За земетресенията иде реч...

  • 6 730
  • 124
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
В една друга тема стана въпрос за прогнозите на
проф. д-р Рангел Гюров ,хидрогеолог от НБУ, че в обозримо бъдеще в София се очаква разрушително земетресение с магнитут над 7 по скалата на Рихтер.
"Между 30 и 50 хил. софиянци ще загинат при едно бъдещо силно земетресение в България, предупреди вчера проф. Рангел Гюров от Департамент "Науки за Земята и околната среда" към Нов български университет. Мога със сигурност да потвърдя, че в страната ще има трус от 7-ма степен по скалата на Рихтер, за което ние не сме готови, заяви проф. Гюров. Той беше един от участниците на симпозиума "Бедствия, страхове, реалности", който беше открит вчера от министъра на бедствията и авариите Емел Етем.

      Според Гюров трусът ще е най-силен по линията София-Пловдив-Благоевград-Петрич. Най-големи поражения ще има в столицата и жертвите могат да стигнат 30 000 до 50 000 души, а половината сгради ще рухнат, смята професорът. "

В пъвия момент, като прочетох това, веднага направих асоциация със застраховките при подобни природни бедствия newsm78
Като  направих справка в чичко Гугъл обаче взех да се позамислям, за съжаление Sad
В УИКИПЕДИЯ  има подробна информация за " Теорията на тирбушона " на същия професор. В ДиРа - също.
Няма как да знам, дали този професор е шарлатанин, но е факт , че при тези апокалиптични трусове има някаква цикличност ooooh!
Какво е вашето мнение?
Аз, да ви кажа под секрет все повече почвам да се замислям и да си призная...., СТРАХУВАМ СЕ Praynig

# 1
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
И аз прочетох статията и ме хвана яд на тъпите медийни спекулации. Всеки луд може да се изкаже по някакъв въпрос и медиите да го раздухат, ако изказването е дастатъчна гадно, страшно или перверзно....това е!

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И аз прочетох статията и ме хвана яд на тъпите медийни спекулации. Всеки луд може да се изкаже по някакъв въпрос и медиите да го раздухат, ако изказването е дастатъчна гадно, страшно или перверзно....това е!

Моля се да е така, както казваш ти.
Дано няма и капка истина в твърденията на този учен, но АКО ИМА?

# 3
  • Мнения: 6 992
Ми и мен ме е страх, ама кво мога да направя - нищо.
Ко умра, умра, ко не - лошо, няма да са останали сгради, където да ида под наем, ни в София, ни в Пловдив.

# 4
  • Мнения: 57
Въпрос на време е Земята да се отърси от паразитите, които я смучат. Включително и човеците. Е, какво да направим? Да емигрираме? Къде?

# 5
  • Мнения: 107
Застраховка е желателно да имаш без значение какво казват т.нар. професори.
Не се тревожи толкова за земетресението. Борис го е казал много точно.

# 6
  • Мнения: 212
Няма страшно - на който му е писано да се удави, няма да умре при земетресение. Тъй че не се притеснявай - ще умреш от това от което ти е писано.

# 7
  • Мнения: 1 058
Не съм чела прогнозите на този професор, но 7 по Рихтер звучи страшно. Дано не се сбъдва.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз прочетох статията и ме хвана яд на тъпите медийни спекулации. Всеки луд може да се изкаже по някакъв въпрос и медиите да го раздухат, ако изказването е дастатъчна гадно, страшно или перверзно....това е!

Професор Гюров луд  Shocked???
Говорим за специалист изказващ предположения въз основа проучвания...

# 9
  • Мнения: 57
Момичате, не се тревожете! В живота всичко може да се случи, но най-вече може нищо да не се случи. Да се тормозим с подобни очаквания е същото като да се притесняваме, че един ден ще умрем. Смъртни сме. Приемете го!

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Момичате, не се тревожете! В живота всичко може да се случи, но най-вече може нищо да не се случи. Да се тормозим с подобни очаквания е същото като да се притесняваме, че един ден ще умрем. Смъртни сме. Приемете го!
Няма страшно - на който му е писано да се удави, няма да умре при земетресение. Тъй че не се притеснявай - ще умреш от това от което ти е писано.

Много сте прави, и двамата Peace, но на мен ми витаят едни други мисли в главата.
Става дума за качеството на сградите, тяхната устойчивост.
Става дума за това, че този професор имал разработена система за предварително отчитане на трусовете, която обаче трябва да се финансира...?

# 11
  • Мнения: 107
Добре де, а защо не се споменава кога горе-долу се очаква въпросният трус.
От една страна скоро може да е след 1 година, от друга след 50.
В крайна сметка, ако се случи, е важно да се действа адекватно. А на това са ни учили всички в училище.

# 12
  • Мнения: 2 032
Ти пък, искаш професор Гюро Михайлов (или там както му е името) да ти каже нещо полезно.
Не се знае даже на какво си базира мнението.
Журналята писали, и те не знаят защо.
Дано гражданската защита да е адекватно организирана, за другото Гюро не звучи като да е полезен. Което не е особено успокоително, като прочете/заключи човек, че съветвал Емел Етем Некадърнем.

# 13
  • Мнения: 2 759
                       Ден и час надали би казал, независимо дали е луд, професор или луд професор... Една глупава прогноза не могат да предвидят от предишния ден, какво остава за това... И на мен ми се иска да знам предварително, за да се изнеса нанякъде евентуално, но... Между другото вие имате ли си китове с неща от първа необходимост?

# 14
  • Мнения: 251
====
Мога със сигурност да потвърдя, че в страната ще има трус от 7-ма степен по скалата на Рихтер, за което ние не сме готови, заяви проф. Гюров

Като може със сигурност да потвърди, да каже горе долу поне  период от време, кога ще  е труса. Иначе какъв е смисъла да бие тъпана и само да плаши народа? Да каже, та да сме готови...

Общи условия

Активация на акаунт