С превантивен привкус, или престараваме ли се понякога...

  • 3 326
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Провокирана от темата за опасностите при летенето със самолет...

Идеята е да изброим нещата, които ни се струват или пък в действителност са опасни в ежедневието и това как и струва ли си изобщо да предпазваме децата си пък и нас самите от тях. Престараваме ли се понякога с най-добри намерения?

Малко сложно се изказах, но иде реч за нещо подобно:

Крушките ми съдържат живак- не се притеснявам особено, по-малко е от живака в батерията на часовника ми Wink
Облъчване от компютъра- гледам да намаля престоя му пред въпросния уред, но изрична забрана няма Rolling Eyes
Бензинови пари- определено не давам на детето си да зарежда колата, през това време мие фаровете  Mr. Green
Опасни храни- ми уж чета и се информирам, но съм далеч от мисълта че правя правилния избор на 100%, лятото ходим на ферма за плодове и зеленчуци, но зимата стискаме палци...
Замърсяване на въздуха- излизаме въпреки всичко

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ами  Rolling Eyes човек и правилно да живее - умира  Laughing. (перифразирано)

Иначе казано, не се престаравам чак толкова.

# 2
  • Мнения: 3 521
Купувам предимно плодове и зеленчуци с био-етикет. Ако не са био ги беля. Банани купувам всякакви - не ги ядем с корите...все още.
Гледам да не се боядисвам много често.
Ползвам нерафинирана захар, и ако изобщо се налага да подслаждам нещо го правя в много малки количества.
Дребната има паста за зъби без флуорид, за нас - с - ние си плюем добре.

# 3
  • Мнения: 1 107
Аз био зеленчуци и плодове не купувам, особенно след като прочетох едно проучване, че след 1 годишно "захранване" на 2 групи хора-половината с био продукти, другите със стандартни се оказало, че промени в здравословното им състояние няма newsm78
Иначе като видя Е-та по етикетите-избягвам да купувам таквиа храни. За нерафинираната заар и аз съм съгласна- по-полезна е, а ако може са се замести с мед- добре дошло Grinning Уред като фритуюрник никога не ползвам, да не говорим за разните продукти с хидрогенирата мазнина в тях. Пушено месо, кюфтета, пържени храни, McDonalds- изключителна рядкост (....не че не ми се иска да си хапвам Mr. Green)
Не карам кола- ако се брои за грижа за природата, но все още ползвам пластмасови торбички Embarassed
Мобилния телефон- като мога го оставям на повече от 2 метра от мен- малко като мания е ...Ако можеше и безжичния интернет да спра щях да го направя веднага- облъчването му хич не е малко.
.

# 4
  • Мнения: 7 914
захраних малкия с био продукти.... след 10-ия месец започнах с готовите пюренца( заради разнообразието), плодове освен круши и ябълки зимата няма... ами вредни са цитрусите, ама си му давам....
поне чист въздух дишаме ( доколкото  е възможно), ама скоро се прибираме в БГ Mr. Green
....

аааа и само био сокове пие дечко....ама вода не иска ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 386
Изобщо не се престаравам, бих полудяла иначе.  Stop

Педант съм само на тема почистване на кухненски прибори и храна.

# 6
  • Мнения: 2 032
Минерве, пусни в Нашите Деца де. Освен ако тайно не искаш да кажеш, че тука сме най-големите престаравачки.

Друзя, не се престаравайте. Нали знаете за прекаления светец.

А иначе- животът си е вреден, защото в резултат на него се умира.

# 7
  • Мнения: 5 710
Баба и дядо живели до 100 и накрая умряли и отишли в Рая.
И гледат - маси с храна, вино, сладкиши, плодове и зеленчуци.... рога на изобилието.
И дядката гледал, гледал пък рекал " Видя ли беее, ако не беше твоето здравословно хранене, още преди 30 години
да сме дошли".

Та, какво да кажа по темата - мисля, че се престараваме понякога.

# 8
  • Мнения: 3 804
и аз не се престаравам-от вредните неща каквото мога отбягвам

# 9
  • Мнения: 3 932
Минерве, пусни в Нашите Деца де. Освен ако тайно не искаш да кажеш, че тука сме най-големите престаравачки.

Друзя, не се престаравайте. Нали знаете за прекаления светец.

А иначе- животът си е вреден, защото в резултат на него се умира.

Е, хич не се и сетих за тази опция, ако на някой модератор му се занимава, моля, нямам нищо против, би ми било интересно да разбера какви са настроенията и в Бг...

# 10
  • Мнения: 3 491
Е, хич не се и сетих за тази опция, ако на някой модератор му се занимава, моля, нямам нищо против, би ми било интересно да разбера какви са настроенията и в Бг...
Не! Сакън! Няма да я чета тази тема, ако е в Нашите деца. А пък ми е интересна, разведряваща, защо да я превръщаме в харакири?

# 11
  • Мнения: 3 461
Преди време четох статия за някакво изследване в Англия, при което се доказало, че деца отглеждани в големи имения насред природата, ежедневно дишащи кристален въздух (био продуктите са по подразбиране) и изолирани от всякакви вредители имали голям процент на ракови заболявания, тъкмо поради това, че били отглеждани в стерилна среда, колкото и парадоксално да звучи. Ако се вживеем прекалено в потенциалните опасности  дебнещи от всеки ъгъл, ще се гътнем само при мисълта за тях. Wink

# 12
  • Мнения: 1 526
Преди време четох статия за някакво изследване в Англия, при което се доказало, че деца отглеждани в големи имения насред природата, ежедневно дишащи кристален въздух (био продуктите са по подразбиране) и изолирани от всякакви вредители имали голям процент на ракови заболявания, тъкмо поради това, че били отглеждани в стерилна среда, колкото и парадоксално да звучи.

Много интересно, и нелогично.
Аз също избирам органик храни. Избягвам захарта и консервантите.
Но то едно ли е че да се опазиш?!

# 13
  • Мнения: 3 461
Преди време четох статия за някакво изследване в Англия, при което се доказало, че деца отглеждани в големи имения насред природата, ежедневно дишащи кристален въздух (био продуктите са по подразбиране) и изолирани от всякакви вредители имали голям процент на ракови заболявания, тъкмо поради това, че били отглеждани в стерилна среда, колкото и парадоксално да звучи.

Много интересно, и нелогично.



Може би има известна логика, когато децата влязат в съприкосновение с истинския свят отвън и станат по податливи на инфекции.

# 14
  • Мнения: 5 710
Не е нелогично. Деленето на ракови клетки често се отключва от стрес.
И ако приемем, че досега с една смогова градска среда е такъв шок за организма, расъл на зелено -  не е нелогично.
Това е като дългогодишните  заклети пушачи, които на стари години не бива от раз и изцяло да спират цигарите.
Веднага се отключват разни ракови процеси. Така съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт