Какво обезболяващо?

  • 6 854
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
Получих бъбречна криза и се чудя какво бих могла да пия за болката? Вие какво пиете като се налага?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нурофен от силния, а ако е много нетърпимо - аулин (но или едното, или другото - не е добре двете едно след друго, защото са от една и съща група и ще се получи голямо натоварване на организма). Но е добре да идеш да те погледне лекар все пак.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай с лекар Peace

# 3
  • Мнения: 5 401
Милата, съчувствам ти!  Confused Знам какво е!  Hug Надявам се да ти се размине бързичко.

На мен ми се случи това преди да забременея и ми биха инжекция - коктейл от спазмалгон + но шпа + още нещо, но болката само временно утихна. Когато тръгнат да излизат камъчета или песъчинки, е най-тежко. Задължително отиди на УЗ да се види какво е положението!  Peace

# 4
  • Мнения: 236
А кърмиш ли още? Ако да - посъветвай се с лекар. Доколкото аз знам единствено парацетамола не пречи при кърмене, другите лекарства не се препоръчват при кърмене, така че май е най-хубаво да се консултираш с лекар

# 5
  • Мнения: 394
Аз ходих на лекар още вчера, ама ми предписа само но шпа заради кърменето, а то от карай време не ми действа, та затова реших да питам и вас. Благодаря ви за отговорите.
Значи бих могла да пия аулин и да си кърмя малката? Че вчера пих и не й давах да суче до вечерта и падна голям рев. Тъпо ми е, че вече втори ден не мога да й  обърна внимание.

# 6
  • Мнения: 108
Аз бих избягвала Аулина ( всичко съдържащо Nimesulide). В последните години поради хепатотоксичност и други нежелани ефекти са ограничили показанията му до постоперативна болка и болка, водеща до осакатяване.

# 7
  • Мнения: 835
Това с Аулина и кърменето мисля, че не се вмества.Аулина минава през кърмата.За но-шпо става, няма проблем.Много кофти ситуация. newsm78
Бих те посъветвала да се изследваш и да видиш дали са песъчинки, или камък и дали са тръгнали, изобщо какво е положението.Ако трябва да ти пуснат един коктейл на система, да се изцедиш кърмата и тока хем ще ти олекне, хем няма да го мислиш к,во да правиш.
Стискам ти палци - знам, че е супер гадно.

# 8
  • Мнения: 394
Консултирах се пак с док и той ми каза да пия Диклофенак дуо - преминавал съвсем малко в кърмата и в справочника на Миленков (педиатър във ВМИ, има и аптека) бил даден като одобрен за приемане при кърмене. Помогна ми много. Може да е полезно да се знае. Все пак, обаче, моето кърмаче е на година и половина, ако беше по-малка мисля, че не бих пила така смело лекарства.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз бих избягвала Аулина ( всичко съдържащо Nimesulide). В последните години поради хепатотоксичност и други нежелани ефекти са ограничили показанията му до постоперативна болка и болка, водеща до осакатяване.
Факт - както е факт и че е добре навлязъл на пазара и народа си го ползва твърде често, включително за менструални болки (което за мен е безумно, предвид какъв избор има на други далеч по-малко вредни) и за главоболие, което (изключвам истинска мигрена) е още по-безумно. А предвид как боли при бъбречна криза, еднократно може да се преживее, докато се стигне до лекар и се назначи нещо според ситуацията.
Мармашотка - почти всички лекарства преминават в кърмата в едно или друго количество, а парацетамолът примерно в доста големичко, което не пречи да е най-предпочитаното и препоръчвано средство за обезболяване при кърмачки Wink Въпросът е доколко това, което преминава, ще се отрази на бебето.
Мелания, бързо да минава Hug

Общи условия

Активация на акаунт