Сатенена рокля

  • 19 286
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 322
Момичета знам, че ще помогнете с идеи. Имам сатенен плат, от който искам да си направя рокля, но нямам никакви идеи за модел. Ще съм ви благодарна, ако предложите модели.

# 1
  • Мнения: 2 631
Нищо не казваш!...
Дълга, къса, с цепки, без цепки...
Шарен ли е плата, какъв цвят е??
Роклята за специален случай ли ще я шиеш или не??
Дай повече инфо!  Hug

# 2
  • Мнения: 3 641
Любимите ми модели са в сайата на Виктория Сикрет. Уникално красиви са, разгледай зависи какъв модел точно искаш
http://www.victoriassecret.com/ Hug

# 3
  • Мнения: 4 664
По мое мнение сатенът стои добре на малки и прилепнали рокли и на дълги, които се разкрояват на фунии надолу. Имай предвид, че много описва обаче  Wink
 Имам къса, с гол гръб като единствено се завързва зад врата. Много си я обичам  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 631
Моята рокля за бала беше сатенена, черна, къса, с гол гръб....

# 5
# 6
  • Мнения: 1 322
Искам роклята да бъде по елегантна. Сатена е бежов на цвят. Може да бъде и дълга и до коляното, но в никакъв случай къса.

# 7
# 8
  • Мнения: 446
Може отгоре да е като бюстие(с голи раменца), с коланче под гърдите и надолу леко да се разкроява.До коляното, например.Дано ме разбра  bouquet

# 9
  • София, България
  • Мнения: 5 573

леле тази първата е стахотна  Flutter

# 10
  • Мнения: 1 322
И на мен първата ми хареса много.

# 11
  • Мнения: 4 664
Прекрасна е, но не е ежедневна в никакъв случай. Аз така и не разбрах за какъв повод ще е роклето.

# 12
  • Мнения: 1 322
За сватба. Така или иначе го имам този плат, искам да го оползотворя вместо да купувам нещо.

# 13
Миналата година кумувахме с приятелят ми. Искахме да сме хем оригинални, хем практични. Обикаляхме дълго из магазините и аз все нещо не харесвах в моделите, цветовете и десените.
Затова накрая решихме аз да си ушия рокля, а той риза от един и същ плат. Спряхме се на сатен - цвят бордо. Цената на плата беше около 3 лева метъра. Исках да е дълга, с тънки презрамки и разкроена. Шивачката ми предложи поне 10 варианта на подобни рокли. Единственото условие което не можа да изпълни бяха  презрамките, тъй като се оказа че те няма да могат да приддържат добре всичкия този плат. Горната част е тясна по тялото, след което към нея е пришита диагонално една лента от плата, към която се захваща долната част от роклята. Най-отдолу зашихме черна дантела, с помощта на която плата падна на вълни / разкрояваше се до 2,5 м /. Единственото което не предвидих е че сатенът не се оказа много качествен и ми залепна по краката.  Sad за да прикрие този дефект жената ми уши подплата, която в последствие ползвах като пола.
Цялата история ми илзеле около 50 лева, а резултата е този :

# 14

Общи условия

Активация на акаунт