Поканена съм за кръстница на дете.Много въпроси.Помощ.

  • 2 496
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте на всички.За първи път ще ставам кръстница на дете.Поканата е от мама и тати на бебо момче което ще става на 1 годинка.Много Ви моля всички който знаят да пишат какво следва да направя от моя страна?Също така таткото на детето не е кръщаван и желае преди да кръстим бебо да кръщавам пак аз него-и тук не ми е ясно какво следва?Значи въпросите ми са:
1.Какво трябва да подаря на таткото когато го кръщавам?
2.Какво трябва да подаря на майката и бащата когато кръщавам бебо?
3.Какво трябва да подаря на бебо за кръщенето и всички др.неща свързани с това събитие?
4.Моля Ви дайте ми сайт пълен с послания или нещо като стихче ?
Всичко каквото се сетите ми пишете защото съм на работа и нямам време да се справя сама и вярвам че Вие ще ми помогнете.Искам да се представя много много добре за това кръщене.Затова каквото зависи от мен ще го направя.Ценя много такива покани и във никакъв случай не искам да се изложа.Благодаря на всички предварително които ми пишат.

# 1
  • Мнения: 6 656
Първо честито за оказаното доверие.
1.Какво трябва да подаря на таткото когато го кръщавам?
Кръстче ми се струва напълно достатъчно. Помоли свещеника да го освети след кръщавката и преди да му го закачиш.

2.Какво трябва да подаря на майката и бащата когато кръщавам бебо?
Нищо според мен, но по желание можеш да им вземеш една икона и пак да я осветите.

3.Какво трябва да подаря на бебо за кръщенето и всички др.неща свързани с това събитие?
Прието е да му купиш нови дрехи от до т.е. да го преоблечете изцяло в ново след като го кръстите. Тук може да включиш и хавлия и обувки.
Също един сапун да си измие дядо поп ръцете и една хавлиена кърпа за черквата. Да не забравиш една китка от здравец, босилек и други цветя за поръсване. Можеш да вземеш и едни бонбони.
Кръстче и за бебето и него да осветите.

По точка 4 нямам идеи.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 731
Два пъти съм кръщавала дете. Heart Eyes
Това ,което аз направих е :Купих дрешки на детето от главата до петите т.е. ново бельо,горни дрехи,чорапки без обувки ,щото там е специфично и само майката си знае .На родителите нищо не съм подарявала.В църквата занесох почерпка.
Това беше.Но по принцип можеш да се допиташ до майката и да съгласуваш с нея.
На първото кръщене кръстих таткото.На него можеш да подариш риза.Хем полезно,хем стилно.И най-вече много усмивки и любов им подаряваш и това е.
Успех !Ще се справиш!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 382
Честито!
Попитай и в "Бъдещи и настоящи майки".Там имаше много теми за кръщенето.
С мъжа ми сме били два пъти кръстници.Мисля,че задължителното е дрехи за детето от- до и златно кръстче ,което да се освети.Ние поехме целия ритуал в църквата със всичките му подробности,но това вече е до уговорка помежду ви.На родителите не сме взимали подаръци-само букети за майките.
И в двата случая съгласувах абсолютно всичко с майките,защото това е техен празник и исках да се съобразя с вкусовете им.

# 4
  • Мнения: 440
Ставала съм кръстница 3 пъти. Попът ще ти  подаде бебушока,поемаш го с хавлия / купена от теб/ и започваш да го обличаш с дрешките,които си купила - гащички,потниче или боди,после връхните дрехи и обувки.Тогава е хубаво да се даде кръстче,предварително осветено.На родителите съм подарявала уред за домакинството - те самите си го избираха.Да не забравиш да купиш букет за майката.
Успех,не се притеснявай,всичко ще мине добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт