една мама тук беше споделила, ама нямаше - преработило ги е стомахчето. Ама явно зор е видяло newsm78.

# 3
  • Мнения: 3 927
Нищо, ще му мине Simple Smile
А при мен имаше черешки....значи недостатъчна обработка Wink

# 4
Нашата педиатърка каза, че череши не се дават до една годинка. Можело но само ако са бели и то много малко. Няколко пъти ми повтори да не й давам.

# 5
  • Мнения: 6 243
Често пъти черешите имат газообразуващо действие - оттук и коликите. Щом не ви понасят, просто този сезон не й давай повече - вече има и други сезонни плодове - сливи например. А за догодина пак ще й предложиш, вече ще сте по-големи и няма да имате проблеми  Grinning
(моята дъщеря категорично отказва черешите, но имам предвид коментарите на други мами по въпроса)

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Оооох, ама аз съм забравила да споделя  smile3538 smile3538 smile3538. Вече ядем черешките обелени и нямаме проблеми. Мнооого пипкава работа, ама нали е за принцесата...
Тането, благодаря ти за идеята, че в люспата може да е проблемът  bouquet!

Последна редакция: сб, 02 юли 2005, 10:09 от Sunny bunny

# 7
  • Мнения: 2 807
Да, и аз за люспата исках да ти кажа  Wink
А за пипкавата работа - използай преса за чесън, става много бързо и люспите си остават в пресата.

Да ви е сладко!

Общи условия

Активация на акаунт