Бързо помагайте с рецепта за салата

  • 19 941
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
как се прави салата с макарони или ориз?

Последна редакция: сб, 04 юни 2005, 18:45 от Erica

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Ето тук има салати с кус-кус:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17639.0

А иначе пусни в търасчката на "салата" и ще ти излязат доста теми. Има и с ориз или макарони ето тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1472.0

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз правя макаронена салата така:
250гр. дребни макарони
една консерва риба тон
5с.л. майонеза
сол
Сварявам макароните,оцеждам водата и ги оставям да изстинат.Тона го намачквам с вилица и го слагам при макароните.Добавям майонезата и солта и разбърквам хубаво.

# 3
  • Мнения: 7 803
мерси моми4ета

# 4
  • In transit
  • Мнения: 11 701
Аз я правя с дребни макарони, или с кускус, слгам пушено месо, гъбки, царевица, кисели краставички, грах, яйца, майонеза 2/3 и 1/2 кисело мляко, малко горчица, сол и черен пипер.

# 5
  • Мнения: 3 743
Аз я правя като руската салата, но вместо картофи слагам макарони.

# 6
  • Мнения: 529
Мога да предложа и морски вариант - с рулца от раци, ако обичаш разбира се.
Дребни макарони, ролца, царевица и грах, може и прясна краставица ако искаш. Вного е важно при тези салати да спазваш принципа цветово да е красиво. Объркваш с маьонеза и кисело мляко (за да не е много тежко) и смачкваш не повече от една скилитка чесън за аромат, но да загатва малко.
Изобщо пълна свобода на действие

# 7
  • Мнения: 4 358
Аз правя салата само от сварени макарони, обикновена майонеза, кисели краставички и черен пипер. Много я обичаме тази салата, особено аз  Embarassed
Чудесна е за гарнитура, ако ти е малко основното, защото много засища.

# 8
  • Мнения: 3 926
Аз правя салата само от сварени макарони, обикновена майонеза, кисели краставички и черен пипер. Много я обичаме тази салата, особено аз  Embarassed
Чудесна е за гарнитура, ако ти е малко основното, защото много засища.
И чесън, и чесън Grinning Всичко друго е въпрос на вкус. Но когато за пръв път ядох такава салата беше направена точно по гореописания начин + чесън. Изядох почти цялата купа Embarassed

# 9
Обикновено вместо макаро използувам фисули (цветна юфка) в различни разновидности като форма предварително сварена, т.е. като заври веднага изключвам котлона, защото иначе ще стане на нишесте. В нея слагам рендосан джинджър съвсем малако, кисели краставички, някакво пушено месо или колбас, нарязани на дребно, майонеза, горчица, черен пипер и още каквото се сетите от хладилника, което е годно и изостанало. Много носи на ракийка.
Ако ли пък юфката е сварена и я сложите в голямо сито да се отцеди водата и след това в хладинкика, то след около половин час ще получите юфка във вид на торта,която може да отрежете на два или три пласта. Помежду им сложете каквото решите и най отгоре залейте с майонезен сос и украсете. Този варианат става за предястие.

# 10
  • Мнения: 2 534
Много свежа и сочна става , когато и се добави и пресин домат , нарязан много наситно .

# 11
В съда,в който ще се поднася салатата най-отдолу слагам нарязана зелена салата (може и китайско зеле). Отгоре редя нарязани на кръгове или полумесеци домати, върху тях натрошено сирене, рендосан чесън (може и с преса) и ръся обилно сух босиляк. Става страхотно пикантна. Залива се само с растителна мазнина.

# 12
  • Мнения: 2 550
Аз правя следната салата с макарони.
Взимам макарони -  цветни и спираловидни.
кисели кластавички
морков
шунка
майонеза (колкото поеме, но да не е много мазно)

Става много вкусно, малко рпилича на руска салата, но с макарони.

# 13
  • Мнения: 6 243
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63437.0
В тази тема писах как я правя аз.

# 14
  • Мнения: 25
 Grinning Страхотни рецепти ще се възползвам със сигурност!!!:D

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 09:30 от elfche

Общи условия

Активация на акаунт