ДВА ВЪПРОСА ???

  • 498
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 645
Бебо е почти на шест месеца.Яде 4 пъти,през 4 часа.От днес започнах да въвеждам месните пюрета,по 2-3 лъжички на ден-пилешко.Досега след зеленчуковото пюре давах и 120-150 мляко.А като почна да давам цяло месно пюре с зеленчуци /200 гр./ да додавам ли пак мляко или да спра?
И втория ми въпрос е:Все още сме на мляко 1,но ще започна скоро номер 2.Сега давам 200-210 мл. И от двойката ли да давам по толкова или е по-питателно и се намалява количеството?
В сутрешното и вечерното мляко добавям оризова каша...
Всякакви мнения и предложения ще са ми от полза,защото тук-в Холандия и в България се процедира по много различен начин,а на мен ми се иска да намеря най-добрия вариянт и затова искам да чуя опит,а не да следвам различни таблици.Предварително благодаря Grinning Grinning Grinning




http://photos.yahoo.com/mariyana_blazheva



# 1
  • Мнения: 5 246
Аз месно пюре дадох без предварително да захранвам.Т.е. ядеше 1 бурканче от 190 гр зеленчуково и на негово място през ден давах местно пюре пак 190 гр.,като след това мляко не съм давала  Simple Smile
Независимо че минаваш на 2-та пак даваш същото количество като 1-та  Simple Smile А ако си давала вече глутен и искаш можеш вместо оризова каша в млякото сутрин и вечер да слагаш бишкоти или бисквити  Simple Smile

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз дадох на Нели месно пюре направо, без захранване . Мляко след това не давам, само добавям 40-50 мл разстворено адаптирано направо в пюрето(190 гр).
След 6-тия месец и аз започнах да давам 2-ката от млякото. Без никаква промяна в грамажа. В момента във вечерното мляко аз добавям 2 бисквити плазмонки.

# 3
  • Мнения: 5 713
На първия въпрос не мога да ти отговоря, защото и аз имам 4удене относно това месо. Ще използвам тук да питам, за което се извинявам. Та аз давам през ден в зелен4уковото пюре 2 куб4ета/ понеже месото си го приготвям в къщи и замразявам в стандартни куб4ета за лед/. Малко ли е това коли4ество? И друго като давам месо да слагам ли и ад.мляко вътре? Бях 4ела 4е месо+мляко не се връзвало и аз не слагам засега. Ще съм благодарна за отговорите.
Ина4е когато минахме на 2-ката, коли4еството мляко си остана същото като при 1-цата.

# 4
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Мляко добавях само в зеленчуковото пюре, в месното не. Количеството, което предлагам на всяко хранене е едно и също, защото вместимостта на стомахчето е една и съща. Ако бебето яде 210 мляко, значи не бива твърдата храна+каквото и да е допълнително мляко и/или вода да надвишава 210!
В домашните пюрета слагах около 1 с.л. месо на общо 190мл. (1 бурканче).
При преминаване на 2-ка запазих същото количество мляко и същото количество добавка (каша, бишкоти).
Успех

# 5
  • Мнения: 8 505
След като заместих обедното мляко с пюре,не съм давала мляко наобед в каквато и да е форма!С местно пюре и аз не съм захранвала.
Verri,количеството месо в пюретата е 8-10% най-често,мисля,те двете кубчета са ти достатъчно.
При смяна на млякото количеството му не се намаля.

Общи условия

Активация на акаунт