Колко струва една кухня?

  • 23 310
  • 58
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте Simple Smile
Получихме оферта за кухненските шкафове и направо се изумих от цената. Кухня(шкафове) - 8 300 лв, плот и гръб 6 300 лв,  доставка и монтаж 1 200 лв. ,което прави общо 15 800 лв. Да уточня,че става въпрос за много малка кухня. Горен ред шкафове почти няма - 3 позиции, а долу са  около 7-8  позициите (врати и чекмеджета). Или цените са скочили много пъти или просто ни дадоха най - високите суми,които могат да предложат в оферта.
Тези които обзавеждат апартаменти сега,нека да споделят цените на кухните си?

# 1
  • Мнения: 8 999
Пробвай в друга фирма.

# 2
Честно казано изумена съм от цената за доставка и монтаж- ако и 2 дена се занимават с това- все пак 600 лв. за ден работа ми се струва страшно много Shocked Иначе ако материалът, от който е изработена е по-специален може да се окаже по-скъпа кухнята, но  baibibi е права - питай другаде, средните цени са  доста под твоята.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Разбира се,че ще питам в друга фирма,но исках да разбера тази цена как е на фона на другите.

# 4
  • Мнения: 878
лелеее Нади каква е таз цена бе...нашата е от Рилус,голяма е 3 м / 3.50 м и струва без уредите 6600 лв.Това е с включен плот и застен.И е страхотна като качество и вид.
Пробвай другаде,това си е пладнешки обир просто

# 5
  • Мнения: 3 830
Избери друга фирма.

Ето тази има много хубави, качествени и на нормални цени неща:


http://shop.yavor-bg.com/index.php?catid=46

# 6
  • Мнения: 2 768
нади_миши , като пишеш за цена, уточни за какво става дума - какъв е материала на мебелите, плота обикновен ли е или от специален материал, производителя дали е от същия град в който сте вие, или ще пътува 300км и има 2 нощувки до като трае монтажа. Все пак и вашите изисквания бяха да не е нещо евтино.

А цените - да, сменят се почти всяка седмица.
 

# 7
  • Мнения: 6 039
Избери друга фирма.

Ето тази има много хубави, качествени и на нормални цени неща:


http://shop.yavor-bg.com/index.php?catid=46


ама нещата са несравними, аз никога не бих си повъчала кухня от тях

моята кухня е от Рилус, реди 5 години. Пак не мога да правя сравнеие, защото ми окомплектоваха шкафове от една фирма и плот и гърб от друга. Излезе така, че плота и гърба бяха 2 пъти по -скъпи от шкафовете. Просто фирмите са различни и нищо че рилус ги продават, цената е различна. Ако си бях взела шафове и плот и гръб от едната итал. фирма, щях да платя 4000лв, ако бях взела всичко от по-скъпата, щях да платя 10 000 преди 5 години. Този среден вариант се случи заради желанеито ми всичко да е бяло.
Рилус предлагат и евтини и скъпи итал. фирми, така че не сравнявайте така нещата.
има плотове за 100лв линеен метър, има и кориан по 1000 лева. Wink Wink Wink Wink

# 8
  • Мнения: 183
и аз съм на вълна кухня в момента. за сега имам две оферти....не съм доволни нито от проектите, които ми направиха, нито от цената! продължавам обаче упорито да си търся фирма, която да ми направи кухничката.....

мисля че до 5 000 лв за кухня е нормална цена...е зависи и какъв е материала все пак..но за мен това е тавана!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 801
Леле, момичета направо ме хвърлихте в паника  Shocked
Аз мислех, че 20 000 ще ме оправят за цялостно обзавеждане на апартаментче от 50 кв, но май жестоко съм се заблужадавала Sad

# 10
  • Мнения: 6 039
Леле, момичета направо ме хвърлихте в паника  Shocked
Аз мислех, че 20 000 ще ме оправят за цялостно обзавеждане на апартаментче от 50 кв, но май жестоко съм се заблужадавала Sad

нали знаеш, че баба знае и 2 и 200
със сигурност могат ще ти стигнат 2 0 000

# 11
  • Мнения: 144
Мисля че това е УЖАСНО висока цена. Shocked
Ние също ще правим кухня в момента, но нашата, която също ще е малка, ще е до 2000 лева. Като имаш предвид, че не няма да е боклук, е, няма да е и Мартинели, всмисъл маркова, но материалите ще са качествени.

Мисля че можеш да разгледаш в Комо, там доста неща ми харесаха.

# 12
  • Мнения: 3 770
Няма еднозначен отговор на въпроса колко струва една кухня!Зависи от много неща.Но видях ,че си говорите за стряскащи цени.И аз ще ви кажа една такава.Преди два месеца отидох в Рилус за проект за кухня.Магазинът е до нас.Тогава бяхме на етап идеен проект с архитекта за къщата ни и ми се искаше да се ориентирам в размерите на евентуална кухня с остров и по този начин да проектирам съответното помещение достатъчно широко и удобно.Посрещнаха ме любезно в магазина , аз обясних за какво става въпрос , поздравиха ме за това , че съм тръгнала по обратния път за избор на обзавеждане и ми връчиха камара каталози.Гледах вратички и стъкла - така си избрах модела.На другия ден отидох да си взема проекта на лист А4.Информативно попитах колко все пак ще е цената на тази кухня.Отговорът беше : "Това все пак е доста голяма кухня , а и производителят е от най-добрите , така че цената е 35 000 евро без уредите."  #Crazy

Иначе сегашната ми кухня е от дъбов масив.Преди 7 години дойде от Италия заедно с електроуредите и тогава струваше 18 000 $.

# 13
  • Мнения: 395
Кухнята, която поръчах и чакам струва 6700лв. В цената влиза доставката и монтажа. ПДЧ, плоскостите са egger. Гърба и плота (5 см) са също от предложенията на еgger. Кухнята ще е G образна, със следните размери по стени 1/2.74/2.86/2.2. Няма от специалните механизми в ъгловите шкафове, но основните неща ги има - (по здравички за чекмеджетата, за бутилки).
Говоря малко наизуст, защото не е пред мен офертата, но цената е точна. 

# 14
  • Мнения: 2 014
Обикновено е 850 лв. на линеен метър /включва горен и долен ред шкафове/.

Общи условия

Активация на акаунт