как варира нормалната температура?

  • 1 362
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
смятате ли, че 37 е нормална температура?Четох из нета , че дори до 37, 2 е такава?Моята варира от 36,8 до 37- 37,1 в различните части на денонощието за това ви питам

# 1
  • Мнения: 239
Зависи къде и с какъв термометър се мери. В ухото е нормално да е 36,5 -37,5, в ануса  също е нормално да е е с 0,5 градуса по-висока. Под мишниците нормалната е 37,0. Но не бих се притеснила, ако постоянно ми е 37,1. Температурата при различните хора е различна и това не е признак на заболяване.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Зависи къде и с какъв термометър се мери. В ухото е нормално да е 36,5 -37,5, в ануса  също е нормално да е е с 0,5 градуса по-висока. Под мишниците нормалната е 37,0. Но не бих се притеснила, ако постоянно ми е 37,1. Температурата при различните хора е различна и това не е признак на заболяване.
И аз съм на това мнение,но все пак откога е така?Други оплаквания имаш ли?С лекар консултирала ли си се?

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А кое те накара да си премериш температурата? Лошо ли ти беше или просто така за спорта?
37 е нормална телесна температура. Може и повече да ти се покачи ако примерно спортуваш или в по-топло време. Това обаче не означава, че трябва да психясаш или да почнеш вманиачено да си я мериш през 15 мин.
Може също така да имаш 36,7 и в същото време да си болна. Така че се успокой и не си мери излишно температурата.

# 4
  • Мнения: 1 029
момичета благодаря за отговорите HugНе, нямам оплаквания, но ми направи впечртление , че в жегите Т ми е малко по- висока.
Още веднъж мерси  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт