Вксина против Хепатит А

  • 2 429
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 821
Напоследък чета много за това как сме немарливи към здравето си, как е слаба здравната система /тя си е такава де/. Педиатъра на децата ми препоръча да сложа на голямата ми дъщеря тази ваксина. С два приема придобива доживотен имунитет Thinking....грешка - до 10години е имунитета от ваксината...
Направо се чудя дали да се съглася. От една страна не ми се иска да товаря детето, но пък непрекъснато разрастващите се болести. Хепатит А е доста заразен. Ясно ми е и това, че фармацевтичните концерни искат да си пласират стоката Wink Тук въпросът е за здравето на децата.
Какво е вашето мнение? Който е слагал на детето, моля, да сподели.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 11:29 от МамиБлю

# 1
  • Мнения: 2 821
Никой ли не е слагал на децата си тази ваксина? newsm78

# 2
  • Мнения: 716
Здравей, сложихме на дъщеря ми когато беше на 3 и половина или 4. Слага се на два приема през 6 месеца и защитава 10 години. Тогава струваше около 45 лева дозата. Поставя се в горната част на ръчичката и почти не боли. При дъщеря ми нямаше абсолютно никакви странични ефекти. Един час след поставянето даже не можеше да си спомни на коя ръка е било.
На мен, горе-долу заедно с нея, ми правиха комбинирана ваксина хепатит А и Б(тя е на 3 приема и е по-скъпа). Ръката ме наболяваше няколко часа. Само след последния прием вдигнах на по-следващия ден 37,1. Може и да не е било от ваксината, знам ли. Ваксините ни ги направиха във ваксиналния кабинет в РИОКОЗ в Стара Загора(има си специфики при подготовката на ваксината за слагане, добре е лекарят да е специалист). Тогава се поръчваха на място в РИОКОЗ, не знам как е за различните градове.
Мотивите да предприемем тази стъпка бяха следните: отдавна мислех да го направим, знаех, че хепатитът е тежка болест, че си съществува в България, че ваксината е с дълготрайна защита, но все ме домързяваше, и отлагах. Но една приятелка се разболя от хепатит А на морето. И откриха доста случаи в града ни по това време. Така че, се решихме.

# 3
  • Мнения: 2 821
Grizantema, благодаря ти за отговора  bouquet

# 4
  • Мнения: 592
Аз също съм я купила тази ваксина за голямата,но още не съм и я сложила,защото много боледува.
Сега се надявам с оправянето на времето и тя да се позакрепи и да и я поставим преди на отидем на море

# 5
  • Мнения: 1 984
http://framar.bg/prepor_product.php?id=30010218&change_query … C0%2F%E4%E5%F6%E0 за това питаш мисля... аз също съм се замислил да си кажа честно...

можеш и тук да попиташ - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24530.980

# 6
  • Мнения: 592
Такава е и нашата ваксина,само дето си стои още в хладилника

# 7
  • Мнения: 716
Само да добавя нещо - ако сте решили да я правите, осведомете се предварително в избрания кабинет дали може вие да си донесете ваксината. На някои места е задължително да се поръча при самите тях(както беше преди 2 години в РИОКОЗ Стара Загора). После промениха изискванията, искаха да им се носи ваксина с касова бележка, на която да личи, че е купена преди не повече от половин час. Във всичко това има смисъл - носят им ваксина, не са сигурни как е съхранявана, а после отговорността носят те .

# 8
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
http://framar.bg/prepor_product.php?id=30010218&change_query … C0%2F%E4%E5%F6%E0 за това питаш мисля... аз също съм се замислил да си кажа честно...

Tonev, тъй като с Мама Блю сме от един и същи град и децата ни са при един и същи лекар искам да доабвя, че ваксината, която той ни препоръчва не е посочената от теб, а  Avaxim80. Някой има наблюдения за нея, да сподели.

# 9
  • Мнения: 1 984
не съм работил с нея. ще я проверя и ще дам данни. утре надявам се. иначе ако я има в БГ мога да я осигуря за ден.

# 10
  • Мнения: 4 458
И моите деца имат тази ваксина. Нямаха проблеми след това и сега са си добре а аз съм спокойна.
Когато слагах на тях, имунизирах и себе си с комбинираната АВ понеже на нас като малки не са ни слагали В която днес е задължителна

# 11
  • Мнения: 2 821
Аз се чудя дали да я слагам на такава малка възраст. Това означава, че когато стане на 13 ще трябва нов курс, нали така? От друга страна не вярвам особено на нивото на хигиена в детските градини...
Grizantema, тъй като ваксината сам си я набавяш, педиатъра я слага/сестрата/. Не ни е казал да ходим до РИОКОЗ.

# 12
  • Мнения: 716
Ваксината, която сложиха на малката беше Havrix, а на мен - Twinrix. Обърнах се към РИОКОЗ по съвет на една инфекционистка, иначе и аз съм чувала, че може и личния лекар да прави такива ваксини.
Сложих я на детето на малка възраст, защото ежедневно го виждах да се рови в боклуците по земята, а също и да лапва отвреме-навреме по някой, въпреки непрестанното пазене и обясняване(вкл. изплюти костилки, облизани бъркалки от кафе, и мн., мн. други). Мисля след 10 години пак да я заведа да й сложат.

# 13
  • Мнения: 4 458
И моите деца ги ваксинирах на 3 г. с Havrix в .... как се казваше ...... май беше Национален Имунизационен Център (от паметника Левски на долу по трамвайната линия)
Не е малко детето. На против, като стане на 13 може да не повториш понеже се предполага, че е достатъчно здравомислещо за да си мие ръцете редовно и т.н. Според мен тази ваксина е необходима. Колкото и да си внимателен никога не може да знаеш този от среща какъв е или готвача в градината/училището или лелката от лафката, баничарката.... схващате ми мисълта.
Само не знам за себе си дали трябва да реваксинирам с АВ или само А но ще питам като му дойде времето  Grinning

# 14
  • Мнения: 716
Когато приключвахме с ваксината, специално разпитах за трайността и на комбинираната ваксина за възрастни. Оказа се, че хората, които са с професии с риск от контакт с чужда кръв, се реваксинират с нея на всеки пет години. Лекарката ми обясни, че 5 години е силен, "напрегнат" имунитетът, но даже и за по-нататък имунитет има, организмът се е срещал с вируса. Рови в два-три учебника, но не можа да открие категоричен краен срок на защитата, осигурена от тази ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт