Вашите деца обичат ли хляб?

  • 1 852
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 784
Моето момче много обича хляб. Може само това да яде, предпочита го пред всичко останало. Избягвам, когато го храня да му давам, защото види ли хляб и всяка друга храна отива по дяволите или яденето се затруднява, защото иска само хляб да яде. Стараем се да не прекаляваме, но истина е, че си хапва. Даже по улицата като се разхождаме и ако види някой да носи хляб, започва да крещи "тяп, тяп, тяяяяп!!!" /т.е. хляб/ и да си иска, ще си рече човек, че гладен го държим. Знам, че не е полезно и не трябва да се прекалява, не ми е това въпроса. Питам само има ли други такива хлябо - любители  Simple Smile?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 248
Мда, и моя син обича, т.е. не точно хляб (че вкъщи се купува много рядко), а всякакви видове питки  Rolling Eyes На кръщенето си изяде сам едно огромно парче питка  Rolling Eyes Но аз не меся толкова често все пак.

# 2
  • Мнения: 6 029
Да, обича. Но вкъщи ядем домашен хляб и нямам притеснения:)

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Да обича,но ако не е пред очите и не го търси или поне рядко се сеща.

# 4
  • Мнения: 27 524
Обича, да. Яде всякакъв.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 434
Аз имах много голям проблем с хляба, не можех да се спра, ако започна Crazy
Много ме беше страх за дъщеря ми да не стане същата и дадох много късно да опита, отделно вкъщи никога не се купува. За сега има ефект, пък натам ще видим  Laughing

Постарай се да няма хляб пред очите като начало, дано помогне.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми беше така известно време. Беше период - премина. Имаше период, в който не сядаше да яде без сирене. И настъргана ябълка със сирене е яла.  ooooh! Имаше и бананов период. В момента е на етап солети. Знам че и това ще мине.


Не знам защо се случва така, но аз съм същата. Като ми влезе нещо в главата, само това ям. После го зарязвам и може и с години да не погледна от тази храна.


Ако все пак се притесняваш от количествата, които детето ти изяжда, опитай се да го ограничиш. Крийте хляба и му оставяйте само количество, което за теб е приемливо да изяде.



Аз обаче си мисля, че организмът ни знае кога от какво има нужда. Склонна съм да вярвам, че децата знаят по-добре от нас, защото по-добре могат да се вслушват в нуждите си. И ако им се предлага адекватна за възрастта храна без "джънк фууд" и т.нар. празни калории, можем спокойно да ги оставим те да контролират кога, колко и какво да хапнат. Дете на 1 г. и 3м. може да различава храната не само по вкус, но и по външен вид (тук съдя по моето дете, всъщност) и ако пред него има чиния със сирене, чиния с манджа и половин средичка хляб и то опита от трите и посочи хляба, аз не бих го спряла.  Rolling Eyes Това обаче е лично мнение и никого не ангажирам с него. Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
И моето дете също обича хляб.Като види иска винаги,иначе не.

# 8
  • Мнения: 6 438
Да,много го яде.
Но ако не му е пред очите,не се сеща.  Peace
Иначе,ако го оставя да яде колкото иска,количеството сигурно ще е огромно  Laughing

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малката не обича-слагам само в манджите и супите

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята също харесва хляб.Имаше един период в който увисваше под шкафа с хляба и почваше да хленчи докато не й дам коричка.Сега не се сеща да си иска,но ако и попадне си хапва.Когато искаше много хляб гледах да не прекалява,защото й се разваляше апетитът за другата храна.Но според мен хлябът също е полезен и не трябва да се избягва напълно от менюто на детето.

# 11
  • Мнения: 1 896
Да, обича.
Иска да опита, когато види хляб, но засега положението е под контрол-не прекалява с количеството.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Имаше един период от време, през който ядеше много хляб. Отмина, сега не иска изобщо. От време на време го яде под формата на сандвич за закуска, но не му е фенка. Но тя и моята като дъщерята на Ним е на периоди. Сега също е в *солетен* период, който сигурна съм, ще отмине. 

# 13
  • Мнения: 8 207
На сина ми също му харесва да си гризе корички. Сеща се обаче само като види хляба на масата. Понякога си го къса на парчета и си го слага в чинията с манджата. Много харесва и питките на баба си.

# 14
  • Мнения: 8 242
Не. Изобщо. Или може би все още не.. Знам ли  Rolling Eyes
Под каквато и да е форма - види ли нещо тестяно и с отвъщение прави една физиономия и вика махайййй .. Солети, бисквити - също не харесва..
Дори и в манджа ако му сложа, колкото и да е накиснат и наситнен - бърка в устата да го вади  Tired
Макарони яде, грис.. ей такива неща.. Но хляб  Sick
Обаче мръвките как ги мори  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт