Тия пусти 200 лв. еднократна помощ

  • 593
  • 3
  •   1
Отговори
Незнам защо, но днес изведнъж се сетих за тях. Искам да ви разкажа и да попитам има ли и друга като мен, която не е могла да ги вземе.
Та значи първото си дете раждам март 2003 година и естествено искам да си ги взема тези 200лв., по това време работи само мъжа ми и  ги искаме от неговата работа. Да, ама не. Трябвало бележка от социалните, че не съм ги взела оттам. Те - ние такава бележка не даваме. Следват няколко месеца разправии, дават я, но от работата му нямали декларации айде търси. Аз все пак спокойна - нали срока за вземането им е 3 години.
Накрая ни завъртя шайбата, наложи се да поживеем в провинцията, абе изобщо. Оказа се, че ще имаме второ бебче и вече става 2004 май, когато Кети се ражда и аз отивам да си взема 400 лв. на куп, но вече от социалните, защото междувременно те са поели това задължение. Хубаво ма те ме посрещат с думите - за второто ще ви дадем, но за първото - не , защото  е минала повече от една година оттогава. Аз - ама нали срока е три години, те - да де, но сега при смяната от Нои към нас е една година ето вижте полчили сме незнам какво си писмо оттам. Накрая си взех само за второто.
Изобщо как мислите, законно ли е положение в наредба да се отменя с някакво писмо и нямам ли въпреки него право на тези пари - така де още не са минали три години от раждането.
На други случвало ли се е или аз съм най-голямата будала  newsm78

# 1
bi trqbwalo da moje6 da si gi vzeme6 6tom togava e bilo 3 godini sroka...pitai v Noi, no az ne sym mnogo naqsno...taq dyrjava e "mana-mani, begi-begi..."

# 2
  • Мнения: 368
И аз мисля че можеш да си ги вземеш - четох някъде за подобен случай, но не се сещам къде. Това е че трябва бягане, разправии и толкова нерви.newsm61
И все пак ти желая успех!
Поздрави  bouquet

# 3
Ох ще взема наистина да се опитам. Най ме е яд, че тогава нищо не направих, но то какво ли не ми беше на главата само аз си знам. Благодаря ви за окуражавенето.

Общи условия

Активация на акаунт