Често събуждане вечер.

  • 2 683
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте момичета.Много съм притеснена.Моята Йоана от около 2 месеца,започна да се събужда по 3-4 пъти на вечер.Като заспи в 22.00ч,събужда се около 01.00ч(кърмим се  3-4 мин.като заспива веднага на гърдата,после към 02.00ч или 03.00ч.пак се събужда-вземам я при мен и заспива,след това към 5.00 или 6.00ч.пак се събужда(тогава се кърмим) и с триста зора спи до 7.00ч.Цяла вечер ставам,въобще не мога да се наспя.До 10-11 месец нямахме такива проблеми.Вечер си заспиваше в 22.30ч. и чак в 5.30-6.00ч се събуждаше за кърмене и след това пак спеше до 8.30 ч.
Мисля си дали и стига вечер кърмата.Да не е гладна и затова да се събужда толкова често.А въобще не ми се иска да и давам изкуствено мляко.Искам да си я кърмя.Вечер в 19.00ч. и давам супичката от кухнята с два сухара и в 21.30 се кърмим(като гърдите ми ги чувствам пълни и напрегнати,преди кърменето).Сучи около 10 мин.интензивно(по 5мин. от едната и 5 мин.от другата и заспива сладко-сладко).
Да не би пък и зъбите да я мъчат.До тук имаме 16 зъба.
При вас как е положението?Спите ли вечер?Имали ли сте подобни проблеми?Благодаря ви предварително.

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Ние сме по-малки от вас, но дано мога да помогна.Малкият спи с нас от 3 месечен.Винаги си е сукал през нощта.Дотолкова съм свикнала с това,че даже не ми прави впечатление кога и по колко яде.
Може и зъбки да ви мъчат-когато чакаме зъбче,Йоан суче почти нон-стоп.
Знам,че казват,че не е хубаво  детето да спи с родителите,но това е единствения начин да се наспиваш,ако то яде през нощта.
Нека и други майки дадат съвет,но ако спалнята ви е широка,гушкай си я и си спинкайте спокойно.
А според мен вече на тая възраст не сучат толкова от глад,а просто от навик-за успокоение и екстра. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 159
моята дъщеричка се будеше по много пъти нощем,но от 4 дни вече не я кърмя и спря да се буди.иначе нощем основно се залъгваше на гърдата.сега,да не чуе дяволът,спи почти непробудно.
дано бързо ви отшуми този период!

# 3
  • Мнения: 2 477
В редките случаи,когато моят син се събужда само 3-4 пъти през нощта,се чувствам супер.
Но за съжаление той се събужда между 10-20 пъти.Пие мляко,стои буден,мрънка,но рядко плаче.Е плаче много ако ме няма,млякото е свършило,расте му зъб или е болен.
Но през другото време,незнам защо така се буди постоянно.
Нищо не мога да направя.А докато го кърмех,се събуждаше само по 1-2 пъти.
А като беше малко бебе,докъм 6-я месец,спеше непробудно цяла нощ.
Сега обаче е голяма мъка този сън.Дано бързо го израсте този период,че е много трудно.

# 4
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
от раждането до този момент (виждаш на колко години сме) не е спряла да се буди през нощта - не сме имали нито една непробудна нощ. Докъм годинката се будеше по много пъти, стигали сме и до двайсетина, но тъй като спи при мен, не ми е правило впечатление. След като я отбих, започна да се буди по 2-3 пъти на нощ - и сега си е така. Май не помогнах много... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 675
Благодаря ви момичета,че пишете.Вече май започнах да свиквам на това често събуждане вечер.Моята бебка май наистина се събужда толкова често вечер,не толкова от глад,колкото от навик за гърдата и за успокоение.После естествено заспива при мен(не в кошарата). Но няма как трябва да го израстем този период.

# 6
  • Мнения: 1 691
И моят се буди всяка нощ откакто се е родил - преди беше по-често и по-задълго, а напоследък само по 2-3 пъти на нощ. Успокоява с 3-4 минути сукане (освен на последното будене, което е за наяждане - някъде към 5 часа сутринта). Аз си имам теория, че се буди, защото му се пишка - пробвах няколко пъти да го сложа на гърнето и винаги е имало пиш. И след това се успокоява значително по-бързо и спи по-спокойно и по-дълго време отколкото ако го оставя да пишка в памперса. Не мога да твърдя, че при всички деца е същото, но при нас определено пишкането е факторът за събуждане. 

# 7
  • Мнения: 88
Съвет не мога да дам, вече една година не съм успяла да намеря причина за нашето будене нощем и съответно решение. Откакто се е родил се буди по няколко пъти нощем. Ако са 2-3 пъти на нощ е добре. При нас няма разлика от периода на кърменето и сега, за това не мисля, че минаването на АМ ще помогне. Дано скоро и вие и ние да израстем този период.

# 8
  • Мнения: 984
И малчо се буди по-често тези дни. Аз си го обяснявам с топлото време  Peace Предполагам, че е жаден и затова се получава така.

# 9
  • Мнения: 321
Пиша аз но така ми се спи че очите ми се премрежват...
И ние го имаме този проблем с нощното будене и не знам как ще се оправи?!?!
Заспива моята хубавица само на гърда и като се събуди реве и само на гърдата се успокоява и заспива наново...
но то понякога ми отнема 30 -40 минути  #Crazy

а от два дни сме болни с температура и сън за мене няма...  Tired

така искам една нощ да се наспя... ама хубавооооооооо...  както преди...    Sad

дано да е скоро  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт