Донати / Donuts / Doughnuts

  • 1 701
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 818
Донати / Donuts / Doughnuts



с помоща на Ауро / La cocina de Auro

Продукти:
300 гр. специално брашно за хляб / в Испания-harina de fuerza/
200 гр. нормално брашно
80 гр. захар
5 гр. сол
20 гр. мляко на прах
2 пакетчета суха мая /при мен 2 равни с.лъжици/
230 гр. вода /топла/
1 яйце среден размер /60 гр./
40 гр. свинска мас или маргарин /при мен св.мас/
1 к.л.ванилия
Глазура:3 с.л. пудра захар,лимонов сок и вода

Приготвяне:
❧ Смесваме сухите продукти-брашната,захарта,солта,млякото на прах,сухата мая,ванилията
❧ Прибавяме леко топлата вода и разбитото яйце.Оставяме да ферментира 8 мин.
❧ Идва ред на мазнината.Разбъркваме всичко и месим докато тестото спре да лепне по ръцете и стане еластично и гладко...около 5 мин./добавяме брашно,колкото е необходимо/
❧ Оформяме тестото на топка ,покриваме с кърпа и оставяме на стайна температута да втаса 45 мин.
❧ Разстиламе на намаслена повърхност и разточваме на кора с дебелина 1 см.С формички за донати /аз нямам и използвах чаша и малка капачка/ правим донатите и ги оставяме върху намаслена хартия да втасат още 45 мин./при мен 1 час/
❧ Загряваме олио в дълбок тиган.Намаляме огъня...донатите лесно изгарят...Пържете ги за кратко време от двете страни,докато придобият блед златист цвят.
❧ Изваждаме ги върху абсорбираща хартия и топли ги намазваме с глазура/при мен разбита пудра захар с няколко капки лимон и вода/ Може да ги украсите с разтопен на водна баня шоколад.

Да ви е сладко! Много вкусни са и се изяждат за отрицателно време!


     

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
ММ, чудесно звучат, но какво е това  - спец. брашно за хляб - че не съм много в час?
В БГ как се казва, или коя марка продава такова брашно?

# 2
  • Мнения: 1 818
Jujka,нямам представа как се казва това брашно в България...използвайте финното брашно,което вземате за козунаци.  Peace

# 3
  • Мнения: 22 867
ММ, чудесно звучат, но какво е това  - спец. брашно за хляб - че не съм много в час?
В БГ как се казва, или коя марка продава такова брашно?

Мисля, че ще е подходящо. Картинката е линк към сайта на производителя, може би и някое от другите би свършило работа - има с различни предназначения. Но специално Екстра ми харесва - използвам го за кексове и сладкиши.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 17:01 от labrex

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Мерси, мерси bowuu bowuu bowuu

# 5
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Записах си ги,но да имате на идея как да станат с пълнеж newsm78
Аз лично си мисля,ако ги разточа на по тънко от 1 см.и след това да сложа пълнежа и да пахлюпя с другия ринг отгоре Thinking
Какво ще кажете за това!?

# 6
  • Мнения: 1 818
danidji,потърсих нещичко по въпроса...Виж тук има пълнени с крем донати,печени на фурна.Тези  също...обяснено е,че могат да се напълнят с мармалад,шоколад или крем...Така като гледам,се изрязват две кръгчета,слага се помежду им крем и се слепват... след това се пържат.

# 7
  • Мнения: 707
ММ, чудесно звучат, но какво е това  - спец. брашно за хляб - че не съм много в час?
В БГ как се казва, или коя марка продава такова брашно?
В Германия продават специални брашна за печене на хляб, които всъщност представляват обикновено брашно (пшенично, ръжено, царевично или смес) + набухватели и различни семена.

# 8
  • Мнения: 6 003
Това брашно е невероятно. Всичко става по-по с него. И аз мисля, че ще свърши работа. Peace
Габи, мерси за предложението   bouquet , но ми се струва трудно изпълнимо. Незнам защо така.

# 9
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Габи ,и аз така си помислих,че става,но все пак исках да споделя мислите си,значи ще опитам и печени по рецептата и пържени......да видим кое е по добро Wink

# 10
  • Мнения: 1 818
danidji,успех!  Peace
L 0 V E,не е трудно...нямаш и на представа колколесно стават  Hug

Общи условия

Активация на акаунт