мога ли да давам череши?

  • 5 866
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 714
Това ми е въпроса ние сме на една годинка и мисля да и дам сок от череши,дали е умесно?
За ягодите знам че са алерген и това лято няма даи давам,но за черешите не съм чувала да са алерген.Вие кога ги включихте в менюто?

# 1
  • Мнения: 1 367
Аз мисля за поизчакам още седмица-две и да предложа на сина си.Не съм убедена,че черешите,които в момента се предлагат на пазара,са хубави,та затова ще изчакам още малко.Мисля,че и за твоето дете вече няма да е проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 693
Череши след 8 ия месец може мисля но тези в момента едва ли са хубави! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 908
Сок от череши дадох на 7 навършени месеца.Хареса и ужасно.Ягоди дадох сега и пак и харесаха много.Гледах след 6 навършени месеца кои не са алергени и гледах да давам възможно повече натурални витамини на детето,спрямо съответният сезон,като изчаках само с цитрусите до годинка,а с ягодите-до сега.

# 4
  • Мнения: 22 343
Аз дадох на дъщеря ми прясна череша, домашна преди няколко дни, сега е на почти 9месеца. Роди се недоносена, коригирана възраст 7месеца. Нищо и няма. )

# 5
  • Мнения: 7 201
Може Peace -не са алерген.

# 6
  • Мнения: 6 438
Цитирам Косе Босе от друга тема  Peace

Череши
- може 8 м., най-добре 10-12 м.
- след 12 м. при стомашен дискомфорт
- пюре може след 6-7 м. (в комбинация с други плодове)
- препоръчват се и след 18-24 м., но поради опасност от задавяне
- слаб алерген
- да не са сред първите плодове
- подуване на стомахчето: не са леки за храносмилането (поради ципата, фибрите и пектина в суровите плодове)
- полезни: витамини (С и А най-вече), минерали (калций, калий и др.)
- диуретично и разхлабващо действие

# 7
  • Мнения: 71
Нашата лекарка ни каза, че вече може да давам череши. Ще изчакам да се залее пазар с череши и ще му предложа.

# 8
  • Мнения: 27 524
Може  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 953
Баба й , й даде сок от череша ( от плода директно изстискан през марля) още на 4м, нищо й нямаше /друг е въпроса колко се ядосах от това/.
Сега й давам намачкани или пасирани в кашата черешки, не съм чувала да са силни алергени, а пюре от череша (АМ-АМ) ядеше от петия месец.

# 10
  • Мнения: 2 517
Аз от три дена захранвам с череши, но нещо на моя син не му харесват. Те и черешите не са много хубави, май не са родно производство - като ги пасираш и стават на нектар, не пюре.

# 11
  • Мнения: 9 973
още не съм дала,но мисля да дам

# 12
  • Мнения: 84
трябва да се ядат 4ерешки, но преди да ги ядат бебетата е добре да се изкиснат поне 30 мин в студена вода - така излизат гадорийките с които ги пръскат.

# 13
  • Мнения: 514
Вече дадох !Много й харесаха но както беше написано по -назад в темата -пасирани станаха на сок отколкото на пюренце другия път ще ги прибавя към гриса или овесените ядки! Peace

# 14
  • Мнения: 24 467
На тази възраст и сок от череши и череши могат да се дадат. Ние купихме средство за обезкостяване и сега е лесно, става бързо, не си играя с ножа. Лапат се като бонбони. Пресните плодове са у нас основната следобедна закуска. На две години дадох и ягоди /т.е. сега, преди няколко дни/- направо се влюби в тях.
На пазара има и хубави череши. Никой не ви гарантира, че сега са "лошите", пък утре- "хубавите". Всичко си е пазар. Има и вносни има и наши, чудесни плодове.

Общи условия

Активация на акаунт