Моля Помогнете Счупен Преден 2-ри Зъб

  • 7 881
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, миналата седмица ми се счупиха 2 зъба, но имам въпрос към този отпред!
Преди година и половина поради кариес ми се отчупи малко парче между 1ви и 2ри последва дълбок кариес и умъртвяване!
До онзи ден аз живеех с мисълта че този зъб се държи на малко парче само (другото е пломба) и момента при едно ядене на рождения ми ден настъпи!
ходих почистиха и ми запълниха каналите и всичко на скенера показвало добре!
Въпроса ми е доктора каза че ще ми изгради пънче на което ще ми сложи метало-керамична коронка! това пънче незначи навиване на метален имплант в коста при положение, че корена ми си стой ?защото много ме е страх от това да ми навият нещо метално....инфекции,болки...

http://7ygsd.hit.bg/zyb1.JPG
и другият ми въпрос е кое според вас е по-добре да си сложа (и кажете цени г/д) Метало-керамика или Циркониева коронка така ги нарече той? или нещо други?

# 1
  • Мнения: 122
Здравей! Като ученичка при падане си счупих преден зъб. Зъболекарят ми постави коронка, но недостатъкът е че на година, година и нещо трябваше да я сменям защото потъмняваше, започваше да се рони, изтъняваше, с една дума нестъбилна работа. Имам и два случая при които коронките падаха и трябваше естествено наново да ми слагат. След като родих сина си си слажих металокерамика и вече девет години не е мръднала. Сложиха ми я с упойка естествено, не мога да те лъжа, че нищо не усещах, слагането не е приятно, с упойката болка почти нямаше, но като излезеш от нея те наболява. Но всичко в рамките на нормалното. Та от всичко изписано до тук искам да те посъветвам, че според мен металокерамиката е по-добрият вариянт. Успех!

# 2
  • Мнения: 44
castell,поставянето на имплант е много по-скъпо и по-сложно отколкото един обикновен щифт.при слагането на щифт  болка няма,доктора ще ти изгради зъба и ще сложи отгоре корона.По въпроса за короната,въпроса е колко пари можеш да отделиш?Има обикновени корони-пластмасови-около 60 лв. и различни метало керамични(циркониевите са също  такива ,но с повече екстри).Цените варират от 150-250-300 взависимост от града,кабинета и специалиста.Един съвет от мен-не си слагай бленд корона -пластмасова-естетиката е незадоволителна и с времето потъмнява.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 273
Поставянето на пънче и имплантант са различни неща. Имплантантът е цял зъб и процедурата е скъпа. Избери си да ти направи коронка от металокерамика. Ще ти излезе към 120 лв. ориентировъчно и няма да потъмнее с годините.

# 4
Благодаря за бързата реакция от ваша страна!

Притесненията ми са относно това че метало-керамиката както чета (и се сещам че съм виждал хора) в основата до венеца се получава потъмнения и в моя случай при всяко усмихване ще се вижда това потъмнения, а й чета че тази метало-керамична коронка с времето изтърквала срещуположния зъб!
Ако приемем че парите не са проблем кое ще ми препоръчайте метало-керамична коронка или Циркониева коронка?
а и циркониевата имали ли някакви лоши странични ефекти.

Благодаря ви много предварително и ще кача снимки като намеря решение на проблема си!

Общи условия

Активация на акаунт