Документи по охрана на труда и ЗБУТ

  • 11 932
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Момичета, не зная за тук ли е темата, но да попитам има ли мами, които могат да ми помогнат.
Когато ходех на работа се занимавах и с това и в служебния компютър имам доста файлове по въпроса, но в момента се местят в ново помещение, компютрите са разскачани и нищо не мога да си взема в близките 2 седмици. Имам документите на хартиен носител, но това означава няколко дни набиране, а обещах на едни приятели да им помогна за тяхната фирма. Уж търсих в Гугъла, но не си намерих сламки за ВТР, ГУТ, и всякакви други.
Моля, някоя мама ако има такива сламки или линкове, да ми прати, че да си спестя малко време.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 520
Ето тук ще намериш някои неща, които могат да ти свършат работа. Нали под З(З)БУТ имаш предвид Закон за здравословните и безопасни условия на труд? Wink Че за друга подобна абревиатура не се сещам. Припомни си също дали случайно не си архивирала някои документи на дискети и дискове, за да не ти се налага да губиш време като ги набираш отначало.

http://git.mlsp.government.bg/

# 2
  • Мнения: 1 168
Мерси!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Ако не са ти спешни след една седмица се връщам от командировка и ще ти пратя каквото имам  Hug

# 4
  • Мнения: 1 168
mari6a77, благодаря. Аз ги приготвям малко по малко, но сигурно няма да съм довършила всичко, така че най-вероятно ще ми свършат работа!

# 5
  • Мнения: X
Момичета, и на мене ми трябват тия документи, така че се записвам Hug

# 6
  • Мнения: 1 168
Облаче, като ги набера, ще ти изпратя! Спешни ли са ти много?

# 7
  • Мнения: 25 568
Не знам какви сламки търсите, но разполагам със ЗЗБУТ, КТ, а също и:
НАРЕДБА № 7 от 15.08.2005 г. за минималните изисквания за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд при работа с видеодисплеи
НАРЕДБА за задължително застраховане на работниците и служителите за риска "трудова злополука"
НАРЕДБА № 7 от 23.09.1999 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд на работните места и при използване на работното оборудване
НАРЕДБА № 5 ОТ 20 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА ЗДРАВОСЛОВНИ И БЕЗОПАСНИ УСЛОВИЯ НА ТРУД НА РАБОТНИЦИТЕ ПО СРОЧНО ТРУДОВО ПРАВООТНОШЕНИЕ ИЛИ ВРЕМЕННО ТРУДОВО ПРАВООТНОШЕНИЕ
НАРЕДБА № 5 ОТ 20 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА ЗДРАВОСЛОВНИ И БЕЗОПАСНИ УСЛОВИЯ НА ТРУД НА РАБОТНИЦИТЕ ПО СРОЧНО ТРУДОВО ПРАВООТНОШЕНИЕ ИЛИ ВРЕМЕННО ТРУДОВО ПРАВООТНОШЕНИЕ
НАРЕДБА № 3 ОТ 14 МАЙ 1996 Г. ЗА ИНСТРУКТАЖА НА РАБОТНИЦИТЕ И СЛУЖИТЕЛИТЕ ПО БЕЗОПАСНОСТ, ХИГИЕНА НА ТРУДА И ПРОТИВОПОЖАРНА ОХРАНА
НАРЕДБА № 5 от 11.05.1999 г. за реда, начина и периодичността на извършване на оценка на риска
НАРЕДБА № 4 от 2.08.1995 г. за знаците и сигналите за безопасност на труда и противопожарна охрана
НАРЕДБА № 3 от 19.04.2001 г. за минималните изисквания за безопасност и опазване на здравето на работещите при използване на лични предпазни средства на работното място
НАРЕДБА № 15 от 31.05.1999 г. за условията, реда и изискванията за разработване и въвеждане на физиологични режими на труд и почивка по време на работа

Ако някой се интересува, да ми даде мейл на ЛС да му ги пратя.

# 8
  • Мнения: X
Благодаря Ви, Как' Сийка и irina_vas!!
Оказа се в последния момент, че няма да ми трябват точно те, а някакви наредби, които са писани специално за сградата ни, дето е офиса!! Аз ги набрах от напечатаните копия.
Благодаря още веднъж и дано темата да е била полезна на някой друг!
  bouquet
Приятно следработно време!!!

Общи условия

Активация на акаунт